Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól engeded a gyereket...

Mikortól engeded a gyereket egyedül jönni-menni az iskolába? Titeket mikortól engedtek egyedül?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 14. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez nagyon függ a környéktől - mennyire forgalmas, mennyire veszélyes -, és a gyerektől is. Megbízható? Szeleburdi? Az is megnyugtató lehet, ha legalább 1-2 osztálytársa is azon a környéken lakik, és együtt mehetnek.
2022. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Budapest, még nem töltötte be a 10-et, 2 metrómegállót ment, belvárosban.
2022. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Én elsős, bátyám negyedikes volt, amikor egyedül jártunk az iskolába. Volt forgalmas útszakasz is, zebrák, stb. A város főterén volt az iskola. Ennek már 20 éve.

Talán kevésbé volt őrült a világ.

Ha az én gyerekemről lenne szó, kB felsős korától engedném egyedül, környéktől függetlenül. Egy ötödikes már tud biztonságosan közlekedni, persze ha nem a telefonját nyomkodja menet közben.

2022. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Én 7 éves koromban kezdtem egyedül járni iskolába, busszal.

Egy húszezres kisvárosban, közel 40 évvel ezelőtt történt a dolog. Elég önálló gyerek voltam, de az az igazság, hogy nem önszántamból volt ez így.

Nagyon más világ volt akkoriban, elég hamar fel kellett nőni minden feladathoz és sajnos nem a korom miatt.

Egyszerűen nem volt más választásom.

Ettől függetlenül nem bánom, hogy így alakult,de azért jó lett volna tovább gyereknek maradni.

2022. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez szerintem környékfüggő, meg gyerekfüggő is. Én amikor kicsi voltam, egy kb. 35 ezer fős városban laktunk, családi házas övezetben, az iskola 1 kilométerre volt. Mikor elkezdtem az iskolát, az első osztályt, akkor az első napokon a testvéreimmel mentem (aki 2, illetve 3 évvel idősebb nálam), de aztán már egyedül. Habár én még nem vagyok szülő, de szerintem ha az iskola tényleg ott van egy köpésnyire, és nincs közben se nagy forgalmú út, szóval semmi négysávos meg ilyenek, akkor szerintem már 7-8 éves simán tud menni egyedül. Mert például nálunk olyan volt, hogy a családi házas övezetet alig hagytam el az iskolába menet, szóval semmilyen nagyforgalmú helyen nem igazán kellett átmenni, csak egy kétsávos úton. VISZONT. Egy 7-8 évest nem engednék buszozni a város másik felébe, ahhoz még nyilván nagyon pici. Meg na, tömegközlekedéshez pici. Meg például az a kisváros, ahol laktam, ott is a négysávos úton kb. csak olyan zebra volt, ahol nem volt lámpa, mármint jelzőlámpa. Hát na, az évek során ott történtek balesetek. Az ilyen zebrán még én se szeretek átmenni felnőtt létemre, mármint ahol nincs lámpa, szóval na, egy fiatal gyereket semmiképp sem engednék arra egyedül. Őszintén, fogalmam sincs, hogyha a jövőben lesz gyerekem, akkor mikor fogom egyedül engedni. Mert na, nem akarok majd az se lenni, aki kidobja a kisgyereket, hogy "nesze, menj egyedül", de azt se akarom, hogy 15 évesen minden reggel és délután hozni kelljen, mert agyonféltem, vagy mert ahhoz lett hozzászoktatva, hogy ő mindig hordva van. Szóval szerintem ez nagyon környékfüggő, meg hogy mennyire van messze az iskola, hogy még is hogyan tudna eljutni az iskolába. Szóval na, nem mindegy, hogy 10 perc gyalog, vagy 30 perc busszal.
2022. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én a 90-es évek elején 3. osztályos koromban kezdtem egyedül járni haza, Budapesten. 10 perc séta, 5-6 megálló busz vagy villamos és megint 10 perc séta. 1 forgalmas, 4 sávos, lámpás kereszteződés volt az úton. De a zeneiskolába is egyedül jártam egy másik suliba, kb. 15 perc gyalog a saját sulimtól, közben egy 6 sávos, villamosos, lámpás zebra.

Hogy én mikor engedném a gyerekem, az sok tényezőtől függ, de hasonló feltételek mellett nagyjából ugyanígy.

2022. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12 évesen 15 perc a suli, fiú és nagyon kis kelekótya. Szenvedünk rendesen. Mindig mindent elhagy, bolt parkolóban se néz körül, megy mint a világtalan 😞
2022. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Harmadiktól járnak haza egyedül. Nagytesóval másodiktól.
2022. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Budapest kertváros, 3. osztálytól egyedül mentem gyalog. 5. osztálytól másik iskolába, busszal.

Én nem tudom mikor engedném a lányom, attól függ mennyit és hogy kell menni a suliig, mekkora a forgalom. A körzetes iskola most itt van tőlünk gyalog 1 percre, nem kell úton átmenni, az ablakból látom. Oda mehetne már elsősként is egyedül. Máshová biztos nem. Tömegközlekedéssel csak felsősként.

2022. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fiaim csak felsőben járhatak egyedül suliba mert Budapesten belül is messze jártak lakóhelyüktől suliba .


Lányom viszont 4.osztálytol egyedül jár haza mert külföldön élünk most már egy kis faluba ahol iskolabusz vissza hozza a gyerekeket.

2022. ápr. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!