Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családorvosunk, szinte valahán...

Családorvosunk, szinte valahányszor lázas a gyerek, antibiotikumot ír fel, tavaly 4x volt magas láza, 4x írt antibiotikumot, idén 3-nál tartunk, aggódom, nem túl sok ez?

Figyelt kérdés
Ha két napnál tovább lázas a gyerek, vagy ha magas láza van mindíg beviszem a családorvoshoz, de aggódom mert mindíg mondja hogy piros a torka vagy a manulája és muszály...

dec. 6. 16:22
1 2 3
 1/24 babyboom567 ***** válasza:
92%

Szerintem rengeteg!

Nem derült ki, hogy hány éves a gyerek, de szerintem ez felnőttnek is sok.7 éves a gyerekem,3x kapott életében antibiotikumot.1x születésnél,mert már 1 napja szivárgott a magzatvíz,1x 2 évesen mikor 2 oldali tüdőgyulladása volt,1x meg skarlátos volt.

dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez indokolatlan. Teljesen tönkre teszi a bélflóráját. Másik orvos nincs a közelben?
dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
A családorvos ezt csak a saját maga védelmében mondja "..muszály..."
dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem alap hogy fel kell.irniuk.


Legutobb mi is úgy jartunk hogy 3 napos láza volt és piros a torka(de nem lett neki váladékos is) ahogy kivettem a sulibol azonnal spontan elmult a láz keddre es a torka is gyógyult és rozsaszin lett kb csütörtökre.

En megsem kezdtem neki az antibiot igy. Nyomtalanul elmult a betegsége. De legalább igy van otthon egy doboz augmentin

dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Az antibiotikum nem egy mindenre jó csodaszer
dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
A láz általában 3 napos a gyerekeknél, nem 2.
dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Mennyi idős?

Szerintem is nagyon sok. Az én fiam 6 éves, és eddig egyszer vagy kétszer kapott csak antibiotikumot. Általában tüneti gyógyszert kapunk és itthon kikuráljuk. A gyerekek zöme vírust szed össze, ami nem bakteriális, így nem jó rá az antibiotikum. Az már csak akkor kell általában, ha hosszabb ideje 3+ napja lázas és valószínűleg felülfertőződőtt vagy bakteriális a betegség.

dec. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%
A lányom meg szinte azon nőtt fel. Ha nem kap antibiotikumot, a tüdejére megy a fertőzés. 8 éves. Minimum 20 alkalommal kapott már antibiotikumot.
dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk nem értem minek kell minden lázas epizódnál orvoshoz vinni. Lázcsillapítás...
dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%

9!


Mert mondjuk a lázcsillapító nem olyan gyógyszer, amitől meg is gyógyul a gyerek. Még a lázat is leviszi,nehogy tudjon küzdeni a gyerek szervezete a baci/vírus ellen...

Max antibiotikum mellett van értelme adni.

dec. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!