Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akkor is kap ajándékot Mikulás...

Akkor is kap ajándékot Mikulásra/karácsonyra a gyereked, ha nagyon rossz volt, vagy akkor büntetésképp nem?

Figyelt kérdés
nov. 24. 21:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Igen!

Nincs prolongált büntetés. Nincs elutasítás.


Szeretet megvonás, ráadásul a szeretet ünnepén?! Ez aberrált, szadista kínzása a saját gyerekednek. Életre szóló trauma! Bele is betegedhet.

A lelki kínzás súlyos szervi bajokat okoz!


Tudatosítottam, hogy ha olykor haragszom is, mindig tudja, hogy miért, de akkor is nagyon szeretem.


Nincs büntetés, megmagyarázás van, segítség van. Bármi történik, én mindig itt vagyok neki. Bármi történik, megoldjuk!

nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Soha eszembe nem jutna a gyerekem azzal büntetni, hogy a karácsonyfa alatt ne várja semmi! Embertelen. Nem megbüntetem, hanem megbeszélem vele, ha rossz. Vallom, hogy nincs "rossz" gyerek, csak eleven, akivel a szülei nem biztos,hogy helyesen bánnak, helyesen segítik. A hangsúly soha nem a büntetésen van, hanem azon, hogy tudja, hogy ha helytelenül cselekszik, "rosszat csinál", akkor is van helye annak, hogy erről beszéljünk, nyilván a korának megfelelően.

De az, hogy a gyerekemet azzal törjem össze lelkileg, hogy nem kap semmit, mert "rossz volt"... kizárt. És aki ezt megteszi, köpje le a tükörképét.

nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Bár Mikulásra nálunk nincs ajándék, csak a csomag, amiben főleg édességek vannak.
nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy kapna akkor is, ha rossz. Maximum Mikulásra kapna virgácsot is a csomag mellé amolyan jelzésként, de biztos, hogy nem vonnám meg tőle ezeket csak ezért, nagyon nagy traumát lehet vele okozni, főleg ha egy kicsi gyerekről van szó.
nov. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%

Na pont az ilyen hülyeségek miatt nem volt nálunk sosem ajándékozgatás… Tessék most már trauma, ha a rossz gyereknek következetesen be van tartva, amit mondotok. De legalább sikerült megtanítani, mellesleg rosszul, hogy a karácsony az ajándékról szól.

Amúgy attól függ mekkora a gyerek és mi volt a rosszaság. Ha folyamatosan csinálja dacból, nem javul, akkor komoly szankciókat vezetnék be. Nálunk érvényes a 3 figyelmeztetés szabálya. Ha harmadjára szólok és ugyanúgy folytatja, akkor a tervezett programnak annyi. Általában nincs játszótér, nem jöhet a mama, nincs kedvenc játék. Ezeket el is mondom neki.

nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom, jóhogy. Hogy függ össze a kettő? Akkor kell vele beszélgetni mikor rossz, nem ilyen barbár hülyeséggel büntetni.
nov. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

"Nálunk érvényes a 3 figyelmeztetés szabálya. Ha harmadjára szólok és ugyanúgy folytatja, akkor a tervezett programnak annyi. Általában nincs játszótér, nem jöhet a mama, nincs kedvenc játék. Ezeket el is mondom neki."


Most őszintén amúgy, és ez beválik? Mert én is ilyen következetes igyekszem lenni a lassan 3 évessel, de azt látom, tiszta felesleges, semmi hatása, nem tanul belőle.

nov. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Kapna, és nem is fenyegetném ilyennel. Szerencsére nem is szokott olyasmit csinálni, hogy megbeszéléssel, rászólással ne lehetne megoldani. De azt gondolom, hogy a büntetés amennyire csak lehet, legyen közvetlen következmény vagy legalább szoros kapcsolatban lévő azzal, amit csinált, és ha véletlenül csinált valamit vagy nem tudta, hogy az rossz, akkor semmiképpen sem szabad büntetni. Az idősek szokták azt csinálni, hogy ezzel riogatják a gyerekeket, hogy ugye jó voltál, különben nem hoz semmit a Mikulás és társai. Szerintem ez káros.
nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

1es, na pont így lehet önző, egoista szülőre tojó generációt nevelni, gratulálok.


Petike nem baj hogy megölted a macskát anyuci így is imád tündérem ,de azért enyje benyje.

nov. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
"nem jöhet a mama?" Jesszus, te kit büntetsz tulajdonképpen?
nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!