Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Számodra kikapcsolódás egy...

Számodra kikapcsolódás egy családi nyaralás kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Úgy valójában kb 4 éve nem töltődtem fel, mióta bejött a covid. Terhesen otthon ültünk, mint akkoriban mindenki, majd jött a baba, aztán mindig csináltunk valamit 3-asban (apa, anya, gyerkőc), többször voltunk nyaralni, wellnessezni, de egyszerűen nem érzem azt, hogy feltöltött volna. A férjemtől hallgatom mindig, hogy elégedetlen vagyok, de egy nyaraláson ugyanazt csináltam, mint itthon, csak szebb környezetben: a gyerek etetésével bajlódtam, öltöztettem őt és folyamatosan figyeltem rá. 3 év alatt sehová nem mozdultam ki gyerek nélkül, csak fodrászhoz, miközben a férjem jópárszor ment már el haverokkal. Nekem eddig nem lett volna szivem otthon hagyni a kislányom. Nem panaszkodni akarok, úton a kistesó, így most a 1,5 gyerek vonja el a figyelmem a mehetnékről🙃, csak kiváncsi vagyok Titeket a családi programok ugyanúgy feltöltenek-e, mint egy csajos, borozós, belvárosi este (vagy masszázs/biciklizés, kinek mi) pl?

2023. okt. 26. 16:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen, kikapcsolódás. Nekem van olyan normális a férjem, hogy ő is foglalkozik, játszik a gyerekekkel, ameddig én kikapcsolódok. Meg ha ő elmegy a haverokkal, akkor én is elmegyek a barátaimmal.
2023. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Kikapcsolódásnak nem nevezném, de töltődésnek igen. Fárasztó, de nekem feltöltőek az új, közös élmények. Egy nyaraláson általában olyan programokat szervez az ember, amiket máskor nem biztos. A gyereknek új és izgalmas, sokszor nekünk, felnőtteknek is. Én pl nagyon élvezem, hogy csinálhatok gyerekes dolgokat felnőttként és nem néznek hülyének, mert a gyerekemmel csinálom :D De persze nagyon fárasztó és egyáltalán nem kisimulva térünk haza a nyaralásról.

És igen, szükség van a gyerekmentes töltődésre is, elég önző dolog a férjedtől, hogy úgy gondolja, ez csak neki jár. Az anyáknak recepre kellene írni a gyerekmentes időtöltést

2023. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem töltött fel ugyanúgy. Szerettem a családi nyaralásokat is, de jó volt néha gyerek nélkül menni valahova. Gyerek nélkül pár óra vagy pár nap, amikor nem kell folyamatosan figyelni, készenlétben lenni.

A gyereknek nem büntetés a nagyszüleivel lenni, hanem öröm. Kölcsönös öröm volt nálunk és nem ugráltattam nonstop a nagyszülőket, de szívesen voltak együtt néhanapján

2023. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Én szeretek a gyerekekkel (11 és 3 évesek)nyaralni. Nyilván nem olyan, mint gyerek nélkül, de az is kikapcsolódás.

Mi mondjuk évente 2-3 alkalommal elmegyünk a gyerekek nélkül is pár napra, addig a nagyszülőkkel vannak. Ez is kell, ez másfajta pihenés.

Ráadásul évközben a férjem nagyon sokat dolgozik, este 7 előtt nem nagyon ér haza, úgyhogy szükség van a gyerekes nyaralásra és a kettesben töltött időre is.

2023. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Pihentetőnek biztos nem pihentető, de ha jól sikerül, akkor tudok töltekezni az élményekből. Az otthoni rutin hiánya miatt a gyerekgondozás részét fárasztóbbnak érzem. Kivéve, ha van plusz segítségünk. Olyasmire gondolok, hogy a férjem családja minden évben ugyanakkor, ugyanoda megy nyaralni, nagyrészt ugyanazokkal az emberekkel, szóval kiszámítható a környezet. Ide minket is szoktak hívni. Az egyik, hogy itt már kialakult egy rutin, a másik, hogy anyósom szeret unokázni és ért is a gyerekekhez, a harmadik, hogy a többi nyaraló is ismerős, vannak más gyerekek is, játszanak egymással. Így azért kevésbé stresszes. Anyósnak hála még a férjemmel kettesben is lehetnek néha (rövid) közös programjaink.

De ha felmerül egy lehetőség, nálunk is a férjem a lelkesebb, hogy menjünk, én nagyon átgondolom. Főleg, hogy most baba is van a családban és nem tudom, hogy fog viselkedni. Pedig a férjem legalább segít (ugyan a babával többnyire én foglalkozom).

2023. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell találni az egyensúlyt, mozduljatok ki csak ketten ha meg tudjátok oldani, vagy menj el egyedül haverokkal.

Hármasban is jó szerintem, de nem úgy, hogy mindig csak hárman mentek.

2023. okt. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Igen, nekem az, pedig tényleg ott is foglalkozni kell a gyerekkel, de nyaralás alatt mindig hotelben eszünk, van takarítás, direkt ilyen helyre megyünk, nekem az felüdülés hogy nincs házimunka, szuperül kipihenem magam. Voltunk idén Rodoszon, Cipruson és Norvégiában, nekem áldás volt, csak a gyerekkel kellett foglalkozni, se munka, se házimunka. Igaz én barátnőkkel is voltam egy hetet Spanyolországban, az is jó volt, mint mikor fiatal voltam 😂😂 Nekem egyformán jók. Viszont második gyerek ezert nem kellene...magaddal szúrtál sajna ki
2023. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

NEM!!!

Mind a ketten úgy jövünk haza, mint akiket agyonvertek! Nekünk iszonyat fárasztó, pedig már nem olyan kicsik, 7 és 10 évesek

2023. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hotelben teljes ellátással vagy félpanzióval, gyerekprogramokkal, munkamegosztással lehet pihentetőbb. Apartmanban, ahol főzni, rámolni, mosni is kell, már nem.
2023. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. Mi például apartmanba járunk a gyerekekkel, mert ott sokkal szabadabban vagyunk, mint egy hotelben,de se nem főzök, se nem mosok. Napközben a parton eszünk, este étteremben, 1 hétre elég ruhát viszünk, úgyhogy nem végzek házimunkát így sem.
2023. okt. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!