Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, nektek is ilyen...

Anyukák, nektek is ilyen nehéz a gyereknevelés és a mindennapi rutin? Egy mokuskerekben erzem magam, amibol nem tudok kitorni.Kazasztrofa az elet veluk. Nagyon szeretem oket, de nagyon nagyon nehez.

Figyelt kérdés
Reggel elviszem a nagyot az oviba, sddig megfozok, jatszok a picivel. Takaritas stb. Fel1re megyek erte. Delutan játszunk, tovabb haztartas. En delutan megyek dolgozni, este van mire hazaerek, felmuszak an vagyok. Este megint kupi
2023. okt. 17. 15:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem a munkam egyebkent.

A gyerekekkel nagyon nehez, egesz nap porognek, rohangalnak, ugralnak, birkoznak. Függönyt leszakitjak, szetszedik a lakast. 1percre nem tudnak megulni.Nagy 5eves pici 2,5.Semmi masrol nem szol az eletem mellettük, minthogy ezt ne csinald, azt ne csinald, persze baleset is mindig van belole.

2023. okt. 17. 15:11
 2/15 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat foglalkozok veluk magamra 1 percem nincs, de ugy erzem 2 percre nem tudnak ellenni normalisan, ez tenyleg igy van.

Az ovodaban nagyon elegedettek a naggyal, nincs vele gond.

Elegge el vagyok keseredve, ugy erzem evek ota semmi eletem nincs, egy kvt nem tudok nyugalomban meginni, a ferjem is megjegyezte a minap, hogy nem gondolta hogy ennyire nehez lesz.

2023. okt. 17. 15:13
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez sajnos ezzel jár, még egy kis idő és jobb lesz. Miért mész a nagyobbért fél 1-re? Nem maradhatna egész napra vagy mondjuk alvás utánig? Tudom most majd jönnek a nem szereti a gyerekét, "lustanya" vagyok, ahogy egyszer az egyik kommentelő írta valakinek. Amikor a nagy nincs otthon, akkor a kicsi nem alszik egyáltalán?
2023. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

"Tudom most majd jönnek a nem szereti a gyerekét, "lustanya""


Azt azok kapják, akik a még nagyon pici, nem oviskorú "nagyot" bölcsibe vágják, hogy egyedül lehessenek a kisebbel. ;)

Egy 5 éves nagy valószínűséggel már nagycsoportos, vagy minimum középső csoportos, nemsokára iskolás lesz: neki óvodában lenne a helye egész nap, ha csak nincs vele valamilyen gond, mert előnyére válna így iskola előtt, ha rendesen beszokhatna, nem csak félnaposként tolná.

2023. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom akkor te vagy a "lustanyázó" kommentelő 4-es
2023. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Az ovis nagyot már bőven meg lehet tanítani, hogy pl. játék után pakolja el a játékokat. Nem kell nagy dologra gondolni: legyen egy szép doboz, ahova vissza tudja rakni. Rá kell őket szoktatni a rendre és egy kis önállóságra. Persze, ezzel nincs megoldva a házimunka, de nem kell mindenben kiszolgálni őket.

A mókuskerék sajnos nehezebb dolog, főleg ha nincs segítség. Azon kettesben program a férjjel segíthetne. Vagy időnként a férj is bevállalhatna egy fél napot, amíg te beülsz egy barátnővel vagy valakivel meginni valamit, kicsit beszélgetni, nem szülői szerepben lenni.

2023. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Itt az óvónők nem nagyon preferaljak, hogy a picikkel otthon lévő anyukak gyerekei egesz napra maradjanak, plusz nem alszik délután.

De amugy is sokat betegek szinte mindig itthon van a nagy is, alig jar oviba.

2023. okt. 17. 15:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg heti/kétheti egyszer nem tudtok valakit megfizetni, hogy vigyázzon a kicsire, amíg te lazítasz?
2023. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyon megterhelő így, hogy fél napra viszed oviba a nagyot, pláne hogy még dolgozol is délután. A férjed mennyiben vesz részt az otthoni dolgokban?


Amit tudsz, egyszerűsíts a háztartásban. Redőny nincs? Ha van, én egyszerűen megválnék a függönyöktől. Amire nincs szükség gyakran, az legyen úgy elzárva, hogy a gyerekek ne férjenek hozzá. A többi legyen magas polcon. Játékokból legyen csak 2-3 ládányi, a többit tedd félre és 2 hetente cserélgesd, hogy mi van elöl.

2023. okt. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha főzöl, azt is egyszerűsítsd. Borsófőzelék üveges borsóból, spenót fagyasztott parajpüréből, fagyasztott zöldségből főzelék, főtt tészta sajt-tejföllel vagy bolti szósszal, rakott tésztás ételek amihez nem kell a tésztát külön megfőzni, paprikás krumpli, párolt zöldség mikróban (+bulgur és valamilyen húsféle), nameg használd a fagyasztót. Csinálsz egy nagy adag fasírtot sütőben sütve, a nagyját lefagyasztod. Ha van egy fix 2 hetes menüd, akkor jól begyakorlod azt a pár ételt, így még gyorsabban és kevesebb odafigyeléssel el fogod tudni készíteni őket.
2023. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!