Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lúdtalpon (+befelé dőlő...

Lúdtalpon (+befelé dőlő bokán) segíthet a balett?

Figyelt kérdés

Orvosi ajánlás szerint járjon, játsszon sokat lábujjhegyen. Mivel a balett tipikusan az a sport, ahol lábujjhegyeznek sokat, így szerintetek segíthet?


3,5 évesről van szó.



#balett #lúdtalp #befelé dőlő boka
nov. 24. 18:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy a versenyszintű balett tönkreteheti a lábakat. Én most a hobbiszintű játékos balettre gondolok.
nov. 24. 18:51
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM, a balett teljesen más, azzal csak rontasz a helyzeten.

Az orvos világosan megmondta, a gyerek játékból járjon többször lábujjhelyen, ez segít! Ne akarj mást, mint amit kell.

nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen kis gyereknek a balett enyhén szólva is kínzás, másrészt kezdetben egyáltalán nem lábujjaznak, hanem csak "poziciókat" tanulnak, amik teljesen természetellenes lábtartást jelentenek, amivel csak teljesen tönkremennek az izületei.

Azt csináld, amit az orvos mondott, játékosan járkáljatok lábujjon, ez az, ami segít.

nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem rossz elgondolás, de a hobbi szintű balett hányszor van egy héten? 1-2 edzés? Lehet többet érne az, ha be tudnátok építeni a reggeli és az esti rutinba egy 10-10 perces lúdtalp tornát.


Amúgy ír szteppre is mehet, ott is szinte végig lábujjhegyen kell táncolni.

nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönök minden választ. Milyen sport az, ami nem árthat ilyen esetben szerintetek? Nem kóros lúdtalpról van szó, orvos szerint 80-90 százalék, hogy kinövi.
nov. 24. 19:17
 6/12 A kérdező kommentje:
Lúdtalp tornát szoktunk otthon a Mackógyógytorna könyv alapján - ezt is az orvos javasolta.
nov. 24. 19:18
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az úszás pl teljesen jó, mert lábtempónál edzi majd a bokáját anélkül, hogy terhelné.
nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Befelé dőlő bokám volt. Jártam "játékos" balettra.(Nem emiatt.) Most 40+ vagyok. Befelé dőlő bokám van.
nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd rendes gyógytornára is szakemberhez, emellett persze jó, ha otthon is lábtornásztok, de mégis másként dolgoztatja meg a lábát a szakember. Ha emellett szeretne sportolni, akkor inkább olyasmit sportoljon, amihez kedve van, és az orvos nem tiltja.
nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél éves, túl kicsi, ennyi idősnek nincs balett. 4 éves kortól van hely ahol van, de egyáltalán nem biztos, hogy kedve lesz hozzá, vagy bármilyen sporthoz. Én egy gyerekeknek való játékos tornát tudok elképzelni, gyogytornásszal, ahol a lúdtalpra is csinálnak gyakorlatot.
nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!