Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel nehezebb több...

Mennyivel nehezebb több gyerekkel, mint eggyel? Tudnátok mesélni? :)

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 11:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz két gyerekkel, de nekem személy szerint SOKKAL durvább volt a váltás 0-ról 1-re, mint 1-ről 2-re. Nekünk a napok is sokkal jobban telnek, mióta ketten vannak, nyilván sok a nehézség és bizonyos egyértelmű szempontból könnyebb volt csak 1 gyerek dolgaira figyelni, ugyanakkor érdekesebb, izgalmasabb a nap, úgymond "mindig történik valami", mindig ott vannak egymásnak gyerektársaságnak. Nálunk kevesebb, mint 2 év a korkülönbség, egyáltalán nem bántuk meg, lehet, hogy az első 2-3 év nehezebb, de - ahogy mindent leírtak az előttem hozzászólók - később ezerszer egyszerűbb a programszervezés, szinte egyszerre járnak oviba, alsóba, gimibe, stb. A időben megegyező hasonló élmények nagyobb esélyt adnak a jó testvérkapcsolatnak. Ráadásul nem lesz az, hogy végre fellélegeznénk az éjszakázásból, pelusozásból, dacból, és kezdjük elölről egy csecsemővel az egészet...
2023. okt. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi azért vállatunk is korkülönbséget mert az első szülött fiam nagyon sokára jött és lám csodát amásodik első vagy második alkalomra megfogant..na így lett köztük 22hónap.

Esznek,isznak alszanak.

A kicsit a nagyhoz szoktatom alszanak együtt déltől 1 2 3 órát és este is csak 1 2 x kel fel a kicsi enni.most 2.5 lesz a nag,fiam a kisfiam meg 6 honapos lesz.

Nem könnyü ígysem :)de szerintem máshogy sem

2023. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekeknek jobb a 2 év korkülönbség, de én nem mertem bevallani, csak nagyobb különbséggel. Mondjuk 4-5 év.
2023. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
15 szépen leírta. Mindig 2-t szerettünk volna,és bár huszonéves voltam, de az első évek után jött össze spontán ,korai petefészek kimerülésem van. Már akkor mondta a nőgyógyász, hogy ha szeretnénk még ő azt mondaná minél hamarabb. Így úgy voltunk, ha összejönne hamar,akkor nem érdekel a nehézség, mert megadatott még egyszer, ha később akkor nagyobb korkülönbség lesz,ha meg egyáltalán nem, akkor marad egy. Nagy meglepetésre egyből összejött. Hármat nem vállalnék már be semmilyen körülmények között. Tehát kérdező, lehet ilyen ok is, hogy mondjuk 31 évre már kimerültek, sajnos.
2023. okt. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#10

Amúgy nem tudom, miért nincsenek családbarát munkahelyek..

2023. okt. 30. 11:22
 26/26 anonim ***** válasza:

#25

Pont erről beszélgettünk a barátnőmmel.

Járt a kislányom 4 hetet bölcsibe és most 2 hétig itthon van.

A 4 hétből kettő beszoktatás volt, kettő hetet tudtam volna dolgozni a másfél hónapban.

Még jó h nov. 6-án kezdek...

Ha lenne még gyerekem, tuti váltásban betegednének le.


Ezt a helyzetet kizárólag állami beavatkozással lehetne "orvosolni".

Nem várható el egyetlen munkahelytől sem, hogy olyat foglalkoztasson, aki alig tud bent lenni.

Valamilyen plusz támogatásokat kellene kapnia a munkáltatónak, ha kisgyerekes anyukát foglalkoztat, hogy megérje vele kínlódni és folyamatosan mínusz egy emberrel dolgozni, vagy több embert foglalkoztatni. (De itt meg akkora ellenállással találkoznának a gyerektelen irányából h öröm lenne nézni, tuti botrány lenne belőle).

Úgyhogy nem egyszerű a helyzet, egy gyermekmegörző nevelőkkel is csak plusz költség lenne - amihez kellene az állam, ha már annyira fanatikusan családbarát.

2023. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!