Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ez ekkora probléma?...

Tényleg ez ekkora probléma? Karácsonyi ajándék téma

Figyelt kérdés
Most vagyunk abban a korban, mikor nálunk is és testvéreinknél is kisgyerekek vannak. Számszerint a családban a mi 3 gyerekünkön kívül van 12 kisgyerek. 0 és 14 év között. Évek óta a karácsonyi ajándékokon megy a harc, mert van akikkel csak ilyenkor találkozunk szinte, nem ismerjük a gyerekeket és úgyis mindenkinek megvan mindene. Eddig 5000 forintot költöttünk gyerekenként, régebben a szülő mondta meg, hogy mit vegyünk a gyerekének, a nagyobbak pénzt kaptak. Nekem ebből elegem lett, manapság 5000 forintból nem lehet értelmes dolgot venni, nem tudok mit kitalálni a gyerekeimnek, ráadásul 4 féle dolgot, tehát 4×5000 ért kellene szarsagokat kitalálnom. Akkor felbetődött hogy minden gyerek kapjon pénz, tehát kicserélnénk az ötezreseket. Én felvetettem, hogy hagyjuk ezt az ajándékozás,mert az ember csak elkölt 60 ezer forintot olyan dolgokra, amiknek semmi értelme, inkább mindenki koltse a saját gyerekére ezt a pénzt. Mielőtt még megkapnám telne rá, de utálom a felesleges pénzkidobást. Szóval mondtam hogy hagyjuk erre most mindenki engem szid, egyedül egyik tesóm ért velem egyet. Mit tennétek a helyemben? Ne vegyek ajándékot és kész? Talán jövőre már ők sem vesznek?

nov. 27. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
A gyerekek számítanak a karácsonyi ajándékra. Én vagy vennék, vagy nem mennék oda. Ajándék nelkül nem lenne pofám beállítani. A felnőtteknek nem vennék nyilván, mi se veszünk már.
nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mennek bele, azért ajándékoznék én is.

De nagyon egyetértek veled, mi már csak pénzt adunk a szülőknek ( mindegyik korosztálynak) és ők úgy használják fel, ahogy jónak látják.:)

nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk ugyan ez van, csak a keresztszülőkkel. Ők elég gazdagok, gyerekeknek kb minden megvan, vagy még annál is több. Nem örülnek semmi ajándéknak, mert minden van. De évről évre venni kell újabb és újabb sz.rságot.

Én felvetettem, hogy inkább "csak" legyünk együtt+ugye mikulás csomag. Egyrészt mi nem is állunk úgy, mint ők, másrészt nekünk 2 keresztgyerek van, míg a mi kisfiunk (még) egyedüli, így mi mindig duplán viszünk. Erre az volt a válasz, hogy jó, akkor mi ne vegyünk, de ők akkor is vesznek... Ez meg már milyen...

Úgyhogy idén is megvesszük, amit kértek...a 2 gyerkőcnek csak az ajándékok 30ezer+a mikulás csomagok és süti, mert üres kézzel nem mehetek. Plusz még mi utazunk oda...

Szóval megteheted, hogy nem veszel semmit, de nekem a pofámról égne le a bőr, hogy az én fiam kap tőlük, az övéik meg tőlem semmit...

Én is keresem még erre a megoldást...

nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát,igen nekem is ciki lenne, de nem hiszem el hogy ezt nem lehet megérteni.
nov. 27. 13:53
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Megértem, hogy nehéz mindig jó ajándékot keresni de én ebben az egészben a gyerekeket sajnálom akik megszokták, hogy kapnak, majd idéntől puff, nem kapnak semmit. Nekem most ugrott be egy jó ötlet, adhatnál mondjuk ajándék utalványokat nekik, minden korosztálynak más boltból így tutti olyat választ magának az adott boltban ami tetszik neki.
nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak ketten vagyunk testvérek, de évek óta azt csináljuk, hogy "vegyél valamit a gyereknek a nevemben, én is a tieteknek". Testvérem kezdeményezte, mert ő is hülyeségnek tartotta ezt, hogy konkrétan adok 5000-ért, kapok 5000-ért.

Annak ellenére egyetértek, hogy nálunk már két gyerek van. A saját szülő ismeri legjobban a saját gyerekét.

nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon utálom ezt... :/ nálunk a családban kétféle gyerek van, az, aki kb egy nyers krumplinak is örülne szalaggal, a másik fajtának meg toronyóra lánccal se lenne elég jó.


Nálunk pl semmilyen szabály nincs, mennyiért vegyünk kb, ezért mindig tiszta ideg ez az időszak.


Az is jó, amikor nem kérdezik, a miénk mire vágyna, vesznek valamit, ami nem tetszik neki, itthon útban van, aztán van, hogy kérdezik, ugye játszik vele, ha jönnek, akkor meg hol van konkrétan, amit ők vettek...


Tiszta rémálom...

nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hű hallod, 12 gyerekkel, az már nem semmi. :D


Nálunk öcsémék oldalán van 2 kiskamasz/kamasz, őket elviszem én karácsony előtt nézelődni, most már akár ki is választjuk, megvesszük, aztán "elfelejtik", utána beülünk valahová dumálni, enni, az is az ajándék része. Férjem oldalán 2 tesótól van 4 gyerek, 4-10 éves korig. Az egyik oldaliakat jobban ismerjük, viszonylag gyakran találkozunk (havi szinten biztos, de van hogy sűrűbben, bébiszitteljük néha őket), szóval ott max. kis súgás kell sógornőmtől, a másik kettőnél konkrétabb ötlet, de ők meg (ahogy valaki írta) nyers krumplinak szalaggal is örülnek, szóval az épp aktuális kedvenc állat vagy mesefigura köré épített csomag (matricák, kifestő vagy rajztömb, mindenféle színesceruzák, filctollak, hajbavalók, esetleg egy-egy ruhadarab, tavaly pl. egyenpizsit kaptak) teljes extázist szokott kiváltani. Plusz egy 17 éves kamaszfiú, ő évek óta vásárlási utalványt kap a kedvenc ruhaboltjába.


Nálunk mondjuk senki nem olyan pofátlan, hogy konkrét drága ajándékot kérne a gyereknek - ha valami nagyobb ajándékot szeretnének akkor arra összedobja a család.


Úgy valóban nehéz lehet, hogy semmit nem tudsz a gyerekről, meg azért ennyi cuccot beszerezni... De közben valóban a gyerekek meg élvezik, hogy kapnak ajándékot, lehet leszedni a csomagolást. Könyv + ilyen kevésbé testreszabott csomag? Kisebbeknek kézműveskedő cuccok, színező, tollak, filcek, rajzeszközök, lányoknak hajbavaló, fiúknak valami kisautó, szerszámok, állatseregle, pici Lego doboz, nagyobbaknak olcsó, de nem gagyi DM/Rossmann sminkcucc, hajbavalók stb., ilyesmit raknék össze, ezeket nagyon kupacokban előre is meg lehet vásárolni.

nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Családonként egy-egy társast vagy valami építő játékot venni?
nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem értitek a lényeget. Nem tippeket vártam,hogy milyen felesleges holmit vegyek, hanem ,hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy hagyjuk. Nálunk is már hegyekben áll a gyerekjáték, tele a padlás, a ház, nem kell még 12 felesleges dolog ide. Semmi értelme azért vagyonokat költeni hogy aznap este egyszer a kezébe vegye.
nov. 27. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!