Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek nem eszik...

2 éves gyerek nem eszik rendesen,mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam.. nem sovány alkat az evéssel soha nem volt gond.. leveseket különösen szerette,rántott hús ilyesmit is mindent evett.. kb 3 hónapja semmi főt kaját nem eszik meg.. amit eszik az üres zsemle,kifli,sült krumpli,bundás alma,sima alma esetleg banàn.. először azt hittem talan fáj a torka (foga kint van az összes) vagy vmi van a szájába ami miatt nem akar enni ( megneztem nem láttam semmit a szájában) es persze édesség,ragcsa az jöhetne egész nap... szóval tuti nem ilyesmi... Próbálkozók azzal H elé rakom ebéd ,vacsi alkalmával a kajàt de csak szét önti vagy belenyúlkal szét keni.. Mondták H van ilyen korszak amikor válogatni kezdenek de már nem tudok mit főzni neki... Az H mindig csak zsemlét,kiflit egyen azt nem akarom mert a sok szénhidrátol csak hìzni fog az amúgy sem sovány picikém :) ne értse senki félre nem félek H lefogy vagy éhen hal csak azért jó lenne több vitamin és társai jutnának a kis szervezetébe,nem tomjuk édességgel van H 2-3 napig édeset nem is kap max délután egy tàlka pukit adunk neki... Adjátok vmi tippet H lehetne evésre bírni megint... Vagy hagyjam most és majd előbb utóbb megjön az étvágya?

2021. márc. 8. 19:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd eszik ha éhes. Tedd le elé a normalis kajat és kész. Eszi nem eszi. Az enyém is epp fényevo de nem hat meg kaja mellett gyerek meg nem halt éhen!
2021. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem kínálnád semennyi nasival (nem csak 2-3 napig nem) , nem kellene félned, hogy elhízik egy kis üres kiflitől.
2021. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ne adj neki üres kiflit, csak főtt kaját adj neki. Az én lányom 8 hósan egy darabig csak kekszet evett, de utána megint evett rendesen. Vagy reménykedsz, hogy kinövi, vagy marad az hogy minimális kifli stb és hátha kiéhhezik megeszi a rendes ételt.
2021. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Próbáltam a "ki éhezést " is a gyomra korgàsàt is hallottam mikor altattam du/este, nem használt ugyan úgy nem evett rendesen...
2021. márc. 8. 19:54
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Van hogy nem esznek nem kell rágörcsölni eszik eszik nem eszik nem eszik, de ha csak 1 napot próbáltál kevesebb kiflit meg ilyeneket az nem hozza meg a hatását.

A fiam egész héten fél kiflit evett kb egész nap hétvégén meg mindenkivel evett akit enni látott.

Mindig erős testalkatú volt.

2021. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
De miért kiflit adsz neki, ha csak a főtt kaját nem eszi meg? Rakj elé répát vagy valami más zöldséget.
2021. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Mert nem eszi meg.... istenem A kiflit,zsemlét pl írtam amit MÉG meg eszik azok közül amit meg evett ezelőtt is...gondolhatjâtok H nem egyből a kezébe nyomom a kiflit azt jó van fiam majd eszel.... Rengeteg mindent próbáltam azóta neki adni gyümölcs zöldség,müzli de azért mikor reggelihez oda készítem magunknak a zsemlét vagy kiflit felvágottat ilyesmit (amit ezelőtt is mindig ettünk és szépen ette velünk) mindenki le ül enni vegyem ki a kezéből a kiflit és adjak répát neki ????
2021. márc. 8. 20:17
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Vannak ilyen időszakok. Szintén 2 éves, most pl rendesen eszik, de egy hete csak tejfölös kenyeret volt hajlandó napokon keresztül. De hogy miért, a foga, vagy a torka, vagy csak mert 2 éves? nem tudom :))

Pakolj csak elé, majd ő eldönti mit eszik meg belőle. Eröltetni nem szabad.

2021. márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A kérdés még mindig ugyan az H tapasztalt anyukák mint itt sokan ezen a szakaszon H jutottatok át,mivel próbálkoztatok H újra érdekelje a kaja, esetleg még az étvágya is vissza jöjjön és kicsivel több mindent meg egyen ,kicsit változatosan egyen. Ha rahagyom és majd eszik ha éhes lesz alapon újra fog enni vagy teljesen elveszíti az érdeklődését a kajàk iránt?? Esetleg majd a jó idő méghozza az étvágyat nem tudom :) csak tapasztalatokat szerettem volna látni
2021. márc. 8. 20:26
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

Nagyobbik lányom 5 éves. Evészavaros. 1,5-2 éves korában kezdődött, amit addig evett, hirtelen nem volt hajlandó. Ha kicsit is eröltettem, öklendezett. Vártam hogy mikor javul, beszéltem védőnővel, gyerekorvossal, javasolták hogy továbbra is együnk úgy mint eddig, együtt, lássa a különböző ételeket, majd ami érdekli eszik belőle.

Sajnos nálunk nem javult a helyzet. 5 éves, szinte csak barna ételeket eszik, összekeverni nem szabad őket, pl tésztára nem szabad feltétet tenni, üresen eszi.

Az oviban se javult a helyzet, nem ösztönözte az hogy a többi gyerek pl levest eszik. Nem eszi meg.

Nagyon ritkán kb félévente hajlandó valami újat megkóstolni.

Nem sovány, a védőnő is nyugtat hogy fogadjam el ezt, majd az idő megoldja. :(

2021. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!