Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy neveljem az 1 évesem?...

Hogy neveljem az 1 évesem? Azt mondják nincs rendesen nevelve, rászólva!?

Figyelt kérdés

Vannak szabályok, amiket mindig betartok (nincs konnektorozás, vezeték húzgálás, ilyesmi). Megkaptam többször is, hogy nincs rendesen nevelve a gyerekem, mert "rosszalkodik". Egy 13 hónaposról van szó. Nálunk minden gyerekbiztos, nem ér el semmit szinte ami nem neki való. Ha a nagyszülőkhöz megyünk, ott ugye szinte bármihez hozzáfér, folyamatosan rá kell szólni. Itthon is mindig ki akarja pakolni a fiókokat, venni fogok rá gyerekzárat.

A másik dolog a hiszti. Egy ideje elkezdett hisztizni, ha valami nem úgy megy ahogy akarja. Én nem adom be a derekam, tehát visít. Mindig mást ajánlok fel neki a vágyott dolog helyett. Anyukám múltkor azt mondta, hogy nincs a gyerekre rendesen rászólva hogy ne hisztizzen. A kiabálás nem megoldás hiszen ettől csak félni fog. Tudom, hogy ez a hiszti életkori sajátosság, igyekszem jól kezelni a helyzetet. Csak egyszerűen az esik rosszul, hogy az ilyen gyereknek ezerszer is el kell mondani valamit, hogy megértse, nem fog pár alkalomból tanulni. Főleg nem a dackorszak alatt.

Ti hogy kezelitek a hisztiket, rosszalkodásokat?



nov. 7. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

1 éves még nem dackorszakos, az majd olyan fél év múlva kezdődik és 2-3 évesen fog tetőzni.

Nem tudom, kik mondják, hogy nevelned kell, de csak a saját elvárásaidnak kell megfelelned, mint anya. Az anyósod, meg a az anyád, meg a szomszéd néni... már felnevelte a saját gyerekét, akkor meg volt a lehetőségük úgy csinálni, ahogy ők akarták és tudták. A tiédet te csináld úgy, ahogy te akarod és tudod.

nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pedig ezek nagyon erős hisztik szokták lenni, az ember haja égnek áll, mi lesz később?! 😃 Egyébként igazad van, mert csak magamnak kell megfelelnem.

Igyekszem jól nevelni. Egyébként a hisztiken és az ismételgetésen kívül nincs semmi baj vele. Ti hogy oldjátok meg a hiszti kezelést?

nov. 7. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Azért hisztizik, mert nincs más módja kifejezni, hogy mire vágyik. Egy felnőtt ember elmondaná, hogy azt szeretné, hogy először a ballábas cipőt add rá. Na ő erre nem képes, ezért visít.


Próbáld meg kitalálni, mire vágyik és ha tudod, teljesítsd. Amúgy meg legyél mellette, amíg megnyugszik. Majd megtanulja szebben kifejezni magát és kezelni az érzéseit, addig is marad a hiszti.

nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

"Megkaptam többször is, hogy nincs rendesen nevelve a gyerekem, mert "rosszalkodik". Egy 13 hónaposról van szó. "


Ne haragudj, ennél tovább én nem is olvastam.

Egy 13 hónapos gyereknél értelmezhetetlen az, hogy rendesen meg van-e nevelve. Aki ilyet mond, az egy barom hatökör, akit jó esetben csak figyelmen kívül hagyok, de ha rossz kedvemben talál, vagy sokadszorra mondja, akkor úgy kiosztok, hogy utána köpni-nyelni nem fog tudni.


Hogy neveld a gyerekedet? Szeretettel, türelemmel. Korlátok legyenek, de alapvetően engedd, hogy felfedezze maga körül a világot.

Az ilyen idiótákra meg sose hallgass!

nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

13 hónaposan épp nevelődik. Nem kell még készen lennie. Ez egy elég hülye elvárás egy ekkora gyerek felé, hogy valamilyen legyen, aki magától nem lenne, ha nem olyan személyiség.

