Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez nagy gond a kisfiamnál?...

Ez nagy gond a kisfiamnál? Oviban még nem szóltak érte

Figyelt kérdés

Kisfiam hó végén lesz 3 éves. Sajnos szülésnél nem sírt fel, vákummal született, jártunk neurológiára, figyelemmel kísérték mostanáig, de minden rendben volt. Hála a jó istennek nem lett agyi károsodása, oxigénhiányosan, ernyedten, fehéren született, de azonnal segítettek és felsírt hamar, s utána sem volt gond. Mindent időre hozott, sőt. Magától lett 2 éves korára szobatiszta, 50 szavas szókincses minimumot is hozta akkorra, mászott 4 hónapig, minden megvolt, ahogy lennie kell. Már ovis nagyfiú, ágytiszta, 20-as puzzlet rak egyedül, egész nap be nem áll a szája, igazi eleven rosszcsont. Én értem őt, de pl. a szüleim már nehezebben

mert nincsenek vele sokat. F betű helyett T-t használ, R és SZ-szel is gondja van, nem tudja rendesen mondani ezeket. Nyilván így nehezebb megérteni mindenkinek. Viszont nagyon nagy a szókincse, okos és értelmes, tehát nem hinném, hogy valami károsodása lenne, megért mindent és összeköt mindent, emlékezik dolgokra. Nyilván para vagyok, mióta anya vagyok minden "állomásnál" stresszeltem. Most hogy be nem áll a szája meg ezen stresszelek, hogy vajon nem lesz e beszédhibás? A doki szerint 5 évesen kell logopédus csak, ez normális. Valóban az? Én úgy tudom kicsikkel is foglalkozik logopédus. Teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben. Az oviban sem szóltak eddig, megérteti magát és dícsérik milyen önálló mindenben, de azért a férjemmel aggódunk...



nov. 7. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a fiam.

Ő pl a L betűt fél eve tanulta meg. S betű 2 hete megy.

R egyáltalán. Azt pl sulira kell megtanulnia.

Hadar, sokszor aki nincs vele napi kapcsolatban, nem érti.

Ennek ellenére minden oké nála. A szüléssel is minden rendben volt.

Logopédushoz kell majd járnia, de 5éves kor után, ha addig nem hagyja el ezeket.


Szoval nyugi :)

nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

A fiamat a saját óvónője is csak a nagycsoport végére értette meg nagyjából, rengeteg beszédhibája volt, most 7,5 évesen sem beszél korának megfelelően... Rá is azt mondták, hogy majd csak nagycsoportban foglalkozik vele a logopédus - már amikor megjelent az asszonyka, + egyszerre 4 gyerek volt bent nála és egy de. alatt letudta a 2 helyi ovit... Elsőben iskolában nem volt logopédia, most 2-ban meg ki sem szűrték, mert sokat javult és nála sokkal rosszabbak vannak.


A tiédért nem aggódnék

nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ohh, köszönöm...igen, az S sem megy az L meg csak néha, de sokszor J-t ejt helyette. Kicsit megnyugtattál...Minket sem akar senki sehova küldeni, mert még kicsi és a beszéd ugye elindult idòben, fejlődött is, csak a betűket nem tudja ejteni szegénykém. Előfordul itt is, hogy hadar. Én nagyon sokat ismétlem, amit mondd, artikulálva, vagy visszakérdezek, tőlem csak ennyi telik. Sokat énekelek, mondókázunk..
nov. 7. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az ilyenekre az óvónénink az "életkori hangtévesztés" kifejezést használta. Semmi gond nem volt a szülésnél, meg úgy egyébként sem, szerintem(!) szép tisztán beszél a 3 éves nagylányom, de az "r" hangot pl ő sem tudja kimondani ("pijos celuza") és sokszor selypít is még. De hát még kicsi, én ezen biztosan nem aggódnék. Bátyám 5 évesen is így beszélt, na őt küldték is logopédushoz, de előtte ez még totál rendben van, ne aggódjatok.
nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak 5 éves kortól javítja a hangokat a logopédus, mert általában magától is kitisztul addigra a beszéd, ha nem akkor ki tudják javítani. 4 évesen nem gond ha hangot téveszt.

Mi jártunk logopediara 2 éves korától, de azért mert nem beszélt semmit, beszedinditásra jártunk.

nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3 éves, bocs, egyáltalán nem kell tisztán beszélnie.
nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, sok gyerek van még így, és igaza van az óvónőknek, hogy a legtöbb gyerek középső csoport végére kinövi, a többiek meg majd járnak logopédushoz, de az sem a világvége, ők is sulira kikupálódnak így általában.
nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Betűt nem ejtünk, csak hangokat!

Teljesen normális, életkori sajátosság. 5 éves korig nem is foglalkoznak vele, nagyon helyesen. Az r hang hibás ejtése még tovább is megmaradhat.

nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egybehangzó válaszokat, akkor lelazulunk :D Addigis marad a példamutatás, aztán meglátjuk.
nov. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!