Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén megdöbbentő számomra,...

Őszintén megdöbbentő számomra, hogy ennyi anyuka nem tud egyedül wc-re menni. Túloznak, vagy tényleg így van?

Figyelt kérdés

Sok olyan kommentet olvasok kisgyerekes posztok alatt, hogy a 4-5 éves gyerek az anyját nem hagyja békén arra a 3 percre sem, amíg végzi a dolgát a wc-n. Még nevetnek is az anyák egymáson, sőt, mintha dicsekednének is vele, hogy az ő csemetéjük bizony bemegy velük a mosdóba. Vajon az ilyen anyák inkább csak nem tudnak nemet mondani a gyereknek?

4 éves a gyerekem, de eszébe nem jutna zavarni, már az elején nemet mondtunk neki. El se tudom képzelni, hogy ott áll mellettem és szórakoztatnom kell.


2023. nov. 4. 12:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Kétlem, hogy 4-5 évesekről lenne szó.
2023. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha más nem nyit rám, hát a macska.
2023. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Engem a kutya kisér🤣
2023. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
50%
Túloznak.
2023. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
4-5 éves gyerek már nem akar anyja után járkálni folyton, szóval szerintem is túloznak. Viszont 1-2 évesen ez teljesen normális.
2023. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk pl a 4 éves ha fürdök sem jön már be, illetve én se mehetek, ha ő fürdik, caak az apja.


A kicsi 2 éves. Na ő kb 10ből 8x ott áll mellettem.

Kulcsot nem teszünk a zárba, mert 2x bezárták mar magukat, így eltettem.

Ha becsukom az ajtót, simán kinyitja a fellépővel és bejön mellém.

Ha nem engedem be, az ajtó elött ordít.

Fürdés ugyan ez. Nem tudok egyedül elmenni, mert jön utánam.

Majd elnövi...

2023. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém másfél éves és jön velem wc-re, ő húzza le a végén wc-t. Legalább tanulja a szokásokat, ismerkedik a hellyel. Elvileg jót tesz nekik magaddal vinni. Ha nem engedném be, akkor meg sikítana az ajtó túloldalán, vagy kihasználná az alkalmat, hogy ráüljön az újszülött öccsére.
2023. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindig, de gyakran utánam jön a 4 éves lányom. Főleg ha a 2 éves öccse is jön. Kínomban nevetek rajta, nem dicsekedek. Ezerszer kértem már őket, hogy picit hagyjanak már🙈
2023. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 babyboom567 ***** válasza:
79%

Őszintén megdöbbentő számomra, hogy valaki nem fogja fel,hogy minden gyerek más,hogy minden anya-gyerek kapcsolat más,és hogy lehet hogy neked ebben a helyzetben pont"szerencséd" van.Igen,velem jön a gyerek(mostanában már nem mindig),de én ezt tartottam mindig a kisebbik rossznak,mert ha 1 pillanatra nem figyeltem, simán lebontotta a lakást,vagy kárt tett volna magában).

Én is írhatnék ki kérdést,hogy nem értem, miért kínlódnak az anyukák,hogy jön a gyerek foga,mikor nálunk egy hangja nem volt a gyereknek,vagy hogy az enyém alszik éjjel,stbstb De nem írok ki kérdést,mert tudom ,hogy egy csomó dolog nem rajtam múlik,pl( hogy mennyire irányítható kicsiként egy gyerek,az alvása főleg),és én ŐSZINTÉN HÁLÁS Vagyok,hogy ezek a dolgok nekem könnyűek.Legyél te is hálás,hogy egyedül tudsz kakilni,és a gyerek sem rajzolja ki a szobát, tépi ki a konnektort,rántja le a laptopot,veri be a tévét, szakítja le a függönyt,tolja fel az üveggolyót/legót az orrába,eszi meg a gyurmát,töri bele a zárba a kulcsot.

Légy hálás azért ami neked működik,és hagyd a többi anyukát együtt kakilni a gyerekükkel.

2023. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

Velem jön a 1,5 éves kislányom általában és egyáltalán nem érzem ezt problémának, ellenben tényleg röhögök sokszor magunkon. Engem nem zavar, legalább szem előtt van és tanulja hogy mennek a dolgok, miért "zárkózunk" be a wc-be olykor. :) Tanulja a budi, víz, pisi, kaki, nuni, wc papír, bugyi, naci, csempe, fuga, stb. szavakat. :D :D

110 nm a házunk, de van, hogy a férjem, a gyerek és a macska is az 5 nm-es fürdőben tobzódik egyszerre, amikor éppen zuhanyzom. Nálunk ez természetes.

Én azt nem értem mást ez miért zavar a mi életünkben, ha minket nem zavar. :)

2023. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!