Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok vezetni a...

Hogy bírjátok vezetni a háztartást, kertet két kicsi gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Nyilván olyanok válaszára lennék kíváncsi, aki hozzám hasonlóan nagyobb (100+ nm-es) házban él, tehát van kert is. Otthon főz, nem rendel. Nem tisztaságmániás, de szereti a rendet.


Szóval, ti hogy csináljátok, hogy bírjátok? :)


Nálunk 2 kicsi van, egy 2,5 éves meg egy 3 hónapos. Amíg csak a nagy volt meg, nem volt gond, ha el is maradtam ezzel-azzal, azért többnyire sikerült beérnem magam, de most, huh, az egyik mindig ébren van...


Főzni most már abszolút nem tudok melettük, hétvégén főzök előre, de amúgy mindig szalad a ház. Rakom a rendet, pakolászok mellettük, de a melósabb dolgokra, pl. fürdőszobatakarítás, portörlés, felmosás, ezekre nincs vagy alig akad lehetőségem. Mindig van egy kosár ruha, amit el kell mosni, mindig fel lehetne porszívózni, mindig kupis a gyerekszoba, hiába rakjuk rendbe együtt kétnaponta.


És akkor ott a kert, mármint kertépítésben vagyunk, nem tudom, hogy lesz alkalmam ősszel megcsin@lni az ágyásokat, amiket tervezek, le kellene festenem a kerítést is, ezt muszáj megoldani, mert rozsdásodik. Ja, és veteményes is van, az már el van hanyagolva, de összel azt is rendbe kéne tenni következő évre... :/


Sok a feladat, semmi idő, nem vagyok ehhez szokva :/



2023. aug. 24. 11:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk a férjed segíthetne.
2023. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy. Ha le is tudod tenni a kicsit az 10 perc max, kicsi még. Segítsen be apa, és aki tud, már a 2.5 évest is el lehet foglalni azzal, hogy "dobd a kukába", vagy oda adjon egy-egy ruha darabot, segíthet zoknit válogatni.. neki is hasznos, ha ilyesmit csinál. Legyen hétvégi nagytakarítás amikor mindannyian együtt ezeket a nehezebb feladatokat elvégzitek.

Annyit csinálj meg amennyivel elbírsz és szükséges is, nem várhatod el magadtól, hogy 2 ennyire kicsi gyermek mellett takarítónő, és kertgondozó is legyél. Neked is csak 24 órából áll egy nap, és 2 kezed van. Szükseged van pihenésre, alvásra, a gyermekeidnek pedig rád.


Ha már fog tudni ülni és kúszni jobban el tudod foglalni. Vagy ha ennyire fontos akkor add őket bölcsibe/vegyél fel valakit aki időnként elvégzi a gyerek mellett nehezebb feladatokat.

Ott vigyáznak rájuk, te pedig rendben tarthatod a lakást. A kettő együtt lemondással jár, vagy a gyerekekkel foglalkozol kevesebbet (már, ha engedik) vagy pedig a ház elhanyagoltabb annál mint amit megszoktál.

2023. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos engedni kell az elvárásokból, és lejjebb vinni az igényeket. Ami persze nem könnyű, tudom. De el kell fogadni, hogy most, és még az elkövetkező néhány évben így fog kinézni a házatok, az életetek. A kisgyerekes családok otthona nem múzeum. Valahol mindig kupi van, valamilyen háztartási feladat mindig elmarad, van, hogy a legégetőbb teendő sem jön össze. Nem tudsz mit tenni. Még pár évig tartó, de átmeneti állapot. Én segítséget szoktam kérni a férjemtől, mamától, ha már nagyon "ég a ház". Ilyenkor velük van a gyerek egész nap, míg én összekapom a házat, megcsinálom a nagyobb teendőket. Ha segítség nincs, akkor el kell fogadnod, hogy kupi marad, és kész.

