Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, hogy éjszaka...

Mennyire gyakori, hogy éjszaka történik valami a gyerekkel? Gondolok itt minden előjel nélküli rosszullétre, hirtelen halálra?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen csecsemőhalálra gondolok. Egy teljesen egészséges gyermeknél, 1-től 8 éves korra gondolok.

Mi az, ami növelheti a kockázatot?


2014. okt. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamiért én azt tapasztaltam, nekem 4 éves a fiam, hogy ha bármikor elkapott valami betegséget, akkor az első tünetek, mint rosszullét, láz, erős köhögés tuti estefelé jött ki. Nem tudom miért van ez így, de van több gyerek is a családban, ismeretségi körben és ők is mondták már ezt. Amióta nagyobb, azóta már nem igazán jellemző ez, most már azért a tünetek nem csak ilyenkor jelentkeznek, de zömében mondjuk a láz még most is este, éjszaka jön elő.

És kockázat növelő tényezőről mondjuk az jut az eszembe, hogy ha a gyerek eleve lázas, akkor könnyen kaphat lázgörcsöt, amit mondjuk egy meleg szobában töltött idő még jobban fokoz, vagy ha alszik az is fokozhatja, ezért nálunk kisebb korban még éjjel is volt, hogy lázat mértem és inkább felébresztettem a fiamat. Vagy neki többször volt gégegyulladása, amire megint csak nem előny, ha meleg van, így olyankor mi mindig hűtött szobában altatjuk olyankor, illetve hideg párásítunk.

2014. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem h a nyakára teker vmit és belegabalyodik. Van bent macska a lakásban és ráül a gyerekre, összekarmolja (1-2 éves) fölötte van vmi polc, ami ráesik. Konnektor...
2014. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hja, h betegség történik... enyém gyeek is estére lázas.
2014. okt. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém mindig hétvégére betegszik meg. És persze kruppos is, éjjel hirtelen elkezd fulladni.
2014. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk szintén megszokott az, hogy estére-éjszakára lázasodik be, de ennek mindig vannak előjelei. Feltűnően sokat beszél, csak mondja-mondja, hadar, és nem veszi észre :) Olyan furán csillognak a kis szemei, vagy magától lefekszik. Ha van egy kis nátha vagy torokfájás és ilyet tapasztalok nála, akkor alapból nézem a kis fejét, hogy nem meleg-e :)


A másik csak 1x fordult elő. Vacsorázni mentünk, és előtte megálltunk a játszótéren, ahol egy vízszintes rúdon sokági ilyen átfordulósat játszott - biztos tudjátok, nem tudom, mi ennek a neve :D Hajnalban arra ébredtem, hogy felült az ágyban és hányni kezdett minden előjel nélkül.

2014. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!