Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázas 1 éves, minden előjel...

Lázas 1 éves, minden előjel nélkül? Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

A 13 hónapos fiamnak este fürdetés után hőemelkedése volt, ami lázzá alakult. Próbáltam hűteni, kapott flamborint is, mert elég sírós lett a láztól. Èjjel kétszer kelt, mert 39 fokra felkúszott a láza, volt hogy meghaladta. Egyik esetben flamborint kapott, másik esetben pedig kúpot adtam neki. Most várom hogy hasson a kúp és vissza tudjon hűlni az alváshoz.

Semmi más tünete nincs eddig, csak ez a láz, ami elég kitartóan visszakúszik 39 fokig.

Szerintetek ma felhívjam az orvost, vagy várjak keddig? Kedden muszáj szólnom vagy találkoznom vele, mert aznap nem kaphat oltást ha lázas. Viszont akkor meg rá tud majd nézni.

Ötlet?



2023. okt. 23. 06:01
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Majd reggel nézd meg. Ha jókedvű, én várnék. Ha nyűgös és látszik rajta, hogy beteg, akkor felhívnám az ügyeletet.
2023. okt. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Én jelezném, mert sztem így nem kaphat oltást. Valószínűleg vírus és még ma is lázas lesz.
2023. okt. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerdán lazasodott be a fiam.

Pénteken vittem orvoshoz,mert nem ment le neki 38,5-nel alacsonyabbra..

Mandula gyulladás .

Szerintem vidd el,az nem árthat

2023. okt. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kivárnám a keddet, nem rohangálnék az ügyeletre. Nálunk pl ilyennel, hogy csak láz, el is hajtanának. Ha van mellé egyéb tünet, akkor foglalkoznak csak a gyerekkel.


A lázát csillapítsd, igyon. Kedden meg doki.


A környékünkön most vírus tombol.

Semmi tünet, a dokik sem találnak semmit, csak láz.

Fiam 7napig volt egyhuzamban lázas, lányom 3napot.

Baránőm lánya 4 nap, másiké most lázasodott vissza 3.x. 3-3 napig tartott neki, most újra.

2023. okt. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha csillapíthatatlan a láza hívd fel az ügyeletet, telefonban elmondják, hogy mit csinálj vagy bekell-e vinni. Ha lemegy neki gyógyszerrel akkor ráér holnap az orvos. Lehet 3 napos láz, az szokott ilyet. Pár napig lázas, semmi más, aztán tele lesz kis kiütésekkel (ami ártalmatlan) és vége is. De most vírus szezon van, összeszedhetett bármit.
2023. okt. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem lesz más baja várd ki a keddet. A folyadék pótlásra nagyon figyelj oda mert mert a láz elvonja a vizet. Valószínűleg mandulagyulladás lesz. Az szokott így jelentkezni. Oltás tuti sztorno
2023. okt. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
4# Ahol én dolgozom,ott magas láz és más tünet nélkül nem elhajtanak,hanem csinálnak egy vizeletet a biztonság kedvéért. Mert bizony nagyon sokszor húgyúti fertőzés okozza. Ha az negatív,nyilván más vírus,de ezt kiszokták zárni. Főleg ha napokig lázas látszólagos ok nélkül.
2023. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Alacsony láz/hőemelkedés szintjére le tudtam húzni a hőmérsékletét. Megy a hasa is, úgyhogy kapja a sok folyadékot, Hipp ors italt, van protexin baby is. Holnap pedig úgyis megyünk az orvoshoz, legalább ránéz. Szerencsére iszik rendesen, néha játszik, és utána pihen. :)
2023. okt. 23. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért,mit vártál,hoz egy bagoly egy levelet hogy a gyereked nemsokára lázas lesz?
2023. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Neked okvetlenül valamit böffenteni kellett.. :)
2023. okt. 25. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!