Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak még enni a nagyon...

Mit adjak még enni a nagyon finnyás 2 évesemnek?

Figyelt kérdés

A kisfiam mindig nagyon finnyás volt, sokáig gyakorlatilag csak üveges bébiételen élt, nem fogadott el semmi mást. Kb fél éve már eszeget, de nagyon egyhangúan. Minden reggel zabkását, tejbegrízt vagy joghurtot eszik, délelőtt pár babakeksz, piskóta vagy ilyesmi. Az ebéd a legrosszabb része a dolognak, bármit főzök, csak ugyanazokat hajlandó megenni. Ami nem tetszik neki, azt meg se kóstolja.

Amit szeret: a krumpli minden formájaban, pl krumplipüré kis husival belenyomkodva, rakott krumpli, sült krumpli

Ezen kívül, ha jó kedve van eszik paradicsomos húsgombócot, húslevest, és kb ennyi. Ja, a házi pizzát is imádja. A főzelékeket utálja, zöldséget egyáltalán nem eszik. A tésztát se szereti, max pár falat. Gyümölcsöt is csak ha kedve van ritkán, ezért minden nap ezeket a zacsis gyümölcspüréket kapja, hogy legalább valami vitamint is egyen.

Vacsira kis szendvicset eszik, főleg pirítósból, leginkább csak kis vajjal vagy májkrémmel. Felvágottat, sajtot, stb, nem eszik.


Amit minden mennyiségben meg tudna enni, az a nasi, de ezeket igyekszem korlátozni, ez általában 1 müzliszelet vagy pár babakeksz, babapiskóta, de tényleg nem kap sokat. Próbáltam nem adni neki, akkor se eszik jobban sajnos. :(


Tudnátok ötleteket mondani, hogy miket szerethet egy ilyen finnyás kisgyerek? Nektek miket eszik az ilyen korú kisgyereketek?


nov. 10. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3.5 éves a kisfiam. Amiket megeszik: levesek, zöldségek, gyümölcsök, üres kenyér, pizzás csiga, sajtos stangli, nagyon ritkán virsli és tojás fehérje. Ezzel ki is merült a lista. Semmit nem hajlandó megkóstolni sem. Én már elengedtem az evés dolgot.
nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sütőtököt próbáltad már? Krumplipüré felturbózva, fele krumpli, másik fele répa/borsó/akármi?

Amúgy próbálj tényleg nem rágörcsölni. De azt is próbáljátok meg (ha most nem úgy csináljátok), hogy egyszerre egyen az egész család. Talán ha látja, hogy ti jóízűen esztek valamitN akkor hajlandó lesz megkóstolni. Ha nem, akkor talán majd az intézményesítés segít ezen.

nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 babyboom567 ***** válasza:
77%

Egy súlyosan szorongásosan szenzorosan szelektív evő kisfiam van,sírnék örömömben,ha a negyedét megenné a gyerekem(vagy kb bármit megkóstolna ezek közül)

Most mondom!! minden rendbe van a gyerekeddel, engedd el azt a gondolatot,hogy nem eszik,mert eszik,kóstol,van kialakult ízlése,ne stresszeljétek magatokat.Egyetek együtt,(ő azt amit szeret),lássa hogy jóízűen eszel,ha kóstolni akar,akkor ne tömd le az egész tányért a torkán,maradjon a dolog kóstolás szintjén.Ha valami nem ízlik neki, tartsd tiszteletben.

Ne akard megtudni,milyen mikor évekig csak vajaskenyeret eszik egy gyerek.kb 4 év alatt sikerült elérni,hogy vagy 16 féle dolgot megeszik,és ez óriási siker nálunk!

