Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem vesz el mástól játékot...

Ha nem vesz el mástól játékot a gyermek, ez tényleg autista tünet?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek meséltem, hogy a fiamnak vannak hisztijei, amelyet én a dackorszaknak tudok be. Nem ismeri a fiamat, csak online beszélgettünk. Kérdezte hogy elvesz-e mástól játékot, mert az jó ha igen. Akkor tuti neuro akármi. De ha nem, akkor autista tünet. Mondom nem jellemző, hogy más gyerekektől elvegye, de a sajátját félti. Illetve mondtam, hogy a bölcsiben állandóan dicsérik stb. Azt mondja az nem jelent semmit, ezt úgy hívják maszkolás. Ja és persze, hogy kiemelkedő képességű e. Mondtam okos beszél stb, mondókázik, énekel ennyi. Halandzsázik is
nov. 26. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Barátnőm kislánya 3éves, akármit nyújt neki bárki, aki nem a legszűkebb család nem veszi el, hanem szól barátnőmnek, hogy ő vegye el. Legyen az étel, játék akármi. Nála kizárták az autizmust de durvább fokozatú szenzorosság és idegrendszeri fejletlenség jelen van izomletapadásokkal.
nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. A fiam elveszi amit adnak a kezébe. Csak más gyerektől nem kapja el a játékot. Tehát nem megy direktbe oda hogy elvegye tőle. Egyébként se értem más játékát miért kéne elvegye
nov. 26. 22:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsis, tehát még nincs 3 éves ha jól gondolom. Ilyenkor még a gyerekeknek egyáltalán nincs igényük a szocializálódásra. Nincs semmi baja.
nov. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam mindig el akarja venni ami másnál van (most 2 éves múlt, de rég ezt csinálja). Én úgy tudom, ez nagyon tipikus viselkedés ilyen kicsiknél is.


Önmagában biztosan semmi rosszat nem jelent, ha nem csinálja. Akkor sem, ha ez amúgy inkább az autistákra jellemző, ugyanis egy-egy autisztikus sajátság önmagában semmit sem jelent. Akkor kell utánajárni, ha sok van.

nov. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derjaderja ***** válasza:
82%
1. Mondjuk ez szerintem teljesen rendben van, ne is fogadjon el mástól semmit (bár lehet hogy nem jól értem).
nov. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem. Nem veszi el, amit nyújtanak, adnak neki? Vagy nem veszi el, nem tépi ki a másik gyerek kezébõl, ami megtetszik neki? Melyik?


Nyilván az elsõ furcsább. A másodikat egy félénkebb vagy szófogadóbb gyerek nem csinálja, szóval nem jelent semmit. Autizmust amúgy se lehet ilyen random dolgokkal diagnosztizálni. Az én gyerekemet is autistázta már le itt egy hozzászóló, mikor leírtam egy kiskori epizódját egy válaszban. Közben a szóban forgó gyerek már iskolába járó nagylány, semmi gond nincs vele.

nov. 27. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, megyek és megmondom az adhd-s autimnak, hogy ő innentől nem auti, mert ő aztán simán elvesz bárkitől bármit, ha az megtetszik neki (én erről próbálom lenevelni több-kevesebb sikerrel)...

Viccet félretéve, nyugodj meg, az autizmus nem ennyiből áll! Ha ismernél közelről autit, akkor látnád, hogy nem csak ennyin múlik a dolog. Mindenkinek lehet egy-egy auti tulajdonsága, de az autistaknál ennél jóval több ilyen tulajdonság áll fenn együtt.

nov. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Auti lányom ebben az életkorban simán bemászott a testvére ágyába és "kilopta" a kezéből a csörgőt is. ;)

Idegen gyerekek tény, egyáltalán nem érdekelték közelről, csak távolról figyelte őket.

De a testvére se vett ki soha senkinek a kezéből semmit. Se játszón, se bölcsiben. Ő abszolút neurotipikus (ezt a szót kerested), még keresve sincs egy autisztikus tünete se, bármi olyan ami a testvérének van. Mert ez még csak autisztikus tünetnek se mondható. A "jól nevelt" gyerek se tépi ki más kezéből a játékot. A félénkebb se.

nov. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam félénkebb, sose szedett el senki kezéből semmit. Ha nagyon tetszik neki a tárgy, akkor addig nézi, amíg a másik játszik vele, megunja, lerakja, és utána szalad érte, de nem szedi el tőle. Még csak a "tökéletes nevelésére" se tudom fogni, mert sose kellett mondanom neki, hogy ne tépd ki a másik kezéből a játékát. Teljesen normálisan fejlődik, biztos nem autista.
nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Úristen, a kisfiad nem egy bunkó, akko fixen auti. 😟
nov. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!