Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jártatok már úgy,hogy valamit...

Jártatok már úgy,hogy valamit szülőként nem jól csináltatok szimpla tudatlanságból?

Figyelt kérdés

5 éves lányom van, születésétől fogva jó étvágyú, most is megeszik bármit, a párol brokkolit, az AirFryerben sütött édesburgonyát, a répakrémlevest, a sóskamártást tükortojással, a halat, a gombát, még a pacalt is, gyakorlatilag bármit tényleg, eddig egyetlen étel sincs, amit ne evett volna meg. Gyümölcsöket, friss smoothiekat is imádja, általában azt is szokott kérni, ha vásárolni megyünk, nem csokit. De a Dörmit, joghurtokat, háztartási kekszet, túró rudit nyilván szereti, szokott ilyeneket enni. + a gumicukor

Nem eszi tonnaszámra, de néha kap Haribot. Múltkor egy ismerős kislányt aki 4 éves megkínált, és elképedve mondta az anyukája hogy dehogy, sosem evett ilyet. Aztán rá nemsokra egy barátnőm is ledöbbent ezen, mikor gumicukrot evett előtte, csomó cikket küldött nekem róla, hogy miért ne. Az ő gyereke meg csokikat zabál 2 pofára amúgy és válogat, kb semmit sem eszik meg csak a fánkot meg a gofrit. Tudtam hogy a gumicukor sem a legjobb, nem vagyok debil, de ennyire tragikus? Megütköztem magamon, hogy én ennyire elmaradott anya vagyok? Most rendesen kellemetlenül érzem magam, gondolják hogy etetem a gyerekem..


2023. okt. 18. 17:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Ne foglalkozz másokkal. Mindig lesz olyan, aki talál valamit amibe beleköthet.
2023. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Jaj ugyan. Teljeswn jól csinálod.

Akikről írsz, azok teljesen átestek a ló túlsó oldalára.

Aztán majd csodalkoznak, ha a gyerekük degeszre zabálja magát a zsebpénzéből szeméttel az iskolai büfében.

2023. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Volt.


De a kérdésed nyilván nem erről szól, hanem hogy most mit kezdj azzal, amiről nem tudod eldönteni, hogy bűntudat, vagy egyszerűen felháborodás, amiért megsértették az önérzetedet. Én túltenném magam ezen, az ismerősnek köszönd meg a tájékoztatást, de tudasd vele, hogy magad is utánanézel, ha valami érdekel. Viszont annyit azért megtanítanék a gyereknek is, hogy csak akkor szabad más gyereket kínálgatni bármivel, ha előtt megkérdezi szülőt. Most szélsőséges eset, de ha csokival kínál egy mogyoróallergiás gyereket, annak tragikus következménye lehet.


Egyébként a cukor hatása a gyerekekre téma borzasztóan túl van hájpolva. Ettől függetlenül persze csak mértékkel.

2023. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Átlátszó trollkérdés.

Persze ennyi tudatosság mellé újdonság neked, hogy a gumicukor cukorszirup és zselatin keveréke...

2023. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Trollkérdés persze, sok értelme lenne.

En se szeretem a csokit, de a gumicukrot én is megeszem néha, főleg a békás Haribot, néha veszünk vegán gumicukrot is, bár a baratnőm ezen is felröhögött, hogy az sem jobb.

2023. okt. 18. 17:27
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem újdonság, eddig is azt írtam, hogy tudom hogy az se jó, de eddig nem gondoltam rá, hogy ez most ennyivel tragikusabb mint csokival tömni a gyereket.

Nem vagyok direktbe tudatos, szeretjük a zöldség gyümölcsöket, minimális húst eszünk, sok sajtot, de ez mind ízlés, nem tudatosság, ezeket szeretjük.

2023. okt. 18. 17:28
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Én nem csinálok gondot az édességekbol.

A gyerekeim minden nap kapnak egy kekszet vagy egy kis csokit.Gumicukrot is esznek,sőt,sütit is

2023. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmi gond a gumicukorral, ha néha eszik. Mi havonta kb 3x veszünk, de van, hogy ránk szárad, megkeményedik, mert nem kedvenc, csak néha megkíván az ember egy egy darabot.
2023. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván ott az is számít, hogy miből mennyit kap. Tény, nem egészséges, de finom. Ha egészséges opciót akarsz lehet otthon is készíteni
2023. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pont most néztem erről egy videót pár napja, kipróbáljuk majd.
2023. okt. 18. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!