Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kisgyereke kérdező...

Akinek a kisgyereke kérdező hangsúllyal beszèlt, válaszolt meddig tartott, mikor nőtte ki?

Figyelt kérdés

2023. okt. 14. 21:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kisfiam most lesz 4 éves,kèsői beszédfejlődèsű amit szépen behozott ,ez az egy dolog maradt mèg nàla.
2023. okt. 14. 21:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A normális beszédfejlődésnek nem része ez a jelenség, így a logopédust kérdeznêm vagy a neurológust.

Lányom megkésett beszédfejlődésű volt, de nála se volt ez jelen (igaz ő másban sem normál fejlődésű, mert auti). De a neurotipikus testvére se produkált ilyet normál beszédfejlődéssel.

2023. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem része a normális beszédfejlődèsnek.Azaz igazából nekünk normális sorrendben zajlik de kèsve.Voltunk mindkettőnèl többnèl is.Ők a megkésett beszédfejlődèsen kívül mást nem mondtak.A logopédusok és egyben gyógypedagógusok azt mondták idővel elhagyja.A kérdésem az volt ,hogy akinél előfordult meddig tartott.
2023. okt. 15. 11:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez a kérdező hangsúllyal beszél - ez azt jelenti, hogy mondat végén nem leviszi a hangsúlyt, hanem fel? Mintha vesszőt tenne, és folytatni akarná a mondatot?
2023. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen de nem mindig már hàl Istennek,meg sokszor lehet bizonytalan a vàlaszadàsba
2023. okt. 20. 10:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyelj arra, hogy te hogyan beszélsz. Mutass neki jó példát, és akkor venni fogja a lapot. Amikor így beszél, nem kell neki nagy feneket keríteni, van, hogy a figyelem kedvéért beszél furán. Akár hiszed, akár nem én jól emlékszem arra, amikor beszélni tanultam, és arra is, hogy miért úgy beszéltem, ahogy. Gyakran beszéltem "aranyosan", mert úgy aranyosabbnak tűntem, és szeretetre vágytam. Szerintem itt is erről van szó.
2023. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi 6os

Figyelni fogok extrán rá

2023. okt. 21. 13:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. És amikor helyesen lejti a hangot dicsérd meg. Jó a pozitív visszajelzés, megerősítés is. Hidd el, többet megért a gyerek, mint képzeled. Mindenféle értelemben.
2023. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Sok késői fejlődésű! 40 éve jártam óvodába, és még mindig rémálmaim vannak tőle. Folyékonyan beszéltem, felolvastam a mesekönyvből. Alig volt körülöttem olyan, aki tudott a gügyögésen kívül mást is (néhány lány fejlettebb volt), a társaim utáltak és mindig vertek, az óvónő utált, a szüleimet is utálta, mert melósok voltak. Ma tiszta szívvel tudom gyűlölni az embereket emiatt, mert van okom rá bőven. Még középiskolában is kiröhögtek a 3 feletti átlagom miatt. Pedig nem is ért az sokat. A sok ny0m0rékja!
2023. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9es . Megkérdezhetem bővebben mi volt a gond?

Írhatsz privátba is

2023. okt. 22. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!