Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól engeditek egyedül...

Mikortól engeditek egyedül közlekedni a gyereket a lépcsön?

Figyelt kérdés
Mikor már nem féltek,hogy leesik.....
2009. dec. 17. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém 10 hónapos volt, amikor először meglepett azzal, hogy felmászott a lépcsőn, pár nap múlva tolatva le is mászott. Azóta önállóan közlekedik rajta. Állva még csak felfele tud lépegetni, közben kapaszkodik, le még nem próbálkozik. Eleinte biztonságos távolságból figyeltem, de amikor már láttam, hogy profi, hagytam egyedül közlekedni.
2009. dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ùgy értem,mikor már a szülö nincsen vele.....

A lányom 23 hónapos lesz.Egyedül megy a lépcsön fel le,csak mikor engedhetem,hogy egyedül menjen felügyelet nélkül.

2009. dec. 17. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy értettem, az enyém 16 hónapos lesz.
2009. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

E`s nem félsz,hogy legurul a lépcsöröl??16 hónaposan még bármikor meg tud botlani,pláne ha lefelé megy.Nálunk sok lépcsöröl van szó,nem 4-5 röl.

Èn féltem túlságosan a lányomat??

2009. dec. 17. 19:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek:)))). 4. baba és látom, hogy biztonságosan lépeget rajta. Ha bizonytalan lenne, nem engedném, de egy stramm kis csaj, aki nem is engedi, hogy fogjuk vagy állandóan kövessük. Egyébként a gyerekek nem buták, ha nem érezik magukat egy helyzetben biztonságban, úgyis segítséget kérnek vagy kapaszkodót keresnek esetleg négykézláb közlekednek.
2009. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A lépcső meredekségétől függ!!!

Van olyan lépcső, amire még most, 20 hónaposan sem engedem egyedül!

Én is elmondhatom, hogy már 8 hónaposan úgy mászta a lépcsőt a fiam, mint egy felnőtt a hegyeket. Hamarabb mászott a lépcsőre, mint járt. 14-15 hónaposan már önállóan, kapaszkodás nélkül, kezében egy műanyag pohárral jött ment föl-le az udvarról bejövő 7 fokú normál lépcsőn. Hagytam neki, mert ő is egy stramm kissrác. De elbíztam magam. Egyszer legurult a 3. lépcsőfokról. Azóta nagyon figyelek, mert bármennyire ügyes, néha figyelmetlen, mert elkapja a hév valami játék miatt. Minél idősebb, annál jobban elkapja a hév és rohan, nem figyel annyira, mint 15 hónaposan...

És a lényeg: nem mindegy, milyen lépcsőről van szó!!! Most 20 hónapos, de - amint írtam - van olyan lépcső, amin még most sem engedem egyedül fel-le menni, csak kézenfogva megyünk. Ilyen például a nálunk a tetőtérbe vezető, létrameredekségű lépcső, ami ráadásul 16 fokú, tehát ha onnan lezúgna a mélybe... Jobb inkább óvatosnak lenni, hiszen még néha mi, felnőttek is megbotlunk.

2009. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom mésfél éves múlt 2 héttel, amikor a szívbajt hozta rám, följött utánnam az emeletre, de már nem mászva. Azóta is az egyik kedvenc időtöltése a lépcsőmászás, fölfelé fogja a falat és úgy lépked, lefelé még tolat. Én nem aggódok, az apukája még igen. 16 hónaposan indult el.
2009. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A lányom is már 12 hónaposan egyedül közlekedett.A lépcsön is ügyesen megy egyedül fel le,de félek egyedül engedni öt a lépcsöhöz,mikor nem vagyok ott.Félek,ha véletlenül megbotlik,és repül 1 emeletet???......

A múltkor volt,hogy mentünk le,még jó,hogy fogtam a kezét....A talpa megcsúszott a lépcsö szélén és majdnem elesett.

2009. dec. 18. 16:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 20,5 hónapos és nem engedem egyedül közlekedni a lépcsőn. 17 fokos, vasbeton lépcső, réz széllel, járólappal burkolva... Kb. 7-8 hónapos korától közlekedik rajta persze akkor még mászva-tolatva, 13 hónapos korától önállóan megy, ügyes nagyon (hegyen lakunk, tehát a terepviszonyokhoz abszolút alkalmazkodott), de ha véletlenül megbotlik... akkor hiába az ügyesség, még talán ha fa burkolatú lépcső lenne. Szóval csak együtt lépcsőzünk és nem tudom mikor fogom majd egyedül is engedni a lépcsőn...:( féltem!!!
2009. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
11 honapos volt a lanyom, amikor ketszintes sorhazba koltoztunk. Akkor mar egy honapja jart, es par nap alatt gyakorlassal megtanulta a lepcsot is hasznalni. Azota massza a lepcsot.. most 2 eves, ugyhogy mar felfele is lefele is lepeget, nem tolat. Es igen, az elejetol fogva hagyom, hogy egyedul menjen. Akkor ugyanis ovatosabb, mintha ott lennek mellette. Meg egyszer sem esett le.
2009. dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!