Az alvásmegvonás mellett nekem ez az egyik legrosszabb a kisgyerekes létben, hogy nem tudok úgy rendet tartani, lakást szépíteni, mint korábban, pedig lenne rá igényem. De ilyenkor az első: hogy a gyerekek el legyenek látva, és felügyelve. Ez van.

Lehet, hogy nem most fogsz ágyásokat csinálni, hanem két év múlva. Ha nincs segítséged, nem tudsz mit tenni. Ez az időszak ilyen.

Sógornőm háza is örökké koszos, örökké kupis. Nincs segítsége, nyilván nem ő tehet róla 2 kicsi gyerek mellett.

Én régen imádtam a virágokat, virult az egész ház. Átültettem, öntöztem, tápoztam, lemostam a leveleiket, gyönyörűek voltak. Mikor meglett a kislányom, jó volt, ha meg tudtam öntözni. Azóta kidöglött a 80%-uk. A maradékot elajándékoztam, hogy ne jusson hasonló sorsra. El kellett fogadnom, hogy majd lesznek újra szép, gondozott növényeim, de csak pár év múlva. Ami maradt pár darab, azokat át kéne ültetni, de ez már 2 hónapja húzódik nálam... Kitartást, kérdező, átérzem a gondodat.

2023. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg nem kekeckedésböl, de áruljátok el kérlek, mit jelent az, hogy segítséget kérek a férjemtöl? Ö nem ott lakik, vagy nem az ö gyerekei? Engem ez komolyan érdekel, mert folyamat ezt hallom nöktöl, hogy ma segített a férjem ezt meg azt. Neki ugyanolyan érdeke, hogy rend legyen és a gyerekek meg legyenek nevelve, elvileg nem egy külsö szemlélö, vagy rosszul látom?
2023. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
És az előttem levő válaszolóhoz is csatlakoznék. Sajnos tény, hogy kicsi gyerek(ek) mellett a nap 24 órája nem elég mindenre. Valamiről mindig le kell mondani, valami rovására. Nem lehetsz egyszerre tökéletes bébiszitter, társ, házvezetőnő, kertész, takarítónő, szakács. Képtelenség. Magadtól se várd el. Én ilyenkor hangosan ki is mondom, hogy inkább legyen poros a szekrény, és cserébe a lányomat viszem a játszóra. Nálunk csak úgy ragyoghatna a lakás olyan szinten, mint korábban, ha a gyerek lenne elhanyagolva. Akkor inkább legyen nagyobb a kupi.
2023. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Hidd el lesz jobb is, könnyebb időszak is.


Nekem 3 gyermekem van. (8-5-2,5 éves) Férjem reggel 6-kor megy, este 6-kor jön.

Rengeteget segít, hogy van mosogatógép, 2 mosógép és téli időszakban szárítógép.

Én bevonom illetve úgy nevelem őket, hogy koruknak megfelelően muszáj kivenni a részüket, tehát amit elő vesznek azt el is kell pakolni, ágyukat bevetni, szennyest kivinni.

Férjem este a kinti dolgokat szokta végezni elsősorban, kert, locsolás (ő imádja a növényeket, én nem igazán, minden meghalt mellettem 😅 csak az állatokat szeretem) hétvégén ha épp itthon van akkor kiveszi bent is a részét mindenből. A gyerekek körül pedig este tud csak és hétvégén.

Férjem munkabeosztása miatt én viszem és hozom a gyerekeket az oviból suliból.

Minden nap frissen főzők,nem is nagyon lehet 2 napra főzni mert sáskák 😅


Alvás időben a 2 nap elfoglalja magát, én is szusszanok, de leginkább esti bagoly vagyok. Este a miénk a férjemmel.

2023. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
*2 nap helyett 2 nagy
2023. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%

Én lehet ufo vagyok, de simán.

(120m2 a ház, 2200m2 a telek)

Minden nap csak egy kicsit.

