Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek nem eszik?

2 éves gyerek nem eszik?

Figyelt kérdés

Októberben volt 2 éves a kislányom, 15 kg, 93 cm.

Eddig viszonylag normálisan evett, de pár hete fokozatosan elutasít majdnem minden normális etelt. Legyen az pl reggelinel falatra vágva, egybe hagyva, felvágott, sajt, ganonapehely, virslit is max magában, rántottat sem eszi már meg, max a főtt tojásból egy kicsit.

Ebédnél tészta, bármilyen hús, pedig ezeket szerette. Egyedül a leves és a benne lévő főtt hús, amit eszik.

Viszont a gyumolcsoket, zöldségeket szépen eszi pl paprika, alma, szőlő, kígyó uborka , körte.

Alváshoz (délben és este) tejet iszik, illetve reggel, mikor felkel. Már az is eszembe jutott, hogy elteliti. De volt köztes időszak, mikor tejet is ivott és evett is rendesen.

Nasit nem igazán kap, ropi, dörmi, néha anyósom hoz tejszeletet.

Kezdek aggódni, mert nagyon kevés mennyiség , amit napi szinten eszik, bár amúgy jókedvű, vidám.

Mi a teendő ilyenkor? Várni, vagy azért kérdezzek rá a védőnőnél?



nov. 19. 10:49
1 2
 1/18 anonim válasza:
63%
szerintem érdemes védőnőtől tanácsot kérni ha eddig megette ezeket a kajákat, de amúgy valamilyen szinten normális hogy válogatósak ilyen korban
nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Az én fiam 5 évesen 17 kiló, szóval nem húsos egy kicsit már két évesen? Ettől függetlenül kérj tanácsot dietetikustól, hogy vissza tudd terelni egy egészséges irányba...
nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 babyboom567 ***** válasza:
91%

Egy súlyosan szorongásosan szenzorosan szelektív evő gyerek anyukája vagyok.

Készíts evésnaplót(bárhová mennél ezzel,mindenhol ez az első lépés)és írd össze mit eszik.Írj fel minden kortyot,minden falatot.És fogod látni,hogy különben eszik a gyereked.De eszik a gyereked zöldséget,gyümölcsöt,húst tejet,levest,szerintem ez bőven rendben van.Simán lehet,hogy most kezd kialakulni az ízlése.A kaja körüli stresszel,erőlködéssel,nagyon el lehet rontani a dolgokat.

nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván eleget eszik, ha ilyen kövér.
nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szerintem a kövér gyerek nem itt kezdődik

[link]

És baromira felháborít , hogy egyesek látatlanban lekövérezik a gyerekemet, ettől többnek érzitek magatokat?

A segítő válaszokat természetesen köszönöm.

nov. 19. 12:07
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
A kép alapján is kövér. Nem értem, mi ez a zabáltatás mánia egyes anyukáknál.
nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 babyboom567 ***** válasza:
67%
Leírás és KÉP alapján, semmi baja a gyerekednek,és rendesen eszik!
nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
A gyerekek ilyenek. Válogatósak. Az enyém is, amit egyik nap megevett, azt másik nap már nem akarta. Nem túl sok a nasi? Cukros üdítőket kap? Gondolok itt pl 100%-os gyümölcslére vagy olyasmire, ami eltelíti? Szerintem ezen felesleges aggódnod. Éhen halni nem fog, azért ahogy leírtad eszik jópár dolgot. Ez egy ilyen korszak. Majd nekiáll enni. Egyébként mi most voltunk a 3 (!) éves státuszon és a védőnő azt mondta, hogy a 92 centijével 13.5 kilónak kellene lennie.
nov. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán nem kövér a kislány. Elég magas 93 centi 2 évesen. :)


Én 2 évesem 14 kiló és 95 centi. Egyáltalán nem kövér. Kis pocakja van max de ismerős gyereke is ilyen volt ennyi idősen. Ma már 4 éves és exxtra vékony kislány. Pedig eszik rendesen....


Egyébként foga mennyi van? Utolso 4 ilyen tájt jön. Az eléggé fájdalmas.

nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Fogakkal hogy, áll?

Egyébként ne aggódj, életkori dolog a válogatósság. Próbálgatja a határokat. Kaja mellett gyerek még nem halt éhen.

[link]

nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!