Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek nem beszél,men...

2,5 éves gyerek nem beszél,mennyire jelent bajt?

Figyelt kérdés

Orvos,védőnő tud róla. " Majd ha elkezdi az ovit higyje el anyuka megered a nyelve" es ennyivel levan zarva.


Szinte egesz nap csak babanyelven halandzsal semmit se erteni,mutogat es hümmög ennyi.


Kettő szava van eper es a kakaó és ezzel ki is fújt


nov. 20. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi idősen tényleg nem nagyon szoktak vele foglalkozni. Fülészetre vidd el, hátha a hallásával van valami gond.

Ha ott mindent rendben találtak, akkor reméljük a legjobbakat. Ha elkezdi az ovit, mindenképpen beszélj az ottani logopédussal. Nem szokták bevallani, de már kiscsoporttól is kell foglalkozniuk azokkal a gyerekekkel, akik el vannak maradva a beszédben. Általában hárítanak, mert eléggé leterheltek, elég nekik a nagycsoport is. De ne hagyd magad, legalább vizsgálja meg, ő látni fogja, ha gond van, és tovább kell vinned.

nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Nincs lemaradva, teljesen normális dolog, nyugodj meg. :)
nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtató kommenteket


Ment a zold

nov. 20. 22:32
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Mi 2 éves kora után már elvittük a korai fejlesztőbe és onnantól kapott fejlesztést is, neki 5 szava volt. 2 és fél éves korban ez nagyon kevés amit leirtal, ez egy 1 éves gyereknél lenne normális. Azt nem lehet tudni, hogy bajt jelent-e és mekkorát. Erre a fejlesztő pedagógusok se tudtak nekünk válaszolni. Nálunk, mivel 3 évesen sem beszélt, kapott sni kódot, beszedfogyatekos. Most logopediai iskolába jár, mert maradtak hiányosságai. De állítólag van olyan is aki teljesen normálisan fejlődik, csak a beszéd késett. Én 3 gyereket ismerek aki későn kezdett beszélni és mind a 3-mal van gond, ezért írtam, hogy állítólag.
nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

3 éves korig van korai fejlesztés és beszédindítás.


De,le van maradva. Nagyon. 50 szónak kell lennie 2 évesen, 20 a minimum.


Sajnálom, hogy ilyen a védőnő és a gyerekorvos.

Elvették a lehetőséget a gyermekedtől,hogy a leghatékonyabb fejlesztésre,a korai fejlesztésre járhasson.


Hallása jó? Fül orr gégésztre küldték legalább?


Érteni ért mindent?


Minimum egy fejlődésneurológushoz el kellett volna küldeniük. Ő ír ki TSMT tornát,beszédindítást.


Mert nem csak az a baj,hogy nem beszél. Hanem a gondolkodás is a beszéddel fejlődik. Ezt behozni 3-4 évesen nehéz.

A torna azért jó,mert a mozgással fejlődik a beszéd.


Egy megkésett beszédfejlődésű kislány anyukájaként írtam. Mi a lányom 20 hónapos korától jártunk fejlesztésekre. Mozgás,zeneterápia, tsmt. Mind a kórházban kapta a lányom, a fejlődésneurológus írta ki neki.


Közben kell a sok ugrálás,forgás,hintázás. Nagyon hasznos. Fejlődik az agy.


Szerintem vidd el szakemberhez. Ne hagyd annyiban. Még fél évig kaphat korai fejlesztést. Az is valami.

nov. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

1es!


Nem szoktak vele foglalkozni?? Tényleg?


De,szoktak. Nagyonis. A normális helyeken. Ugyanis az elmaradt beszéd hátráltatja az agy fejlődését. Az összetett gondolkodás a beszéddel indul meg. Nagyon nem mindegy,mikor kap segítséget az elmaradt gyermek!!


Erre való a korai fejlesztés. Ami nem véletlenül lett kitalálva!

nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

4es!


"Én 3 gyereket ismerek aki későn kezdett beszélni és mind a 3-mal van gond, ezért írtam, hogy állítólag"


Persze, hogy van. Csak könnyebb homokba dugni a fejet sok szülőnek/orvosnak/védőnőnek.

nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Érti amit mondasz?

Ha igen akkor hamarosan beindul, de ha kéréseket nem érti akkor induljatok el valamerre

nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagy baj
nov. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Amit mondok mindent megert.

Kéréseim/kérdéseim helyesen megoldja

"Hol van a poharad? Hozd ide! Megkeresi es ideadja nekem


Hibatlanul tudja mutatni hol a szem,száj,haj stb...

nov. 21. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!