Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztaltatok hasonlót, hogy...

Tapasztaltatok hasonlót, hogy másfél év körüli gyerkőcötök visszatért az éjjeli evéshez?! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 08:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%

mármint a szopizáshoz v. hogy vajas kenyeret kér éjjel....


nem tapasztaltam.

másfél éves korában hagytam abba az elalvás elötti cicit és éjjel se kelt fel soha se vizért se cicizni semmiért.

2010. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tápszer, azt kap még este meg reggel.
2010. okt. 20. 13:40
 3/25 A kérdező kommentje:
Kérlek adjatok tanácsot vagy mondjátok hogy nem vagyunk egyedül! Minden éjjel felébred és bármit teszek enni kér. Mindegy hogy mekkora mennyiséget vagy mit vacsorázott, folyton enne, ugyanakkor napközben alig.
2010. okt. 25. 09:05
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
Az én Babóm olyan hajnal 5körül követeli a tápszert. Addig nyüszög a kiságyban, míg nem kap. Ezzel borítja az egész napi étkezést. 1éves múlt.
2010. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

ne adj neki éjjel. csak nappal. lesz pár kemény éjszaka,de ha ezt szokja meg megbolondulsz... meg a gyerek is.fürdés előtt adj neki vacsorát-rendeset- és elalvás előtt még mehet tápszer


sztem egyébként ez csak ugráltatás,és a határok feszegetése. ha nem akarzs a rabszolgája lenni,ne engedj


tudom nem könnyű nemet mondani de hidd el muszáj!! te vagy a főnok,nem ő. atól még szereted,sőt,úgy szereted igazán jól ha segítesz neki a határait megismerni,betartani.


ezzel neki is jót teszel,nyilván neki sem annyira jó így éjszakázni,és ráadásul minél jobban engedsz neki annál rosszabb lesz neki is neked is mert nem érzi magát majd biztonságban csak azt látja h mindent szabad de ez nem jó


én is sokat vívódtam sokmindennel,végül megkérdeztem nevelési tanácsadót. ő mondta ezeket-nekem fegyelmezési problémáim voltak,és éjjeli felkelés is-


amióta keményebb lettem 1000el jobb és szeretetteljesebb a kapcsolatom a fiammal

2010. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát,az én fiam 2.5 éves,és kér enni.Van,hogy éjjel 2-kor,van,hogy hajnal 4-kor,vagy 5-kor.Teljesen mindegy,hogy mit adok neki vacsorára,ráadásul napközben rendesen eszik.Engem nem zavar,hogy fel kel kelnem(pedig van egy nagyobb gyerek is).Próbálkoztam inni adni,sír,hogy nyam-nyam...és megiszik 250-300 ml tápszert(tejérzékeny),aztán alszik tovább.Ebből látszik,hogy valóban éhes,különben nem inná meg.Nálunk a gyerekorvos is jó fej,soha nem cseszegetett ez miatt,majd elhagyja,azt mondja(én is ezt gondolom).
2010. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg ne adj neki. Gondolom nappal is vannak szabályok, pl az evéssel, nasikkal kapcsolatban, meg sok egyéb amit nem szabad, ezért éjjel is megvan a rendje mindennek, aludni kell és nem enni. Ki kell bírnia hogy nem kap enni, nem fog reggelre éhenhalni.

Ha most eltiltod az éjjeli evéstől, akkor lesz pár sírós éjszakátok, de ha adsz neki, akkor jó sokáig nem lesz egy nyugodt, átaludt éjszakád.

2010. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
17%

sír h nyamnyam? nemkéne már beszélnie? bár pont azért nem beszél mert anyuci már a nyamnyamra is pattan


visszatartod a fejlődésben. ha oviba is úgy kéri a kaját h sír meg nyamnyam akkor hamar kirakják a szűrét te meg majd jól kiakadsz pedig a te hibád


egyébként szerintem sem jó ha éjjel eszik,felborul a napirendje

2010. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a kioktató válaszokat! Nem, nem kéne még beszélnie és nem azt "mondja", hogy nyamm nyamm! És igen , napközben van rendszer bár mostanában az is felbolydult. De teljesen mindegy hogy mit és mikor adok neki vacsorára, mert ugyan úgy felébred éjjel. és sajnos nem megoldható hogy nem megyek be és hagyom üvölteni, mert nem a préri közepén lakunk, hanem lakótelepen, ahol vannak szomszédok is. És az én fiam ha sír akkor garantálom, hogy azt 3 lépcsőházzal odébb is hallják! Nekem sincs szándékomban elkapatni pláne hogy ez nekünk sem jó, de nem hiszem hogy az a megoldás hogy éjnek idején, hajnali 3-kor órákig hagyom torka szakadtából ordítani, csak hogy megmutassam én vagyok a főnök! Próbálkoztunk már mindennel, mert szeretnénk aludni, de nem tudok mást tenni, amikor hajnalban megébred és ordít és sír és nem lehet megnyugtatni, alvásra bírni sehogy sem. Végső kétségbeesésemben próbáltam ki, hátha éhes...
2010. okt. 25. 15:25
 10/25 A kérdező kommentje:
visszatartom a fejlődésben?! köszönöm szépen! 17 hónapos az a szegény gyerek és nem ugrok esőre, és tömöm a szájába a cumisüveget, ezt azért tisztázzuk!!! Lehet ez csak egy korszak de valahogy meg kell oldani és nem hiszem hogy ennek az a módja hogy végig üvölti az éjjeleket, mert később majd így lesz jobb az oviban meg nem tudom.... te talán egy ilyen kedves óvónő vagy?!
2010. okt. 25. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!