Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel valóban ilyen...

Kisgyerekkel valóban ilyen nehéz? Félek a jövőtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Első kisbabámat várom, azonban kétségbe vagyok esve.

Egy ismerős gyerekére vigyáztam fél órát. 1,5-2 év közötti.

Nem szoktunk találkozni, csak félévente kb. Tehát a gyerek 1-2x látott eddig életében, ez nem tudom számít -e.

Lerakták a gyermeket, leöltöztették és már mentek is, ez így volt megbeszélve, nincs is baj ezzel.


Azonban a baj az volt, hogy a gyermek fél órából fél órán át sírt és már gondolkodtam, hogy beteszek egy füldugót.

Bàrmilyen játékot, akár az övét, akár sajátot vettem elő nem engedte, eltetette velem. Dobálta a játékot, földhöz vágta magát, csillapíthatatlanul sírt. Számomra ez egy nagyon rossz élmény volt.

Tudom, hogy ez most amiatt volt, hogy nem tudta, hova ment a családja és hogy én ki vagyok, hol van, mikor jönnek érte.

Próbáltam végig normál hangerőn beszélni hozzá. Könyveket, plüsst, építőt, autót, hűtőmágnest mindent bevetettem, amit csak tudtam.


Őszintén nagyon megijedtem, hogy ez ilyen lesz. Milyen saját gyerekkel?:( Félek, hogy nem fogom tudni jól kezelni majd a hisztijét esetlegesen.


Most ez egy speciális eset, hisz nem én vagyok az anyja, de gondolom sokszor előfordul, hogy hisztis a gyermek, sír, te miként reagáltok rá, ha a gyerek olyankor elutasító? Próbáljátok magára hagyni és tennivenni valamit és majd megnyugszik? Vagy csak azért is próbáltok mindenerőtökkel nyugtatni?

Ez mennyire gyakori? Hogy ilyen hisztik vannak nálatok, ami csillapíthatatlan sírással jár?:(


Én félek, hogy nem leszek jó anyuka, hogy nem fogom bírni.:(((((



nov. 10. 16:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Egyébként sajnos nekem a családban sosem volt kisgyermek, most születnek, eléggé kitoltuk a családban mingyájan és nem tudom egyszerűen mire számítsak.

Nagyon vágyom a kisbabára, vàrom az érkezését, de most nagyon megijedtem.

30 éves vagyok.

nov. 10. 16:42
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Kistesóm is ilyen volt, de szerintem azért, mert sosem volt neki rendesen elmondva, hogy visszajönnek érte anyáék X idő múlva. Nyilván ha jobban ismer téged nem ijesztő számára ez a helyzet, szerintem ha többször találkoznátok nem sírna annyira.


Nálunk az segített sokat, hogy próbáltam elmagyarázni neki, hogy mennyi idő múlva jönnek vissza anyáék. (Pl a kismutatónak teljesen le kell érnie az órán, addig meg tudjuk nézni valamelyik kedvenc meséjét, ilyenek)

nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hàt de ők nem nézetnek tv-t vele, tehát nem akartam tv-t kapcsolni vagy telefont elővenni.

Meg igazából van ketyegòs órám, de azt is földhöz vágta volna, bármihez nyúltam földhöz vágta, eltolta.

Még nem beszél, de attól próbáltam mondani neki, hogy hamarosan jön anyukád, apukád és fogtok vacsorázni, velük fogsz fürdeni stb.

nov. 10. 17:04
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Persze, vannak semmiből jövő hisztik. Igen, borzalmasan fárasztó néha. Maskor jobban bírom. Nem kell tökéletes anyának lenni, igenis helyre kell a gyereket néha tenni, hogy tudja, hol a határ. A 3 évesem pl ma reggel az etetőszékben a semmiből kezdett visító sírásba 7 orakor, mert nem volt olyan alakú keksz előtte, amilyet kitalált. Kivettem, hogy részemről vége a reggelinek. Sajnos így meg éhes marad, azért hisztizik. Cafatokban az idegeim, főleg, hogy a kisebbik gyerek 8 hónapos. De néha meg csak röhögök. Vannak nehezebb és könnyebb napok.
nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez szerintem elég durva megrázkódtatás egy másfél évesnek, hogy csak úgy otthagyják valahol. Nem csoda, hogy fél órából felet sírt. Azért idővel megnyugodott volna (főleg, ha te meg tudsz nyugodni, és tudod, hogy teljesen természetes ez a reakció a részéről).


