Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel nehezebb 3 gyerekkel...

Mennyivel nehezebb 3 gyerekkel, mint 2-vel?

Figyelt kérdés
3 hós a kislányunk, mindig 3 gyereket szerettünk volna, de helyhiány miatt csak 2-t terveztünk. Most, hogy jött ez a lehetőség a CSOK-kal, elgondolkoztunk nagyon. Csak én ugye mivel most szültem először, friss az élmény (nem maga a szülés miatt, hanem az első pár hónap nehézségei). Nem elbizonytalanodtam, csak nyilván egy baba is fárasztó, mi van ha ott van még 2 nagyobbacska is? :) Kb. 2-3 év korkülönbséggel szeretnénk. Anyagiak vannak rá, az nem akadály, inkább csak a "lelki" része érdekel. :)
2016. febr. 28. 06:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A lelki részével nem lenne gond. De az anyagiakkal annál inkább. Amikor elkezdik az iskolát, egyre többe kerülnek. Ma még jó az anyagi helyzetetek, de ki tudja, hogy 10-15 év múlva is az lesz-e? Ma kinek van biztos munkahelye?

Ami a Csok-ot illeti. Nézz jobban utána, mert nem olyan szép, ahogyan tűnik. Csak akkor kapjátok meg, ha az előírt méretű lakást veszitek, van elég saját erőtök hozzá és hitelképesek is vagytok. Ha még nincs meg a 3 gyerek, csak vállaljátok, az külön rizikó. Ha nem születne meg, a felvett összeget nagyon magas kamattal kell visszafizetni.

Ezeket is gondoljátok jól át.

2016. febr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha egy gyerekem lenne, aki meg csak harom hos biztos nem vennem ra fel a 10 millas tamogatast...

harom gyerekem van kis korkulonbsegekkel es nagyon nehez. nem valo ez mindenkinek... szep dolog a nsgy csalad de embert probobalo is.

2016. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Páromnak szerencsére biztos munkahelye van (egy légitársaságnál dolgozik, jól keres), én a szüleimnél dolgozok saját cégnél, ami szintén jól megy, és úgy néz ki tudunk nyitni saját üzletet majd, ami saját üzlethelyiségben lesz, bérleti díjat se kell fizetnünk majd, szóval az anyagiakkal biztosan nem lesz gondunk. 2 saját tulajdonú lakásunk van, az egyik ki van adva, a másikban benne lakunk, de ez kicsi, így ezt eladnánk és mennénk egy nagyobba. Év végén vennénk még egy lakást amit kiadnánk. A CSOK-nak teljesen megfelelnénk elvileg, mindent átnéztünk. Szóval ezért az anyagiak miatt nem aggódunk. Páromnak van 3 kisebb féltestvére, ők is olyan boldog, kiegyensúlyozott család, és sokaknál ezt látom, csak nem tudom, belülről ezt milyen megélni, nekem csak egy öcsém van.
2016. febr. 28. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyobb kocsi kell!

A lelki része meg egyénfüggő, ki mennyire bírja!

Van olyan ismerősöm,aki éjjel-nappal a gyerekkel foglalkozik,neki ez élete fő munkája és olyan is van,aki köszöni szépen,de egyszerre csak egy kicsit akar,majd a gyerekebl 4-5 éves korában akar másikat!

3 hónapos mellett még sokat nem láthattál a gyereknevelésből.

2016. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a lelki részével igenis gond lenne, aki azt mondja hogy nem, annak angyal gyereke lehet akivel semmi probléma nincs. Nekem van egy 3 éves fiam aki nagyon aktív, minden lében kanál, keveset alvó, örökmozgó, ő már lestrapált az első 1.5 évben, aztán született a húga aki most 1.5 éves, ő egy angyal, de mióta járni tud azóta már vele sem olyan leányálom. Imádják egymást de sok a vita, a veszekedés, egyik bántja a másikat, megy az örök cirkusz, én lelkileg már totál kész vagyok.

Tudod mire van időm? Őket ellátni, a házat normál szinten tisztán tartani, főzni, a férjem amiben tud segít de még így is kevésnek tűnik, estére hulla vagyok, az elmúlt 3-4 hónapban arra is alig jut időm hogy rendesen megmossam a hajam és megszárítsam, ha pedig az időm engedi akkor fizikailag képtelen vagyok 5 percnél többet állni a zuhany alatt. Gondolom ha nagyobbak lesznek a gyerekeim könnyebb lesz, de én ezermillió százalék hogy nem vállalnék harmadikat. Nagyon gondoljátok meg. Inkább majd akkor filózzatok el ezen ha megvan a második és még bírod a strapát.

2016. febr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!