Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másoknál hány éves kortól...

Másoknál hány éves kortól aludt teljesen egyedül a gyerek?

Figyelt kérdés
2023. szept. 14. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Aludt, vagy aludt el ? Nem mindegy.

Aludni szuletese ota, elaludni szopival kb. 2 ,5 eves koraig, aztan magatol.

2023. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindkettőre gondoltam.
2023. szept. 14. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
4 évesen. 2 éves koráig szoptatva aludt el, utána összebújva, mesét hallgatva vagy átbeszélve a napot. Ez mondjuk még most is van persze, csak nem az ágyban.
2023. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem soha nem fog. Ha egyedül van, akkor huszonhatszor kimegy a wc-be, plusz inni a konyhába, zajong az ajtóval, villanyt kapcsol, olvas.

Ha leülök magamnak olvasni a szobájában (ebookról sötétben), akkor 10 percen belül alszik.

Elég jó kompromisszum.

2023. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A születésétől kezdve külön szobában, kiságyban aludt. Kb 4 hónapos korában kezdte, hogy este ha már nem kért, leválasztotta magát ciciről, majd addig feszengett, amíg be nem tettem a kiságyba. Ott egyedül elaludt. Azóta is így van, 11 hónapos (csak már a ciciről teljesen leválasztotta magát). Most már csak fürdés után bekapcsolom neki a forgóját, beteszem a kiságyba és magától elalszik. Nemsokára érkezik a tesó, vele biztos nem lesz ilyen szerencsénk 😁🙈
2023. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Mindhármat a saját szobájában altattam 2-3 hónapos koruktól. A nagyon másfél éves koráig simogatni kellett, és csak akkor mehettem ki, ha mélyen elaludt. Utána már képes volt egyedül is. A középső úgy született, hogy egyedül szeretett aludni, úgy beájult azonnal, ha ringattuk, direkt felébredt :D A kicsi valahol a kettő között volt. De én elég hamar igyekeztem mindenkit arra szoktatni, hogy ne kelljen ott ülni az ágyuk mellett ha törik ha szakad, mert 3 gyerekkel ez kivitelezhetetlen, hanem mese, puszi, villany lekapcs, és én kijöttem. Persze sokszor volt, hogy maradtam, amíg elaludtak, de nem ragaszkodtak hozzá.
2023. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 éves korától alszik a saját ágyában. 4 éves koráig vándorolt éjszaka vissza hozzánk. Jelenleg 5 éves és simizéssel altatom. Nekem ez nem teher, ilyenkor csak vele foglalkozom. Van egy 6 hónapos kistesója is.
2023. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, 1.5 évig szoptattam, cicin aludt el, de az volt akár másfél óra is, majd beraktam a kiságyba, erre már nem ébredt meg és kijöttem a szobából.


Aztán jött az esti meseolvasás időszak, kb. egy fél év volt, amikor mellé kellett feküdni míg elaludt.

8-kor ágy, mese 10-15 perc + az elalváshoz 15-30 perc.


2 évesen ment bölcsibe.. azóta esti mese, kis beszélgetés, majd jön az ölelés-puszi-jó éjszakát és kijövünk (változó, hogy az apja vagy én).. ez mindennel együtt kb. 30-40 perc.

Most fél 9-kor megy az ágyba és 9-fél10 közt alszik, mikor hogy.


Ő sosem mászkált ki, vagy nyűglődött, hogy pisilni kell, szomjas stb.

4.5 éves fiú

2023. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A két nagylányom 7 évesen. A fiam 5, őt most szoktatjuk rá, hogy nem maradunk bent elalvásig a szobájában. Éjjel viszont stabilan átjár még.
2023. szept. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!