Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól normális az...

Hány éves kortól normális az önálló hajmosás?

Figyelt kérdés

Hosszú hajnál.


Emlékszem, nekem alsóban még simán segített anyukám megmosni a hátközépig érő hajam. Nem lettem tőle életképtelen.

Most ezzel szemben azt olvasom, hogy más már az ovisra is rábizza a feladatot?

Akinek nincs csodagyereke, az mikortól hagyja a gyerekre?



2023. okt. 21. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Anyósom 60 feletti, de sose mossa magának. Minden héten elmegy a fodrászhoz a rövid hajával. Fodrasz megmossa, belövi, rátesz kiló lakkot, habot miután bebongyorította és tart neki a következő heti találkozóig.

Ha ez rendben van, akkor az is, ha a 8 évesnek én mosom.

2023. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Valamikor alsóban, 6-10 éves kor között. Függ a haj hosszától, a gyerek önállóság iránti igényétől, testi fejlődéséről (elérni e a keze a feje tetejét). Az én gyerekem 7-8 éves kor körül kezdte önállóan mosni.
2023. okt. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Fiam 4 éves. 1 éve tuti magának mossa.

Lányom 2 éves, neki hátközépig érő haja van. Mosz kezdett el próbálkozni az egyedül mosással. Nyilván még átmosom neki.

2023. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Nekem 16 évesen is beteget anyám, de nagyon hosszú a hajam úgyhogy néha kell a segítség. De nen lettem teljesen önállótlan.
2023. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
A 12 évesem fizikailag képes megmosni. De miután egyikünk sem érti hogyan, de 2x is sikerült úgy megmosnia, hogy zsíros és vagy samponos maradt... (o.O) inkább kéri, hogy segítsek.
2023. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
7 évesen megtanulta.derékig érő,dús haja van. Már nem akarja,hogy segítsek. És azért nem atomfizika egy hajmosás.
2023. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14%
5eves kislanyom önállóan mos hajat. Nem ertem mi ebben olyan nehez feladat..
2023. okt. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!