Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek logopédiára?

Elvinnétek logopédiára?

Figyelt kérdés

Nehezen tudok dönteni, mert nem tudom megállapítani, indokolt vagy sem.

Indokolt esetben vinném, de csak úgy nem. Indokot eddig nem kaptam, csak annyit, hogy a logopédus megnézi az összes bölcsis gyereket.

Az én gyerekem 2,5 éves. A testvére sokkal ügyesebben beszélt ilyenkor, de pl. átolvastam a megkésett beszédfejlődés tüneteit, és egyik sem jellemző rá. Inkább olyasmi a gond, hogy pl. az r hangot nem ejti, j-t mond helyette. Illetve a mondatai nem tökéletesek, nem azt mondja, hogy Szeretem a paradicsomot, hanem hogy Szejetem paradicsomot, tehát időnként elhagyja a névelőket.

Viszont negatív érzések is vannak bennem. Egyrészt mert a bölcsi nagyon erőszakosan tukmálja a logopédiát, de mégsem támasztották semmilyen indokkal alá, hiába vizsgálta meg a logopédus. Másrészt meg a kérdései felém végeláthatatlanok, a szülés körülményeiről akar faggatni, amit nekem semmi kedvem indoklás nélkül megvitatni egy idegennel.

Úgy érzem, itt is hasonlóan működik, mint az egyik oviban, ahol bevallottan több gyerek azért jár, mert kell a létszám.

Akinek az ekkora gyereke kapott fejlesztést, tudna tanácsot adni? Egyrészt szeretnék mindent biztosítani a gyerekemnek, amire szüksége lehet, másrészt a felesleges macerától szeretném megóvni.



nov. 18. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

4 éves lányom sem tudja kimondani az R betűt... Mégis azt mondták az oviban, hogy ő beszél a legszebben. A nagycsoportosok járnak logopédiára.

2.5 évesen sok gyerek csak szavakat mond, biztos hogy nem vinném logopédiára 🤨

nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem vinném ilyen semmilyen indokkal. Mondom ezt úgy, hogy mindkét gyerekem jár.

Az R hangnak iskolára kell a helyére kerülnie! Addig teljesen élettaninak szamít, ha nem képzi jól.

nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél évesen szavakat se nagyon mondott, ezért jártunk logopediara. 5(!) éves korig nem javítják a kiejtést, mert addig fejlődik magától.

Nem vinném.

nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Indokolatlan
nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Uhh, de megkönnyebbültem! Köszönöm szépen az eddigieknek!

Tényleg nagyon szeretnék jó anyukája lenni, de ez az egész olyan ellenszenves. Azt hittem, majd évek múlva kerül ilyesmire sor. Ráadásul ez a szülés körüli dolog elrettentett nagyon. Traumatikus, rémes esemény volt, ismerőssel se beszélném meg, nemhogy idegennel. A hölgy viszont ragaszkodik hozzám, nem jó neki, ha a gyerek apukája megy be a beszélgetésre, mert akkor ez a téma kimaradna.

nov. 18. 15:45
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
A szülés körülményei azért fontosak, mert az is információt adhat arról, hogy ha valami problémát hall az esetleg származhat-e abból vagy valami más az oka. Ha egy szakember valamiről kérdez nem azért teszi hogy téged vegzáljon, hanem azért, mert szüksége van az információra a korrekt diagnózishoz. Őnem egy random "idegen", hanem egy szakember. Egy orvos elől se titkolsz el (remélhetőleg) semmilyen információt csak azért mert ciki vagy kellemetlen, mert annak félrekezelés lehet a vége.
nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, miért kérdezi. Az én kérdésem az volt, indokolt-e.

Mert ha esetlegesen az lesz, nyilván erőt veszek magamon a gyerekem érdekében, de ha nem, akkor viszont ő csak egy erőszakos, kellemetlenkedő idegen marad.

nov. 18. 16:05
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
A R hangot ISKOLA erettsegi vizsgalaton kell kimondani ! Nem 2,5 evesen ...
nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bölcsi ez? Nálunk még az oviba is csak az 5 éveseket vizsgálja logopédus. Bölcsibe sok gyerek még nem is beszél basszus. Vagy csak szavakat
nov. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sima állami bölcsi, semmi különös. Annyi, hogy a környéken ez a legnagyobb, legkorszerűbb stb. Kijár ugyanígy a gyerekorvos is pl.
nov. 18. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!