-sajtos pogácsa

-alma

-körte

-banán

-áfonya

-vajaskenyér

-bundáskenyér

-rántotthús

-száraz kolbász

-sonka

-pufi

-ropi/perec

-rudi

-monte

És a legnagyobb siker,most a napokban volt(mivel gluténmentesen kell ennie nyár óta), a gluténmentes répás barnakenyér,hisz semmi olyat nem evett meg ami nem homogén.(bár az tény, hogy nem látta mit eszik,mert szándékosan mesenézés közben sötétben etettem)

És a múltkor megevett, egy mini cikk pizzát(kb 4 falat),és sírtam örömömbe.Illetve megnyal dolgokat,és kóstol dolgokat.És azt érzem, hogy jó úton vagyunk.

nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok babyboom, remélem rajta maradtok ezen az úton!


A #2es jó ötletet adott, krumplipürébe keverni zöldségeket. Az még a felnőtteknek is finom. :) Ugyanúgy főzve, pürésítve a krumplival együtt. De csak apránként, mindig egy picivel többet bele.

nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 babyboom567 ***** válasza:
77%
A kérdésre válaszolva, 21 hónapos koráig a vasszöget is megette, aztán elment bölcsibe,és pár hónap alatt leszokott az evésről,és kb 2 évig vajaskenyeret evett.
nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen. Nem változott az oviban sem, pedig állítólag ott megevett mindent, itthon ugyanúgy semmit. Minél izetlenebb valami, annál jobban szereti, pl. főtt tészta, üres rizs. Kenyérre neki semmit nem lehet rátenni, legfeljebb külön hajlandó megenni néha a feltétet, leginkább szalámit. Főtt ételt nem nagyon eszik, ha össze van keverve, vagy egy tányéron van mondjuk pörkölt és rizs nem eszi meg. Húst szinte semmit, semmilyen formában, esetleg szalámit. És már 6 és fél éves.
nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 babyboom567 ***** válasza:
100%
Köszi 4-es,igyekszünk.A gluténmentes étkezés, nagyon sokat javított az étvágyán,meg a viselkedésén, meg az ennivalóhoz való viszonyán.Azóta több mindent megkóstol.
nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Úhh a 6-os mintha az én lányomról írt volna!! Döbbenetes a hasonlóság evés terén.

Annyi, hogy ő még csak 2,5 éves.

Egy rémálom volt nálunk minden étkezés, különösen az ebéd. Semmit nem volt hajlandó megkóstolni, amit főztem. Bezzeg minden nem evésre való dolgot a szájába vesz, megrágcsál...legyen az papír, fa, műanyag, homok, textil, krémek, fürdővíz, bármi, és ha egy pillanatra nem figyelek le is nyel belőle. Az ételeket sehogyan sem akarta megkóstolni. Ha eltereltem a figyelmét, és úgy csempésztem egy falatot a szájába, kiköpte, öklendezett. Sokszor már én sírtam el magam, hogy minden próbálkozásom hiábavaló, feleslegesen főzök, igyekszem a kedvében járni.


Egy héttel ezelőttig...

Belefáradtam, és azóta rendeljük a kaját. Mint valami varázsütésre, minden megváltozott. Egész héten evett levest és másodikat is. Nem kellett könyörögni neki, csak eléraktam, és mindenből evett. Persze nem mindenből rendes adagot, de én ezt soha nem is vártam el, már az is hatalmas örömmel tölt el, ha egyetlen kanállal hajlandó megkóstolni valamit. De most mindent megkóstolt, és legalább néhány kanállal egyedül evett is belőle.

Nem tudom mi történt, nem arról van szó, hogy ehetetlen amit főzök, a férjem sem érti az okát, de mindketten nagyon örülünk, hogy úgy néz ki, megoldódott ez a probléma. Nekem meg így több időm jut a gyerekre, mert nincs főzés, és csak minimális mosogatás ebéd után.

nov. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Én már feladatam... A lányok 6 éves, szerintem leuinkább csoki és gyümölcsleven szeretne élni. Annyit kínoztuk egymást a (nem) evéssel, el se tudom mondani. Most azt a pár dolgot kapja, amit hajlandó megenni. Mióta nem hadakozunk, néha megkóstolja, amit én eszem, ez már fél siker. Talán idővel jobb lesz.
nov. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!