Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnál, ha gyereked...

Mit szólnál, ha gyereked naponta sírva jönne haza, nem akarna oviba/iskolába menni és bent azt mondanák minden a legnagyobb rendben?

Figyelt kérdés

Okok, amiket felsorol: nincsenek barátai, nem játszanak vele, gúnyolják, kiközösítik, kiabálnak vele, csúnya szavakat mondanak rá, mindig le van maradva, fél a tanártól/óvónőtől.


Azt mondják bent minden oké, jó gyerek, a többiek kedvelik, beszélgetnek vele, tényleg le van maradva, de csendesen elvan magában, nem zavar másokat, ami jó.


2022. nov. 12. 04:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Hány éves? Nem mindegy, hogy 3 vagy 8.
2022. nov. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De az igen, hogy 6 vagy 7.
2022. nov. 12. 04:26
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk ijesztően hasonló a szitu (ovi). Annyi, hogy nálunk nincs kiközösítve az óvónő elmondása szerint és 1-2 gyerek játszik vele.

Nálunk is ez van, hogy amúgy minden oké, de 2 hónapja napiszinten a fél szekrény ruháját haza kell hozni, mert bepisil, ott valamiért nem szól, de itthon szobatiszta és a mosdó lámpa felkapcsolás kivételével (magasan van) mindent megcsinál a pisilés körül. Az óvónők naponta leminősítik a gyereket, most ott tartunk, hogy kitöltettek velünk egy papírt SNI gyanúval és fejlesztőre kell hordani a gyereket. Nálunk nehezített a csoport. Az a baj, hogy a városban minden óvodában vegyes csoportok vannak. Pl amikor én kis gyerek voltam, a kis csoport kis csoport volt, a középső, középső stb. Itt meg a városban mind az 5 óvodában összevont csoportok vannak, a 4 meg 7 éves egymásra van eresztve.

2022. nov. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Itt sem mondják, hogy ki lenne rekesztve, amit nem értek, hogy nem tűnik fel neki, elvileg mindenki tiltakozik, hogy mellé kelljen ülnie reggelinél, foglalkozásokon sem ülnek mellé, ha párt kell választani egyedül van, kivéve ha párosan vannak és valaki rá van kényszerülve, de olyan is gyakran van, hogy inkább egyedül lesz, minthogy megfogja a kezét a másik.


Én teljesen abban a hitben voltam, hogy bent is tudnak a dolgokról és rosszul mennek a dolgok, de halál nyugodtan és boldogan mondták, hogy ezt fel sem fogják, bent olyan jól mennek a dolgok, ezeknek bent semmi jele szerintük, nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki. De hogy, ha az amúgy nem sírós gyerekem már két hete sír és még szeptemberben végig akart menni, már könyörögni meg fenyegetni kell, hogy bemenjen.

2022. nov. 12. 04:39
 5/24 anonim ***** válasza:
45%
Hazudik a tanárnő/óvónő, hogy ne derüljön ki, hogy sz.rik az egészre, és hagyja, hogy bántsák a gyerekedet. Arra játszik, hogy majd neki, a felnőttnek a szava áll a gyerekedével szemben, és a gyereked ellen fordulj inkább, hazugnak tartsd, és ugyanúgy ne foglalkozz a panaszaival, mint ők.
2022. nov. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Mindig kétkedve fogadom az ilyesmit, mert a gyerekek fantáziája élénk. Nem mondom, hogy ne higgy neki, szó nincs róla! De beszélgessetek többet, figyeld meg a részleteket, reakciókat, beszélgess sok emberrel, ők mit tapasztalnak. Egy másik kérdés alatt leírtam már, de itt is megemlítem, hogy mondott olyat a gyerekem már, hogy a tesója ki akarta tépni a lábát a helyéről, miközben láttam, hogy a zokniját húzta le. Ilyesmire gondolok. Az, hogy esetleg a másik két gyerek nevetett valami máson és ő azt hitte, hogy rajta, vagy hogy a kiközösítés azt jelenti számára, hogy 2x nem játszottak vele, mert mittudomén miért, az nem mindegy! A kiabálás mit jelent, a csúnya szó mit jelent, stb. Neki mit jelent az, nem neked mit jelent. Olyasmi is bánthatja, ami egy természetes reakció egy csoporton belül, hiszen ilyen korban tanulnak meg szocializálódni. Nem azt jelenti, hogy tudja, hogy miről beszél, csak azt, hogy ezeket a szavakat ismeri és próbálja kifejezni magát valahogy. A sírás meg egy erős eszköz, hiszen akkor felfigyelsz rá.


