Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 év körüli, rosszul evő...

2-3 év körüli, rosszul evő gyerekek anyukái! Mit, mennyit eszik egy nap a gyereketek? Mit tudtok tenni, mivel próbálkoztok, hogy jobb legyen a helyzet?

Figyelt kérdés
Mióta tart a "nemevés"?
2010. nov. 24. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia, nálunk 1,5 évesen kezdődött és mint kiderült a mi hibánkból. Azóta tartjuk magunkat a rendszerhez és csodák csodájára, eszik. Gyümilevet csak 1x egy nap, reggeli után.

Napi 5 étkezés, kb 3 óránként. Ha nem kell neki amit megbeszélünk hogy enni fog mondjuk uzsira, csak turkálja, akkor még egy alternatívát felkínálok. Ha ez sem kell, akkor viszlát, találkozunk a vacsinál. És nem kell tőlük hatalmas adagokat elvárni, egy kisebb merő kanál leves, ugyanennyi főzelék egy kis hússal, kisebb tenyérnyi kenyér valamivel, szóval nem hatalmas adagok, de rendszeresen, változatosan, egészséges ételeket kapjon. Inni pedig kaja után és 2 kaja közt, de olyat aminek nem magas a kalória tartalma.

2010. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ja és a lényeget lehagytam, két kaja között SEMMI. még egy falat keksz sem. na ezt a legnehezebb betartani, de muszáj, különben nem eszik. És az elején a csokit is megvontuk, mert annyira nem evett.

Nálunk még add hozzá hogy tej és tojás allergiás lett, úgyhogy egész nap a kajáján agyalok ))):

2010. nov. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is majdnem mint az első hozzászólónál. Annyi különbséggel, hogy napi 4 kaja van. Reggel 9 körül kel, tehát nem fér bele a reggelin kívül a tízórai. Ebédre szinte mindig az van amit Ő megeszik, még ha nem is olyan változatos. Uzsonnára is azt adok amit kér, ha mégsem eszi meg, akkor viszlát vacsoráig. Viszont ha gyümölcsöt kér, azt bármikor adok neki, mert sajnos nagyon keveset eszik friss gyümölcsöt, zöldséget. Nálunk a csoki úgy működik, hogyha szépen evett, és magától eszébe jut hogy enne csokit akkor kap egy Kinder szeletet. Ha nem evett akkor hiába kér. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy persze, a csoki az menne. Erre közli, hogy persze, a csoki menne.

Inni csak víz van, este pedig egy pohár tej. Illetve még gyümölcslevet szoktam neki centrifugázni, gyümölcs helyett uzsonnára.

2010. nov. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és hogy mióta tart? 6 hónapig semmi gond nem volt, addig volt csak anyatejes, majd ahogy elkezdtük a hozzátáplálást alig-alig evett valamicskét. 1/2 évesen volt majdnem 8,5 kiló, 2 évesen épphogy elérte 11 kilót.
2010. nov. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem ettem, anyám szerint szinte semmit, de nekem nem lett gondom "nagykoromra" :-))

Gyerkőcöm viszont mindig nagyevő volt, nincs 3 éves és 4 évesnek néz ki, és 17 kiló! :-) Amúgy azért írtam, mert most ő sem eszik... állítólag 2-3 éves kor körül van egy ilyen megtorpanás, olvastam vhol. Szóval emiatt is lehet hogy most kicsit kevesebbet eszik. A nagy növések ideje is lejárt, innen már állítólag kevésbé gyarapodnak, és már nagyon is jól tudják a kis hamisak, mit szeretnek és mit nem. És persze csak azt ennék amit szeretnek, meg a csokikat, kekszeket... sajnos ezeket az oviban is kapnak jutalomként. Nem lehet tőlük eltiltani. Csak annyi a megoldás, hogy otthon ha csak pár kanállal is de egészséges dolgokat adjunk nekik. Elfogyni nem fognak :-) (legalábbis nálunk tuti nem, de én 17 kilóval mentem iskolába és most nem vagyok nádszál).

2010. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
51%

2-3 év körüli rosszul evő gyerek

A gyerek tudja,h. mikor éhes...Egy orvos mondta ,ha nincs elrontva a gyerek,a vas szöget is megeszi...vannak gyerekek,akiket agitál az anyuka,vagy csoki elvonással bír rá az evésre-ez vezethet a "nemevéshez". a lényeg,h. folyadékot kapjon eleget.a tízórai,uzsonna lehet 1 banán,1 joghurt,1 krémtúró,amit biztos,h szívesen elfogad.az almát lehet lereszelni,pici sajttal,mézzel ízesíteni.a jó minőségű csoki egészséges-miért ne kaphatna mértékkel a gyerek-pl. tízóraira...ha nem akar enni,ne erőltesd-igyon valamit,amit szeret,ne legyen kötelező az evés,mert akkor tényleg rosszevő lesz.nekem amikor azt mondta a gyerek,nem kéri az ételt,tudomásul vettem-persze,h. aggódtam miatta,de rövid idő alatt elértük,h. ő kért enni,mert éhes volt-nem erőltettem az 5x-i evést,csak itattam/tej,gyümölcslé,turmix,stb./

hátha neked is bejön

2010. nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!