A pszichológia szerint egy ekkora gyerek nem hisztizik, azaz nem játszmázik, hanem őszinte. Pl. el van keseredve vagy dühös. És miért ne lehetne az, amikor még egy csomó dolgot képtelen egyedül megcsinálni, amit szeretne? Te nem lennél az? Ezek jogos érzések, és tök gáz, ha le akarja valaki nevelni róla vagy ignorálja, ahelyett, hogy segítene neki vagy megtanítaná, hogy hogyan kezelje a saját frusztrációját. Nem kell neki odaadni, ami nem neki való, de ott kell vele lenni és empatizálni vele. Pl. "tudom, hogy szomorú vagy, de sajnos ezt nem szabad". És mutatod neki a saját arcodon, hoyg visszatükrözd. De idő, amíg átkapcsol és elfogadja, ami vérmérséklettől függ, milyen gyorsan sikerül kikerülni az érzelmi hullámból. Van gyerek, akinek könnyen elterelhető a figyelme, más ha bekapcsolja a szirénát, akkor úgyse megy át neki semmi, akkor azt meg kell várni. Ha következetes vagy, akkor nevelődni fog és meg fogja tanulni, hogy a "nem" az nem ezredszerre is. Nem kell sem kompenzálni, mert ilyen az élet, nem habostorta és ezeket át kell élnie ahhoz, hogy ne legyenek irreális elvárásai majd és csalódásai, ha más majd nem kompenzálja; sem büntetni, mert akkor meg csak agressziót tanul, ami majd vagy mások vagy önmaga felé irányul. Szóval nem baj, ha a gyerek nem mindig jókedvű, ettől még nem neveletlen és nincs elrontva. Pláne nem egy évesen :) de igazából később sem baj, ha valaki nem folyamatosan jókedvű csak azért, hogy nehogy zavarjon másokat. Hogy hogyan ne zavarjon másokat az egy másik problémakör.

Ja és az, hogy ezerszer el kell mondani valamit, az teljesen normális. Én még nem találkoztam olyan egy évessel, akinek ne kellett volna újra és újra ugyanazt elmondani. Ahogy újra és újra ugyanazt a zenét szeretnék vagy ugyanahhoz a színű kiskanálhoz ragaszkodnak vagy hogy ugyanazt a fiókot pakolják ki... Úgy "ellenőrizniük kell" azt is, hogy ha odamegy a konnektorhoz, még mindig rá fogsz-e szólni. Ez az ismétlések korszaka, amikor ebben keresik a biztonságot.

nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Derjaderja ***** válasza:
75%

Azt javaslom, vértezd fel Magad az ilyenek ellen. A gyereked olyan típus, mint az enyém. Kreatív, erős akaratú, impulzív, temperamentumos, megáldva némi tudományos érdeklődéssel (dolgok szétszedése, felmászas stb).

Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal, 13 hónaposon nem a nevelés végeredménye látszik, hanem a kora, a helyzet (fáradt, túlingerelt, neki alkalmatlan helyen van ahol minden tilos), esetleg a természete.

Sajnos ahogy dacos is lesz, sokat fogsz még frusztrálódni, de tarts ki, mert ez a fajta embertípus nagyon sokra tudja vinni az életben.

Tarts benne életben a jót és a szeretetet is a határok mellett, az segíti az együttműködését.

Egyszer kis fog derülni hogy jól nevelte, amikorra megérik a frontális lebenye az intelmeidre, sőt még talpraesett is marad.

A fiam most lesz 3 éves, én már több helyről jövök el megnyugodva és dicseretekkel mint gyomorgörccsel és önváddal és kétségekkel.

nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az agya egy olyan fejlődési szakaszba ért ahol próbálja az érzéseit megérteni/megértetni, ez viszont azzal jár hogy néha borul a bili mert ő sem érti nagá5. Ez nem hiszti,plusz 13 hónaposan normális a pakolás mánia,nekünk erre van egy gyerek láda és egy kamu fiók. Dac 2 évesen lesz.
nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell nagyon tudomásul venni a hisztit, ha hisztizik, közben simogasd a fejét, mondogassad, hogy jó lesz így is stb.
nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne legyél ideges, ne vedd át a gyerek érzelmeit, te maradjál nyugodt, de azért csak csináljad tovább, ami miatt a gyerek elkezdett hisztizni. Mosolyogjál közben, és fejezd be, amit elkezdtél. De ha azért sikít, mert pl. fáj a lába a cipőben, amit ráhúztál, annak utána kell nézni, szóval, meg kell tudni, hogy van-e valamilyen oka, a hisztinek. Ha nincs, akkor nem kell tudomásul venni, ha lehet.
nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém most dackorszakát éli, de én biztos nem fogok azért rászólni, meg kiabálni, meg zsarolni, ígérgetni mert egy 3.félnek nem tetszik, hogy hisztizik a gyerek mert nem úgy kanyarodik a banán.

13 hónaposan sem tettem.

A nincs megnevelve szerintem meg azt jelenti, hogy nem tud kérni, köszönni,nem az, hogy korának megfelelő kivancsisaggal levesz valamit a polcról.

Hisztire legjobb a figyelmen kívül hagyás, kb 2 3 perc orditással meg szoktuk úszni 😀

nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!