Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez autizmus...

Szerintetek ez autizmus tünet? 2,5 éves gyerek ha szagolgat az autizmus miatt lehet?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 19. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

MINDEN csakis az autizmus miatt lehet!


Az ökölbe szorított kéz, az anya lábujjainak nézegetése és a szagolgatás is.

2023. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez most valami trollkodás? Most már megijedünk, hogy minden gyerekes viselkedés, amit csinál egy amúgy gyerek, az autizmus tünete-e? Hagyjuk már.

Ha nem trollkodsz: nem, egy 2,5 éves gyerek még játszik, felfedez, próbálgat, nem autista, ha egy bizonyos viselkedést többször ismétel, így tanulnak még mindig és még sokáig ez lesz a fő módszere a tanulásra.

2023. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mostanság ráfeküdtek erre a témára és kb mindenki autista, szerintem is nevetséges, csak kérdezem.
2023. ápr. 19. 13:48
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Természetesen autizmus, kizárt hogy kíváncsi legyen egy 2,5 éves gyerek. Jövő héten mehettek a szakszolgálathoz.


„Tudom hogy mostanság ráfeküdtek erre a témára és kb mindenki autista, szerintem is nevetséges, csak kérdezem.”

Ha szerinted is nevetséges, akkor miért csinálod ugyanazt?

2023. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

A szagolgatás/ nyalogatás / rágcsálás/ különböző felületek simogatása, stb érzékszervi tünetek pl fény/zaj érzékenység egyik sem az autizmus tünete, hanem a szenzoros integrációs zavaré, amiben nagyon sok gyermek érintett.

A legtöbb autista, szenzoros integrációs zavarral is küzd, ezért sokan összekeverik a kettőt.

Szóval, ha csak ennyi a tünet, akkor nincs miért aggódnod.

Autista gyereket nevelek, képben vagyok.

2023. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan, nonstop, mindent, megállás nélkül szagol? A takarót, a ruhát, a kaját, a földet, séta alatt a füvet, a tököm tudja mit, vagy csak néha, ami éppen érdekes? Vagy mégis milyen mértékben végzi a szaglászást, hogy felmerül a kérdésed? Te nem szagolsz meg egy virágot, egy új öblítőt, egy finom kaját, a gyerek haját, bőrét?
2023. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem szagolgat non stop, csak néha de rövid ideig és a végén puszit ad. Sajnos sok a hiszti, ha nem az van amit ő akar. Kb 5-10 perces hisztiket levág vagy elterelem vagy öleléssel megnyugszik. Idegeneket nem szereti azokból is inkább a férfiakat nem.

Nevére figyel, szemkontaktus oké, szavakban, mostanában két szavakban beszél. Telefonál, autót szerel, lego emberekkel játszik, mindennel játszik, beöltözik katonànak. Sajnos sokszor eldobja a játékot ha olyanja van. Szeret forogni amíg el nem szédül akkor elesik abba hagyja.

2023. ápr. 19. 15:05
 8/16 anonim ***** válasza:

Kolléganőm kislánya is szagolgatós volt 3 évesen, kiderült, hogy rosszul lát. Kapott szemüveget, megszűnt a szagolgatás.

Az én 2 és fél évesem is ugyanezt csinálja, mint a Tiéd, kivéve a szagolgatás. Ő is fél az idegenektől, ne jöjjön senki hozzánk, csak a 2 mama. Ha valaki váratlanul jön, főleg férfi, akkor üvölt, nagyon nehezen nyugszik meg. Játszótéren is fél, ha vannak gyerekek. De szerintem ez nem kóros.

2023. ápr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Anno én játékból sokszor megszagoltam lábàt hasát és jàtékból mondtam neki hogy nem fürödtél? Mi ez a szag? Mondja sokszor ő is hogy szag, pl amikor a parfümömet veszi el.
2023. ápr. 19. 17:13
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam szagolgatni dolgokat, nyilván autista vagyok. #not
2023. ápr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!