Ami minden nap alap az a főzés (na jó van hogy 2 naponta, ha marad). Hozzánk 1 étterem hoz csak házhoz, az is lenne 10ezer ha mindenki jól akar lakni, és ez csak egy kaja. Szoval itt nincs választásom

Mosogatás, söprés ami meg napi rutin.


Ezen kivül a többit beosztom. Egyik nap mosás, másik nap hajtogatás. Én pl nem vasalok egyáltalán, már sokat nyertem.

Fürdőt pl heti 1x gyors átfutom, kb fél óra.

Portörlés is heti 1x.

Ablakot évi 2x ha mosok 🙈

Felmosni 2-3 naponta szoktam.

A konyhát a mosogatással körbetörlöm, havi 1x van nagy sika.


Nekem ezek beleférnek a délelöttbe. Addig a nagy játszik egyedül, a kocsi vagy a pihenőszékben nézelődik, vagy a játszó szőnyegen fekszik mellettem.


Ebéd, alvás. Egyszesrre alszanak, van 1 óra saját magamra fordítható időm.


Délután meg általában kinn vagyunk.

A kert fele az enyém, fele férjemé (el van valasztva ketítéssel az első és a hátsó kert. Hátul kb 1200m2, fű, fák, állatok(kb 20tyúk, 5kacsa) + egy kicsi veteményes, az az enyém mondjuk).


Elöl van egy térköves rész, egy kiülő/sütögető ezen kívül fű. Felteszem a kicsit a hordozóba magamra és együtt nyírjuk. Kb 1 óra alatt végzek. A nagy vagy játszik, vagy segít.



Este ha hazajön férjem, utána övé a gyerekek, akkor ami elmaradt még összepakolom.


Adtam lejjebb is az elvárasaimból, az sem zavar ha valamit nem tudok megcsinálni aznap mikor tervezem.


(Egyébként 3 éves a nagy, 0.5 a kicsi)

2023. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi elengedtük idén a kertet. Minimális véleményes volt, de csak paradicsom és paprika.

Mi is csináljuk az udvart, de idén valószínűleg már nem lesz belőle semmi. A férjem rengeteget dolgozik, amikor itthon van, akkor segít amiben tud, vagy a gyerekkel van.

A főzés, mosás, takarítás szerencsére megy egyedül is. A kert meg olyan, amilyen.

Engedd el, majd tavasszal megcsináljátok. Addigra a kicsi is nagyobb lesz, le lehet majd tenni, elszöszmötöl körülöttetek.

2023. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az udvaron aludt a kicsi télen-nyáron mindig. Elaltattam babakocsiban, a nagy (2,5 év korkülönbség van) pedig mellettem elvolt. Hol segített a kertben, hol labdázott, motorozott, kutyázott, trambulinozott stb, szóval elfoglalta magát. Amikor másztak pedig leraktam őket egy pokrócra, egy darabig "fűiszonyuk" volt, nem jöttek le róla, aztán pedig mentek felfedezni (mindkettő nyári időszakban kezdett mászni).

Férj is ugyanúgy mellettem volt velük, de néha vannak olyan itthoni teendői, ahol a gyerekeknek veszélyes, ilyen pl a favágás. Mindig a férjem készíti elő télire, fűrészel, hasogat, vagy a ház körüli nagyobb dolgokat csinálja, javít, szerel. Egy 150 nm házon mindig van mit csinálni. Amikor kicsik voltak pedig úgy takarítottam, hogy elmentek hárman a mamához szombat délelőtt, vagy valahová, pl kutyát sétáltatni, játszótérre, ami nagyon messze van tőlünk. A főzés nekem nem volt gond soha, megcsináltam mindent úgy, hogy közben rajtam csüngtek mindketten. Néha én szörnyeteg bevetettem a tv-t is, mondjuk le sem tojják. Nekem heti egyszer egy délutánt elviszi anyukám is őket, elmennek a dédihez, olyankor is van időm. Az alapdolgokhoz pedig van mosogatógép, mosógép, szárítógép, robotporszívó.

2023. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!