Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek naponta mosni a...

2 évesnek naponta mosni a haját illetve szárítani?

Figyelt kérdés

Naponta szoktam mosni a haját Nivea kids 2in1 samponnal. Kb. háta közepéig ér és elég sűrű haja van. Volt, hogy be akartam iktatni a heti 2-3 hajmosást, de eddig összekente evésnél néha a haját, amikor kajás kézzel megfogta, ugy hogy maradtunk a mindennapi hajmosásnál. A hajgumit nem viseli el egyáltalán és félek, hogy törné is a haját, mivel elég vékony szálú. Csatot egyaltalán nem próbáltunk még.

Ma szárítottam a hajamat és ő is oda jött mellém, hogy igen is neki is szárítsam. Kisse félszárazra meg is száítottam, és elötte befujtam egy Kemon márkáju jó minőségű hővédő spray-el. Vajon ezek mind nem tesznek rosszat a fejbőrének, ill. A hajának? Előre is köszönöm a válaszokat!


nov. 8. 19:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy normális.
nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
hát ha teheted ne száritsd neki hisz érzékeny lehet a fejbőre.2 éves megtudod neki magyarázni hogy ez neki még nem való,felnőtteknek való.Bölcsődében dolgozom és némelyik gyerek allandóan a hajába keni a kaját délbe is meg uzsinál is.Megmossa a szülő neki mindennap.
nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem oviban volt hasonló hosszúságú hajam, de mi hetente egyszer mostuk.

Meg lett mondva, hogy ha nem "vigyázok" rá, nem gumizom fel/ nem csatozom, összekenem rendszeresen, akkor levágja anya. Le is lett vágva vállig erőre, utána már ahogy visszanőtt tudtam rá vigyázni. 🤷🏻 Szerintem ezt érdemes lehet nála is megpróbálni, nem kell minden kisgyereknek ilyen hosszú haj ha amúgy szenvedés kezelni


Saját gyerekemet is hasonlóan kezelném.

nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
És vajon a napi hajmosás mennyire egészséges a hajnak? Ha pl.nem koszolja/keni össze a haját így mehet a heti 2-3 hajmosás?
nov. 8. 20:11
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy a mindennapi hajmosás nem egészséges szerintem. Később sokkal gyorsabban zsírosodik a fejbőre, stb.

Szóval én mindenképpen ritkítanám a hajmosások számát

nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%
Persze mehet a heti 2-3 hajmosás hetente.Ha koszos, kajás akkor én megmosnám neki ha kell mindennap ha mindennap kajás.
nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Vízzel lehet mosni hetente 2-szer, samponnal csak 1-szer, szárítani csak nagyon óvatosan, a vegyszerekből minél kevesebbet, mert allergiás is lehet később.

Tényleg inkább vágjátok az elején, ha nagyon koszos.

nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen, saját magamnak heti 3szor mosom, mivel, ha jól tudom nem egészséges a mindennap hajmosás. Gonolom akkor ez ilyen kicsiknél is ígyvan. Próbálok vigyázni, hogy ne kenje össze a haját és áttérünk a heti 2-3 hajmosásra.
nov. 8. 20:23
 9/25 A kérdező kommentje:
#7-es, eddig még soha nem szárítottam. A legkisebb fokozaton csak nagyjábol félig szárítottam, de csak mert annyira kíváncsi volt, amugy nagyon tetszett neki. Korpásodni tud ilyen korban a fejbőrük?
nov. 8. 20:27
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Igen, tud ilyenkor is korpásodni.
nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!