Figyelni kell rá, de nem kell rögtön messzemenő következtetéseket levonni, sem a osztályra, sem a tanárokra vonatkozóan. Adj időt a dolgoknak, figyelj, beszélgess!

2022. nov. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi hatos, ez hasznos volt!


Nagyon szépen ki tudja fejezni magát, biztos vagyok benne, hogy igazat mond(vagy ő így éli meg, főleg mivel a saját negatív reakcióit is beleveszi, meg mikor mondta, hogy eltört egy ceruzát mérgében, hazahozta a darabjait, meg láttam a csúnya szavas papírt), meg ilyenek.


Igen vagy ez az átlagos és őt jobban megviseli, vagy az, hogy nem érdekli a tanárt a dolog, mert a gyerek csendben van.


Most ha leírom, hogy k. anyád, kibszott, meg ilyesmi, akkor azzal valóságosabb lesz? Használták rá a b-zit is, amit ő bizinek adott vissza, mert nem ismerte a kifejezést. Olyanok, hogy kérdez valamit, nevetnek majd elfordulnak válasz nélkül. Kérdése a gyerekemnek: Miért nem akarsz a barátom lenni? Szép részletesen mesél, ezzel nincs gond, de tényleg lehet, hogy a gyerekek csak simán kikezdik egymást, és ő ezekre érzékenyebb, de az garantáltan látszik, hogy egyedül ül reggelinél, nem hiszem el, hogy ezt nem látja a tanár. Azt is szokta mondani, hogy nem engedik oda, nem tudja, hova üljön, és csak ott áll a reggelivel a kezében pár percig, majd leül valahova, mert "senki nem akarja, hogy mellé üljön, de valahova muszáj".


Nálunk is volt, hogy azt hitte büntetésben van, mikor csak annyit mondtak, hogy "ülj le, csinálj, amit akarsz"(büntetés padra üljön le akár, de választható volt, nem muszáj). Leginkább a sírás zavar, az én gyerekem nem sírós egyáltalán, de van, hogy ott felejtett valamit, nem mer visszamenni érte, beküldtem vele csokit, nem merte odaadni, hazahozta.


Azt hiszem az én szavam "kevés" lesz, gyorsan beiratom pszichológushoz, hogy jegyezze már le a dolgokat.


Ha túlreagálja is, egyrészt tennem kell valamit, mert ez nagyon rossz neki, másrészt kb egy hónappal ezelőttig nem volt ilyen, be akart menni, mosolygós volt, élvezte. Most nem élvezi, nem mer bemenni, az enyém nem szokott így sírni, hogy minek él..

2022. nov. 12. 05:30
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem volt esetleg “legjobb barátja”, akit át lehetne hívni játszani? Lehet, hogy ő is úgy érezné, hogy xy-nal különlegesebb a kapcsolata és jó barátok. Lehet, hogy 2-3 gyereket is érdemes áthívni, hogy ne az legyen, hogy oviban viszont nem vele játszik a másik gyerek ennek ellenére.
2022. nov. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nincs, szerinte mindenki utálja. Korábban volt egy-két gyerek, akivel játszott, de mindig máshoz csapódott mert elfordultak tőle, sokakat nem kedvel azért, ahogy bánnak vele, egyedül van általában szerinte. Megkérdeztem a tanárt, szerinte kivel van jóban, kíváncsi vagyok, mit mond, de már előre félek az emailtől, hogy összevissza hazudik a gyerek(amikor jól érezte magát és szeretett menni, akkor ezt mondta, szerinte akkor nem kedvelték).
2022. nov. 12. 05:48
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Ha a karaktere ilyen, akkor sajnos lehet, hogy mindig kicsit áldozat szerepben marad, ha nem talál legalább 1 jó barátot, aki mellette áll. A férjem volt hasonló karakter kiskorában, akármilyen suliba is járt, ő volt az, aki szivattak, mert egyszerűen vonzotta a kisugárzásával az ilyen erősebb, nagydumás hülyegyerekeket. Egészen addig, míg tizenegynehány évesen el nem szakadt nála a cérna és el nem kapott egyet és el nem agyabugyálta. Akkor is szivatták, de már csak finomabban, mert kapni nem akartak azért. Felnőtt lett, mire egyetemen már elmúlt ez az életében. Ma sem egy nagy alfa hím, de végtelenül kedves ember. A bizalma viszont megingott "másokban", nehezen nyit és barátkozik úgy igazán.


Sajnos a rendszer nincs felkészülve az érzékenyebb, önmagát megvédeni nem tudó gyerekekre (meg szerintem nagyjából semmire sincs felkészülve). Sajnálom a kisfiad, kemény lesz az iskolarendszer neki is, jó eséllyel.

2022. nov. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!