Saját gyerekkel egész más. Nyilván van olyan, hogy vigasztalhatatlanul sír, de azért egész más, mert már van egy kapcsolatod vele, aminek része ez is. Másrészt meg sokszor tudod, hogy miért sír, akkor is, ha az megváltoztathatatlan (pl. nem kaphatja meg a vasalót).

nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindig más saját gyerekkel sem. Sokszor idegőrlő, idegesítő, fárasztó. És a sajátod baromira nem megy haza fél óra után. Szóval igen, készülj fel.
nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Saját gyerekkel mindig más.

Egyrészt ott már belerázódsz, ismered majd őt alaposan. Másrészt egy kis sírás totyogóstól még mindig jobb, mint egy kólikás kisbaba aki órákig nyomja.

nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Lerakták a gyermeket, leöltöztették és már mentek is, ez így volt megbeszélve, nincs is baj ezzel."


DE óriási baj van ezzel!

Egy kisgyereket SOHA SEMMILYEN körülmények között nem szabad így ott hagyni.

Az lett volna csoda, ha rögtön elfogad és végig neveti azt a félórát.

Komolyan mit vártatok?

Ha meglesz a gyerek, ne ezt a gyepes baráti párt válaszd gyereknevelési mintának!

nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Azért az, hogy soha semmilyen körülmények között nem szabad így otthagyni egy gyereket, az túlzás - azért ha élet-halál kérdése, akkor oké. Mármint akkor is rossz, de lehet olyan helyzet, hogy ez a legkisebb rossz. (Csak azért írom, nehogy ez maradjon meg benned, hogy soha semmilyen körülmények között - igenis vannak olyan körülmények, de az az extrém eset.)
nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #8-al, nem így hagyunk ott egy gyereket valakinél, teljesen érthető az ő reakciója. Nem beszél, másfél éves, azt se tudja, merre van arccal, csak azt tudja, hogy a szülei egy pillanat alatt eltűntek, és egy idegen ember van mellette, akit nem ismer. Borzasztó ijedt lehetett és teljesen normális reakció részéről, hogy végig sírta az egészet. Normális bébiszitter sem vállal úgy gyerekvigyázást, hogy előtte nem volt legalább 2-3 ismerkedős alkalom pár órán keresztül a szülővel együtt, ahol a gyerek megtanulja, hogy ő is egy megbízható személy, akivel kialakulhat a kapcsolat még mielőtt lelépnek a szülők, mert egy gyerek életében - és ezt jobb, ha már most megtanulod - a létező legnagyobb félelem és legijesztőbb dolog, ha a szülei otthagyják valahol, elhagyják. Ez biológiailag kódolva van belé, nem azért van ez így, mert bármi rosszat tettél volna, az ilyen kicsik még bőven ösztönökből működnek. És ez most technikailag beteljesült szegény gyereknek, a szülei bármi bemelegítés, megnyugtató szó, biztatás nélkül odadobták neked, hogy birkózz meg vele. Szerintem ha legalább egy 10-15 percet hagynak nektek ismerkedni együtt, mielőtt lelépnek, már jobb lett volna a helyzet.


A fentiek fényében viszont azt kell mondanom, hogy azért a saját gyerekkel se csupa móka és kacagás az élet mindig :D Bizony kihívásokat rejt magában a szülői lét, de az is igaz, hogy teljesen más a saját gyerekkel. Eleve másképp viselkednek otthon, megszokott családi körben, mint bárhol máshol, illetve a saját gyerekeimből kiindulva anyával minden más. Alapvetően könnyebb a sajátokkal azért, anya karjában sokkal hamarabb megnyugszanak, mint máshol, anya közelében eleve kevésbé stresszelik magukat sok dolgon, anyával együtt az akadályokat könnyebben veszik. Legalábbis az én gyerekeim ilyenek: ha jelen vagyok, akkor nincs lehetetlen, ha nem vagyok ott valahol, akkor kicsit nehezebb az élet velük. De jól ismert családtagoknak, gyerekvigyázóknak azért nem okoznak akkora problémát, mint neked ez a gyerek, de nyilván azért, mert ismerik őket, illetve tudják, hogy visszajövök hozzájuk, nem hagyom őket ott örökre. Eleve a búcsúnál is mindig elmondom, mire számíthatnak, még ha technikailag nem is értik mindig (a 3 éves már oké, ő érti, ha azt mondom, uzsonna után megyek, de az 1 éves még nem tudja ezt teljesen értelmezni, ettől még neki is elmondom, mert azért sokkal többet értenek, mint amit gondolunk).

nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!