Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel nehezebb több...

Mennyivel nehezebb több gyerekkel, mint eggyel? Tudnátok mesélni? :)

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 11:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

"de sosem értettem, hogy sok szülő miért nem várja meg, amit az 5-ös válaszoló is ír, hogy óvodás legyen a gyerek"

Mert. Ezer oka lehet.

A gyerekvállalás nem úgy megy, hogy megtervezed az ideális korkülönbséget, aztán úgy is lesz. Keveseknek adatik meg, hogy kigondolják és a következő hónapban már pozitív a teszt.

Máskülönben a nagyobb korkülönbségnek ugyanúgy meg vannak a buktatói. 5 év feletti korkülönbségnél pl: soha sehova nem tudsz úgy elmenni két gyerekkel, hogy ugyanaz érdekelje őket. Ennyinél már olyan, mintha két egykét nevelnél az összes negatívumával.

2023. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal.

Nagyobb korkülönbséggel egyszerűbbnek gondolná az ember a váltást, de van egy nagyjából önálló gyerek (akit ráadásul időre kell hozni-vinni nem úgy, mint az oviban pl) aztán évek óta nem pelenkáztál meg évekig jól aludtál éjszaka, kezdődik megint.

Mi nagyon vártuk a picit és őt is imádjuk, de nagyobb korkülönbséggel se mindig sokkal könnyebb. Baba késő délutánra nyafis, de ott a naggyal az olvasásházi ami elég kihívás a síró vagy simán nyafizó baba mellett (persze hiába van kézben), stb.

2023. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Kimaradt a lényeg, 7 év a különbség.

12-es voltam

2023. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vállaltam ilyen (viszonylag) kicsi korkülönbséget, mert szerettem volna, ha korban kb hasonló szinten vannak, és oké, hogy nem most, de pár év múlva még mindig ugyanabban az életszakaszban vannak, és nem az lesz, hogy ha elmegyünk mittudomén, a Télapóhoz Finnországba vagy Disneylandbe, akkor az egyik unottan néz ki a fejéből, a másiknak meg jó. Ugyanez a kirándulásokkal, nyaralásokkal, ilyen-olyan programokkal. Inkább most bevállalok pár nehezebb évet, hogy később könnyebb legyen logisztikázni, tervezni, programozni velük, kb azonos életszakaszban legyenek nagyjából végig, mert az első 2-3 évet leszámítva onnantól már hasonlók a problémák, a nehézségek egy 6-8, egy 10-12 éves, 16-18 éves stb gyerekkel. Plusz szerettem volna hamar letudni, hogy az én életem is folytatódhasson minél előbb- munka, hobbi, énidő, párkapcsolat, stb. Persze, addig amíg a kicsik meg nem nőnek, addig extra nehézség és szívás, na de utána én arra számítok, hogy sok szempontból könnyebb lesz. Szóval ezért döntöttem így.


#7 voltam? Talán. 1 és 3 éves lányok anyukája.

2023. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért, kérdező, ez nem ennyire fekete vagy fehér. Ha pl. anyuka nem akar totálisan egy életre kiesni a munkaerőpiacról, akkor nem feltétlenül tud 3-3,5 fél évet várni a következő gyerekkel, főleg ha nem egyet akar valaki (itthon pedig az apák gyedre menési hajlandósága elég alacsony, plusz a bölcsődei ellátás is vacak, a munkaerőpiaci helyzetet meg mind ismerjük).

Ahogy egyre tolódik ki az első gyerek vállalása, úgy már csak biológiai szempontból is egyre kevesebbet célszerű várni, főleg ha nem kettő, hanem akár 3-4 gyerek a cél. Pl. nekem egy barátnőm most 34 évesen szült, és 3 év kellett ehhez a babához is. Amint orvosilag minden rendben lesz, nekiállnak próbálkozni a másodikkal, mert egyrészt semmi sem garantálja, hogy a második gyerek kicsit is könnyebben jön, másrészt azért eljutott abba a korba, ahol már hónapról hónapra romlanak az esélyek egy egészséges gyerek megfoganására. És úgy van vele, hogy inkább örül, ha szívhat az elején, mert cserébe könnyen összejött a második, minthogy majd 37 évesen nekiálljanak, és ne akarjon jönni megint.

Illetve lehet, hogy két kicsi gyerekkel meg lehet őrülni (ezt nem is kétlem), de a másik oldalon ott van, hogy ha nagy a korkülönbség, akkor meg más módon kell szétszakadni, mert kis korkülönbség esetén legalább a kamaszkor beköszönte előtt sok közös programra lehet menni, mert vannak univerzális gyerekprogramok, amiket a gyerekek 90%-a szeret. Plusz rutinja van az embernek a korosztályos problémákban, nincs az, hogy ott egy kisgyerek és egy kiskamasz, a kiskamasszal meg nincs foglalkozva, mert ő már nagy, nem olyan erőszakos, mint egy üvöltő hároméves, stb.


Én azt látom a környezetemben, hogy mindegy, mi a korkülönbség, így is, úgy is szívás valamilyen formában. Csak máshogy lesz nehéz, és más miatt. És mindenki eldöntheti, hogy a saját elképzelései, értékrendje, gondolkodása, stb. mentén melyik szívást választja inkább.

2023. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

#15

Mit értesz szívás alatt?

2023. okt. 29. 14:06
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nehéz, tök mindegy, milyen korkülönbséggel válalsz be 2-3-4 gyereket. Van, ahol az első 1-2-3 év lesz baromi nehéz, van, ahol később. Soha egy szülőtől sem hallottam, hogy jaj, de egyszerű két gyerekkel az élet, tök mindegy, mennyi volt a korkülönbség, csak mindegyikük másra panaszkodott.
2023. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Voltak nyilván nehézségek, mint mindenhol, de azért alapvetően csak értetlenül pislogtam mindenkire, aki mondogatta, hogy "majd megtudod", meg így-úgy nehéz a gyerekkel az élet. Egy gyerekkel kicsit se volt az. Na hát kettővel azért egy incifincit problémásabb :D"



Na pont ettől megy fel az agyvizem, amikor babát vársz, boldog vagy, alig várod, hogy megszülessen, DE jönnek az okoskodó ijesztgető ismerősök, hogy ne legyél már olyan boldog, mert majd megtudod, hogy milyen rossz lesz, vége lesz az életednek, nem alszol, stb. Ahelyett, hogy minden jót kívánnának, áh nem. Inkább képesek csak a rossz dolgokra funkcionálni. 🤷💀

2023. okt. 29. 14:11
 19/26 A kérdező kommentje:

#17

Azt szokták mondani egyébként, hogy csak annak nehéz a szülőség, aki jól szeretné csinálni.

És tényleg. :)

2023. okt. 29. 14:12
 20/26 anonim ***** válasza:

#16

Pl. én most azért tudok írni ide, mert a kislányom épp elfoglalja magát egy kicsit, pakolgatja a játékait.

Ha 2+ gyereke van az embernek, akkor nincs ilyen üresjárat.

2023. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!