Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet egyedül hagyni...

Mikortól lehet egyedül hagyni egy gyereket a szobában?

Figyelt kérdés

Viszonylag bababiztosak a szobák de hát nem 100%, fel tud mászni az asztalra, van azért itt-ott zsinór és hosszabbító, ilyesmi.

Szóval egy másfél évest nem lehet egyedül hagyni, max 2 perce, amíg kiszaladok egy kávéért.

De ez a szoba nem is erre van, ez családi élőhely nem lehet 100% "steril", úgyhogy az rendben van, hogy a másfél-két éves gyereket nem hagyok ott egyedül, amíg megfő a pörkölt.

De mi az a kor, amikor már lehet?


(Ha nagyon muszáj valahova rakni mert mondjuk hasmenésem van 😅 akkor a rácsos ágyba be lehet)

Köszi :)


2023. nov. 1. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Én már mászós korában egyedül hagytam a teljesen bababiztos szobájában,míg főztem. Kijönni nem tudott, volt barikád. Élvédő, sarokvédő,minden volt bent. Csak olyan méretű játékok,ami nem fér be a szájába, stb stb.


Elvolt,mint a befőtt.


Persze rá-rá néztem pár percenként. De nem ültem bent mellette,csináltam a házimunkát nyugodtan. Amíg jól elvolt.


Amúgy nem kell bent ülni a gyerekkel a szobájában. Ki is viheted magaddal a konyhába, szobába,folyosóra!


De nálunk pl a mai napig úgy van,pici korától (most 7 éves), hogyha pl tésztafőzővizet öntök ki,vagy forró serpenyő,tepsi van a kövön,akkor a szobájába kell mennie. Mert az a biztonságos.


Egyszerűbb megszokatni vele,hogy a saját szobájában biztonságban van.

2023. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Hát ez az, hogy 100%-osan nem bababiztos még az alvó szoba sem, ott a kanapé és a rácsos ágy mellé be tudna esni... furán tudtuk csak megoldani na.

Ha lenne 3 szobánk, akkor egyet meg tudnék csinálni h kb semmi ne legyen bent csak játék :(

A konyhában nem marad el egy mosogatás erejéig. Plusz egy mosogatáshoz is ki kellene pakolni mindent (kutyatál, kutya fekhely, kutya :D , etetőszék, konyhai székek).

Jó lenne egy nagyobb lakás de túl jó helyen vagyunk 😅

2023. nov. 1. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Egyik gyerekem olyan volt, hogy 4 évesen se. Másik 1,5 évesen se csinált semmi baromságot. Más fejlődési ütem, más habitus.
2023. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van az ebédlő ahol napközben játszunk,ott tartózkodunk, van egy kisebb folyosó és van a konyha.

Simán kimegyek a 18 hónapos fiamtol a konyhába így,hogy közben nem csinál rosszat

A kanapéra felmászik de le is tud mászni

Ha tovább vagyok kint kijön utánam nem marad sokáig a szobában egyedül

Az ajtó mindig nyitva van,soha nincs előtte becsukva.

2023. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Ennyi idősen tesóm járókában volt ilyenkor. Esetleg az nem opció?
2023. nov. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Próbáltuk, egyáltalán nem maradt el benne.

Konkrétan ha a kisszobában van, ráccsal elválasztva, akkor is kb. 5 perc után sír utánam

2023. nov. 2. 00:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk háloszoba volt gyerek biztosra csinálva Ott nem volt elérhető közelségbe konektor se kábelek se hosszabbító. Csak a saját szekrénye az ágyunk és az ő ágya mi nagy szekrényünk a falnál ha muszáj volt akkor baba rácsot becsuktam .
2023. nov. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De egyébként van egy átlagos kor egy átlagos gyereknél, amikor már nem kell annyira bababiztosnak lennie a szobának, de egyedül lehet? Egy iskolás elsősnek gondolom már nem kell 0-24-es figyelem, ő már magára csukhatja a szobaajtót.

De előtte is már van olyan kor, vagy ezt csak az iskola hozza meg?

2023. nov. 2. 08:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az iskola hozza meg,hanem ez attól függ a gyerek mikorra érik meg arra,hogy egyedül lehessen a szobába.

Pl én a lányomat már ovis korában is egyedül hagyhattam amíg kimentem az udvarra öt tíz percre valamit csinálni.

2023. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy sérült a korai kötődése? Persze ha anyatejes volt, együtt aludtatok, hordoztad , ilyesmik, akkor valszeg nem. De átmeneti is lehet, hogy most sír, később nem fog.
2023. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!