Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Logopédiára kell járnunk, ez...

Logopédiára kell járnunk, ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Tehát a kisfiam 3 éves, bölcsis. Beszédindításra kell vinnem heti 1*, mert mások nem értik, hogy mit beszél. Egyébként beszél, mesél.

A foglalkozáson egy hasonló korú gyerekkel van, ők ketten egy "csoport".

Úgy érzem, hogy ez nincs így rendben, ahogy van ez az egész...

A fiamnak le kell tennie a kedvenc plüssét, annak a kisfúnak nem. Ő első kérésre oda teszi, ahova mondjuk, az a gyerek hisztizik, nem teszi le.

Az én fiam beszökdécsel, integet, amikor ki kell mennem és csinálja, amit kell. Az a gyerek hisztizik, hogy az anyja ne menjen ki..

És persze anyuka marad, gügyög a gyereknek meg ilyenek.


Több kérdés is felmerül bennem:

Mit rontottam el, hogy az én fiam csak így bemegy, csinálja amit kell?

Én nekem miért kell kijönnöm, ha a másik anyukának nem?

Az én fiam miért van el ilyen jól másokkal?

Mit tegyek, hogy kijavítsam a hibám?

Rendjén van ez, hogy a két gyerekkel máskép bánnak? Én úgy érzem, hogy az én fiam kevésbé ragaszkodik hozzám. A logopédus meg mintha velük kedvesebb lenne, megengedőbb.


A kérdésem komoly, valaki segítsen. :(


2018. okt. 8. 17:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Te hülye vagy. Az a normális, ha egy 3 éves úgy viselkedik, ahogy a tied és ezen akarsz változtatni?
2018. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Kerestél neki logopédiai ovit?
2018. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem ismerek túl sok három éves gyereket. ... Azt gondolom, hogy a másik gyerek a normális, hiszen neki ott kedveskednek, megengednek neki ezt-azt... Rám meg olyan furán néz a másik anyuka, mintha azt akarná mondani, hogy "de gáz vagy, a te fiad le se tojja, hogy elmész/itt vagy".


Bemegyünk és veszi a cipőjét lefele, magyaráz a logopédusnak, mutogatja neki a füzetét, a kacsáit... Mindig úgy érzem magam ilyenkor, hogy valamit nem csinálok jól, mert a másik gyerek áll az anyja lába mellett és kéri, hogy ne menjen ki meg nem akar vetkőzni, letenni a plüssét... Pedig ő is jár gyerekek közé.

2018. okt. 8. 17:30
 4/24 A kérdező kommentje:

Még 1 évig marad bölcsis, követem a logopédus tanácsait, így szerinte 1 év alatt sokat fog fejlődni.

Igaziból nincs vele állítólag nagy baj.

A városunkban pedig csak "sima" ovik vannak meg egy, ahova fogyatékosok járnak. A bölcsibe 5-6 gyerek van jelenleg a csoportban egy gondozónőnél, így jól tudnak vele foglalkozni.


Szeretném, ha a fiammal minden rendben lenne, így igyekszem követni, amit javasolnak a bölcsiben/foglalkozáson. :)


Milyen egy logopédiai ovi?

2018. okt. 8. 17:33
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

A te fiadé a normális reakció.

A másik kisfiú meg nem tudom hogy viseli majd el, ha egyedül kell az óvodában/iskolában lennie.

2018. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%

*Milyen egy logopédiai ovi?


Ugyan az mint a normál ovi, csak a gyerekekkel, speciálisan képzett szakember foglalkozik logopédiával napi 4-6 órában.

A vidéki csökevényes egyedek hiszik azt, hogy ez agyilag lemaradottaknak van, holott nem. Csak a gyerek érdeke az első, és korábban kapja meg azt a segítséget, amivel hamarabb fel tud zárkózni a lemaradásban. Ha teheted, akkor ne hagyd a bölcsiben, mert segítség kell a gyermekednek, és csak 1 évet veszítesz a semmire. Miközben ha szakszerű segítséget kap, akkor még mindig maradhat a neki fejlesztő közegben.Míg a bölcsiben semmilyen szakszerű segítség nincs. A heti 1 alkalom meg nagyon kevés egy ilyen problémával lévő gyereknek.

2018. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
a logopédus felismerte, hogy a két gyermeknek eltérőek az igényei. Nem a gyerek hibája, ha hisztizik az anyjáért meg nem fogad szót a szülőnek és a logopédusnak. És nem a logopédus dolga megnevelni. Ő csak látja hogy mit bír el a Te gyermeked (aki egy teljesen átlagos és normális viselkedésű gyerek) és látja hogy a másiknak viszont a szülő jelenlétére van szüksége és a dolgaitól nehezen válik meg, és ehhez mint szakember, alkalmazkodik. Az hogy a másik gyerek anyjának lenne dolga hogy neveli a gyerket, kezeli a hisztit, az más kérdés! De nem a logopédus feladata igazságot tenni. Az ő feladata hogy a gyerek szívesen menjen a foglalkozásra.
2018. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges azt mondani, hogy ennek vagy annak a gyereknek a viselkedése a normális, főleg bölcsis gyerekeknél. Vannak félénkebb gyerekek, akiknek jobban szüksége van a szülői jelenlétre, és ezt a szakember látja, és aszerint foglalkozik vele. Bölcsis, ovis beszoktatásnál is vannak gyerekek, akik örömmel mennek, és pár nap alatt beszoknak, más gyerekek meg még hetekig vagy hónapokig sírnak. Én nyelvtanár vagyok, felnőtteket tanítok, de még ők is teljesen különbözőek, és máshogy kell velük "bánni".
2018. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem is ítélem meg a logopédust, csak nem értettem, hogy miért van ez. Én is szívessen nézném a fiamat, ahogy verset tanul vagy akármi... Engem is érdekel, hiszen az nem ugyan az, mimt itthon. Nagyon aranyos itthon is, de mégis más.


2015.03.31-én született, azért maradt bölcsiben, mert nem volt szobatiszta (ma kezdjük éjjelre is elhagyni a pelust), meg azt mondták a bölcsiben, hogy mivel nem tud rendesen beszélni (én mondjuk elbeszélgetek vele, hiába csak délután meg hétvégén vagyunk együtt), ezért sok kudarc érné az oviban. Úgy gondoltam, hogy a gondozó jobban ért ehhez, ezért hagytam a bölcsiben



Ami itt van iskola,ovi, amit írtam, oda tényleg beteg gyerekek járnak.

2018. okt. 8. 18:22
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

9 *meg azt mondták a bölcsiben, hogy mivel nem tud rendesen beszélni (én mondjuk elbeszélgetek vele, hiába csak délután meg hétvégén vagyunk együtt), ezért sok kudarc érné az oviban.


Ugyan ezt mondták nekünk, és a fejünket a falba vertük, hogy hittünk nekik és elvesztegettünk 1 évet a semmire. Nem véletlenül mondom azt amit.

2018. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!