Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez még mindig szeparációs...

Ez még mindig szeparációs szorongás, vagy valami egyéb oka lehet?

Figyelt kérdés

A kisfiunk 17 hónapos. Kb.8 hónapos kora körül kezdődött, hogy apa nem mehetett át hozzá éjszaka, nem vehette fel, csak én kellettem. Aztán ez azóta is tart. Nap közben elalszik az apján, vagy leteheti apa is. Este csak és kizárólag én fektethetem le. Ha nem, akkor olyan sírás lesz a vége, hogy már nem kap levegőt, öklendezik, majdnem hány.

Szerintem ez erősen túlmutat már a szeparációs szorongáson. De mi lehet az oka?


2023. okt. 21. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos fiam is ezt csinálja .az a különbség,hogy ő velünk alszik,és éjjel konkrétan rám van tapadva.ha ki akarok menni mondjuk wc-re addig ordít amíg vissza nem megyek.

Az apja hiába próbálja ölelni,nyugtatni

Ahogy visszafekszem hozzám bújik, abbahagyja és alszik tovább.

Szerintem nagyobb biztonságban érzik magukat anyuka mellett,vagy nem tudom.

2023. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mitől lehet, nem tudom, de azt tudom, hogy nálunk mi vált be. Ha pár napig csak én altatom meg én megyek át este, akkor ha a párom próbál éjjel menni, neki is ordít és sehogy se nyugszik meg. Aztán amikor belépek a szobába, meghallja a hangom, egyből csendben marad. A következő éjszakáknál mindig a párom kezd. Ő megy este altatni, vagy éjjel visszaaltatni. Persze pár alkalom ugyanez a szitu, hogy nem jó apa, aztán megyek, de minden alkalommal próbálkozunk. 1-2 nap után már jó az apa is. Ha ezt rendbe hoztuk, utána figyelünk az egyensúlyra, hogy felváltva menjünk. Ez nálunk működik. De ha a párom munka miatt vagy valamiért nem tud altatni pár éjszakát, utána kezdhetjük elölről a visszaszoktatást.

Ez a mi helyzetünk egy 20 hónapossal.

2023. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!