Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg gond, ha nem közelíti...

Tényleg gond, ha nem közelíti meg a 18 kg-t iskola előtt?

Figyelt kérdés
Középsős a lányom, 111 centi és 13 kg. Most voltunk 5 éves státuszon és védőnő szerint, ha nem lesz legalább 17 kg nagycsoportosan, akkor nem mehet első osztályba. Ez komoly? Vagy megint túlzott? Apja is nádszálvékony amúgy, eszik mindent, csak keveset. Aktív, egészséges gyerek.
nov. 27. 11:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Van valamiféle súly hatar, de alkathoz mérve nézik.


"Éppen ezért bizonyos elvárásoknak eleget kell tenni. Iskoláskorú gyermekek esetében az elvárt testmagasság: kb. 115-120 cm, azért, hogy a gyermek lába leérjen a földre, ezáltal a testét stabilan tudja tartani, stabilan tudjon ülni, így kevésbé terhelje meg a gerincét, a testsúly tekintetében pedig fontos, hogy legalább 20-22 kg-os legyen a gyermek."


[link]

nov. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg. Nem fogja tudni cipelni a táskát.
nov. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Túlzott.

Rég nincs ilyen kritérium. Jó is lett volna, ha még lenne, mert akkor nem kellett volna kérvényeznem az augusztus 31-i, fejlesztésre szoruló gyerekemnek a halasztást, hanem megadták volna anélkül, sőt maradhatott volna még egy évet, mert 7 évesen se lett több.

Régen 120 cm 20 kg volt a "határ", de akkor is csak "puha határ" volt, nem tartottak emiatt vissza ténylegesen gyereket, csak ha más is volt ott. Én is kevesebbel kezdtem.

nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
A weboldal cikke 2023 márciusi, utolso
nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Metionin ***** válasza:
40%
Azt nem tudom, hogy most hogy van de régen volt ilyen kritérium. Anno ezért nem mehettem suliba 6 évesen, pedig már rég írtam, olvastam, számoltam. 7 évesen mehettem kb. ugyanolyan soványan, megérte plusz 1 évet unatkozni az oviban :D szerintem orvosfüggő is, hogy mennyire veszi ezt szigorúan.
nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem közelítené meg a 18kg-t a gyerekem,magamtól nem adnám iskolába..

Egyszerűen a fizikai terhelést nem bírná.

nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, már nem nèzik ezt annyira szigorún. Az én gyerekem évvesztesen 17 kgal ment első osztályba szeptemberben, senki nem tett semmi megjegyzést a súlyára. Topgal iskolatáskát vettünk neki, mert abban vannak pici elsősöknek való táskák, elbírja, szereti, jól teljesít.
nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Ja és fiú! Kislányok kevesebb kilók szoktak lenni, van kisebb első lány a fiamnál az osztályban.
nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

1979-ben 18 kg-osan kezdtem az iskolát. Volt egy kislány osztálytársam, aki csak 17 kg volt.

Akkor is emlegették ez a 20kg-os határt, tehát valamilyen szinten figyelték, de akkor sem volt ez kizáró ok. Úgy lehetett akkor is, meg most is, ahogyan 3-as írja: egyfajta puha határ, amire figyeltek, de csak ha más dolgok is indokolták, akkor tartották/tartják vissza a gyereket.

nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

4, mondd hány gyerekkel csináltad végig az iskolahalasztási kérelmet az elmúlt mondjuk 2-3 évben?

Nem kritérium, senkit nem érdekel, se annál, aki menni akar, se annál, aki halasztatni.

nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!