Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz ember vagyok, amiért...

Rossz ember vagyok, amiért nem vagyok képes elviselni a nővérem gyerekeit?

Figyelt kérdés
A testvéremnek van egy 4 és egy 2 éves gyereke. Mivel én még otthon élek a szüleimmel, így nem egyszerű, mikor jönnek hozzánk. A nővérem viszonylag hamar elhagyta a szülői házat, és élte világát, majd néhány éve lenyugodott és családot alapított. A gyerekei borzasztóak. Mindenki kb. mindent megenged nekik. Nekem nincs jogom rájuk szólni, mivel nincs túl jó kapcsolatom a testvéremmel, meg még gyerekem sincs. Tudom, hogy a nővéremnek is joga van hazajönni, de amit a gyerekei művelnek, az iszonyat. Miután elmennek, a ház olyan, mintha egy háború dúlt volna benne. A nővérem teljesen kihasználja anyánkat is, ugráltatja, semmibe veszi a házi szabályokat, de anyánk nem szól, mert mi van, ha többet nem jönnek látogatóba.
2023. nov. 4. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy rossz ember.

Attól h egy vérből valók vagytok, lehet a személyiségetek más és lehet hülye a testvéred.

Nem tudod megoldani, hogy amikor jönnek te mindig pont ne legyél otthon?

Tudom jó nagy szívás, hogy ők jönnek rombolni és neked kell elmenned, de esetleg ez megoldás lehet.

2023. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember emiatt, de túl sok megoldás nem hiszem, hogy van a problémára. Esetleg, ha tudod előre, hogy mikor mennek akkor elmész arra az időre otthonról, ezen kívül szerintem max.az marad, hogy elköltözöl vagy elfogadod a helyzetet.
2023. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs hová mennem, meg valakinek segítenie is kell előre, meg utána is takarítani, hogy itt jártak. Apánk segítségére ugyanis nem számíthat anyánk.


Talán jövő nyáron sikerül kiköltöznöm.

2023. nov. 4. 11:04
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Nem vagy rossz ember, de azért elgondolkodnék a helyedben, miért van fiatalon (gondolom az vagy), ilyen nulla szociális kapcsolatom, hogy nem tudok senkivel elmenni sehova néha pár órára.

A másik, ha nem segítenél anyukádnak és egyedül kéne felszámolnia romokat, talán ő is jobban meggondolná, hogy milyen gyakran jöjjenek. Így tulajdonképpen támogatod, hisz aktívan részt veszel a vendégül látásukban, amit pont nem akarsz.

2023. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem vagy rossz ember. Én alapban nem szeretem a gyereket, de elvagyok velük. Azonban a neveletlen gyerekeket én is képtelen vagyok elviselni, nem bírok a közelükben sem lenni és nem értem aki nem tudja/akarja a gyerekét nevelni az miért vállalt
2023. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagy rossz ember, csak még fiatal.

Akinek nincs gyereke, nagyon könnyen rámondja a másik gyerekére, hogy neveletlen. Majd ha neked is lesz gyereked, térjünk vissza a témára. Nyilván a nővéred nem vendégségben akarja egzecíroztatni a gyerekeit.

Amúgy mennyi tapasztalatod van kicsi gyerekek terén? Lehet, hogy teljesen normális az, ahogy viselkednek. Amúgy meg vannak különböző természetű gyerekek. Fiatal koromban alapvetően én sem szerettem őket. Nekem is az volt a véleményem, hogy visító, idegesítő kis vakarcsok. Aztán a nagynéném szült egy kisfiút, és nagyon tündéri volt, őt imádtam. És nem is feltétlenül nevelés kérdése, öröklött természet. Szóval szerintem ne ítélkezz.

Mindenesetre ha ennyire idegesítenek, akkor menj el otthonról.

2023. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj sincs ezzel, nem kell csak azért szeretni/jónak látni valakit, mert a rokonom.


Nekünk van gyerekünk, de ugyanúgy van a baráti társaságban gyerek, akit nem bírok elviselni. Olyan, ahogy leírtad tesód gyerekeit.

2023. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nekem nincs jogom rájuk szólni, mivel nincs túl jó kapcsolatom a testvéremmel, meg még gyerekem sincs."

Ami a te tulajdonod, pl. a te szobádban lévő dolgok, azokhoz igenis jogod van nem engedni hozzányúlni a gyerekeket. Tökmindegy, hogy milyen a viszonyod a testvéreddel és hogy van-e gyereked.

Ha pedig a szüleid engedik, hogy a neveletlen unokáid felforgassák a lakás többi részét, akkor a távozás utáni takarítás legyen az ő problémájuk.

Nem vagy rossz ember, az ilyen teljesen szabadjára engedett, minden fegyelmezés nélkül tomboló gyerekeket tényleg nehéz elviselni. Más kérdés, hogy ez lényegében a szülő hibája, nem a gyereké.

2023. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*ukokái, bocs
2023. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ó, anyám, milyen álszentek itt az emberek!🤦🏽‍♀️ Adott egy fiatal lány, aki utálja az egész látogatást, de azért lelkesen asszisztál hozzá, ahelyett, hogy azt mondaná, oké, nem tilthatom meg, hogy itt legyenek, de nem az én vendégeim oldja meg a romok felszámolását az, aki hívja. És/vagy eltűnne pár órára, de ahhoz egyetlen barátja sincs. Oszt' ezért kell lepontozni.

Félreértés ne essék, én imádom a gyerekeket, szóval nem lenne bajom velük, inkább örülnék neki. De akivel van, annak nem jópofizom, meg ugrálok, hanem elkerülöm. Fiatalon egyébként sem gubbasztottam otthon nonstop, volt életem. Úgy látszik, ez már kuriózum.

#4

2023. nov. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!