Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kisgyerek (bölcsis, ovis)...

Két kisgyerek (bölcsis, ovis) mennyit szántok a közelgő ünnep ajándékaira ilyen játékárak mellett?

Figyelt kérdés
nov. 21. 18:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
10es nem rád értettem, hanem pl a kérdezőnél is felmerült, hogy ilyen játék árak mellett... Talán 1 évben egyszer nem esik nehezükre 20-30ezres ajándékot venni, ha azt szeretne a gyerek. Főleg mivel már bölcsis a kicsi is gondolom mindkét szülő dolgozik
nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Derjaderja ***** válasza:
83%

Fejenként kb 50, illetve még kb 20 ezer fejenként a szülinapi ajándék (egyik decemberi másik januári 😁).

Én amúgy el tudnám költeni a világ pénzét is ajándékokra, nálunk a párom fog vissza, hogy ne legyen több tárgy mint amit értékelni tudnak, és ebben igaza is van.

nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A kérdést én is azért tettem fel, mert nálunk is én költenék, a férjem meg elintézné 1-2 dologgal. Nem azért mert nem telik rá, hanem elvi okokból.

Az 'ilyen' játék árak mellett' azért szerepel a kérdésemben, mert bizony simán repkednek a 10-20 ezrek 1-1 játékra. Nem is kell extra nagy dolgot venni hozzá...

Kíváncsi voltam, mások hogy vélekednek.

nov. 21. 21:28
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
Oda se neki,engem is lepontoznak,pedig én is csak azt írtam,hogy mivel egész évben tudom,hogy lesz karácsony,elteszek rá,és simán lehet 100/gyerek a keret Itt se lesz játékgyár,van 3 kamasz,ők pl cipőt parfümöt kérnek.Egy évben egyszer kaphatnak 50-ért is cipőt igen,meg rendes parfümöt.A kicsik játékot kapnak,Duplo,fa vonat garnitúra az egyik kívánság,a kislány babát,babakocsit kért.Ez nyilván nem lesz 100,erre írtam,hogy ami marad, abból elmegyünk majd valahova tavasszal.Mint említettem,egy sima belépő 7-ünknek simán van 20-30ezer Ft,minden nélkül.Szerintem viszont fontos ilyen élményekre is költeni.Mi is mindketten dolgozunk,hála az égnek telik rá,hogy ennyit csak erre félretegyek,és hogy sárguljatok az irigységtől akkor,nagy a karácsonyfánk is,és eszem-iszom is van egész ünnepek alatt.
nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%
Ovis kisfiam kap egy óriási parkolóházat. Még október végén szereztük be a Tescoban, Clubcarddal fél áron volt és még volt rá valami kedvezmény, így csak 6000 Ft-ba került 20.000 helyett. Kap még egy Binges könyvet, az 2500 Ft, de a Tescoban van rá most megint kedvezmény, így csak 2000. Egy Peppa plüsst kap a Pepcoból, ha lesz még, az 3500 Ft és ott nézett egy rendőr állomást, ami 3000. Ha nem lesz Peppa plüss, akkor a Bingből az egyik szereplőt, ami még nincs meg neki, 3000 Ft ott, ahová járunk. Tőlünk kapja a parkolóházat, a Bing könyvet, a plüsst, a mamától a rendőr állomást. A többiektől mit kap, azt nem tudom, de valószínűleg autókat, mert azokat imádja. Annyi mindent felsorolt, de mindent nem lehet egyszerre.
nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

5 éve volt ovis-bölcsis felállás, akkor is elment kb 25-30 ezer körül fejenként.

Most kb ugyanitt tartunk, 2-2 ajándék van meg, de fognak még apróságokat is kapni ezeken kívül, 40 ezer körül úgy is lesz a vége fejenként.

Minden olyat megkapnak év közben, ami kell. Ilyenkor csak játékok, esetleg könyv stb.

nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a lidl-s ajándékok nagyon bejöttek a gyerekeknek. Kiskonyha, orvosi pult már van, idén a lányom szépítkezőasztalt kap, a fiam szerelőasztalt. Plusz hozzá kiegészítőket (szerszákészlet, frizurakiegészítők), a lányomnak rajzos dolgokat (pl karcfüzeteket), a fiam matchboxokat. 5 és 2,5 évesek. Így kb 50-50e fejenként a végén.
nov. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Lidl konyhat es kiegeszitoket kap, 40.000 Ft lett a vege. Mikulasra konyvet, kb. 2000 Ft volt. 40-50 ezer korul szanunk mindkg szuletesnapi es karacsonyi ajandekra, ezeket az egesz csaladtol egyutt kapja, beleadnak az araba, melle minden alkalommal kap egy-ket mesekonyvet is, de ez par ezer Ft. Torekszunk a keves, de minosegi jatekra.
nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Derjaderja ***** válasza:
76%

18. Hát igen, nálunk még a családból kapnak 6 helyről ajándékot. Ezért mondja a párom, hogy keveset vegyünk.

Én nagyon sokáig hasonlóan gondolkoztam, de aztán megváltoztattam a véleményem. Én amúgy nagyon szeretem a tárgyakat, az élmenyajándéknak számomra nincs értéke, és szerintem azért mert sose lehettek szép tárgyaim. Bennem a mai napig bennem van hogy egy karácsonyi bazárban addig tudnék vásárolni amíg minden pénzemet elköltöm. Nem unom meg az ezredik cuki kütyüt de. Kicsit szeretném ezt az örök megosztottság érzést nem átadni a gyerekeknek.


Mért ne élhetné meg Karácsonykor a gyerek a bőség érzését? Hogy szépet és többet kapnak? Lapjának jól ezzel az érzéssel legalább egyszer egy évben.

nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk már 8 éves a fiú, olyan nagy játékok már nincsenek, de pl. legózni szeret és mindig van kiszemelt darab.

Kb. 50 ezer körül van az ajándéka, nem egyszerre szoktuk megvenni, de nem okozna gondot az sem, illetve nálunk inkább élmények vannak, ő már azokat szereti. Persze megyünk évközben, de mindig van valami kívánság és nagyon örül, ha látja, hogy ott a belépő rá :)

Tv-t nagyon keveset néz, de pl imád moziba járni.

Internetes játékokkal nem játszik soha, telefon sem érdekli.. de menni, szabadban lenni, na azt bármikor, bárhova.

nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!