Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl sok ajándék karácsonyra?

Túl sok ajándék karácsonyra?

Figyelt kérdés

Anyukám bogarat ültetett a fülembe, hogy még időben vegyek ajándékot, mert mennek fel az árak stb. Nem akartam korán kezdeni, mert talán tavaly is eltúloztam az ajándékok számát.. Már szinte mindent beszereztem, de tartok tőle idén se tudom tartani a kevés ajándékot. Mindig találok valamit aminek biztos örülne a kisfiam..

Nálunk aránylag kevés rokon van így azzal nyugtatom magam, hogy ahol sok van ott is sok ajándékot kapnak a gyerekek. 🙄

Szerintetek ártok azzal ha kicsit eltúlzom, egyáltalán mi számít túlzásnak?



2022. nov. 12. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Tulságosan elkényezteted őket.
2022. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Mindenkinek magának kell eldönteni mi fér bele.

Tőlünk mindig egy nagyobb, drágább ajándékot kap a gyerkőc, nem vásároljuk fel neki a fél játékboltot.

2022. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Kit érdekel ki mit gondol? Van olyan hogy eltúlozni a karácsonyt? A kislányaim ajándékai már most túllépték a 100 ezer forintot fejenként, a plafonig állnak a szekrényben és ugyanígy ha látok valamit, akkor azt még megveszem. Jó gyerekek, megérdemlik és nem érdekel más mit gondol, járjon el úgy ahogy neki tetszik, hozzánk semmi köze… Ártani nem hinném hogy árt, viszont biztosan örökké emlékezni fognak a gyerekkori karácsonyok varázsára.
2022. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk gyerekenként 2 ajándék van,+a nagyszülőktől 1-1.Tehat összesen 1 gyerek kap 4 ajandékot.2 gyerkőcünk van.Ha nagyobb,drágább ajándék kell, akkor még annyi se,mert azt közösen vesszük meg.Nem ajándék központú a karácsony,azt élvezzük,hogy otthon vagyunk,pihenünk,beszélgetünk,minden nap tudunk együtt ebédelni és vacsorázni.Ha minden évben 100 ajándékot veszel, akkor előbb-utóbb azt se tudja majd a gyerek,hogy mit kérjen.Nem kell ezt túltolni.Aztán ha jövőre még nem tudsz annyit venni, akkor meg lesz a csalódottság,mert nem arról szól az ünnep nálatok,amiről kellene.Ez az én véleményem.
2022. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3. Nagyon köszönöm, megerősítettél. Sokszor bűntudatom van ha veszek neki valamit, mert nem akarom elkényeztetni, ugyanakkor annyira hálás és annyira szereti amit kap. Nem unja meg pár óra alatt. Neki még a csillagokat is lehoznám az égről.
2022. nov. 12. 15:52
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

ha egyébként rendesen foglalkozol a gyerekekkel, akkor nem hiszem, hogy ebből akkora nagy probléma lenne...írja a 3-as, hogy 100 ezernél járnak az ajándékok, ez elsőre durvának tűnik, de ha megnézem az árakat a játékosztályon, hát bakker, ebből alig jön ki valami.

Élvezzék csak a gyerekek, úgyis olyan világ jön sajnos, hogy jövőre már lehet hogy a száraz krumplinak is örülni fognak :(

2022. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Pedig árt 3-as.Ez a bőség zavara.Pár év múlva meg követelik majd a 20 ajándékot,csak már nem a párezres kategóriából. Igazán meg semminek nem tudnak majd örülniert egy rakás cuccot ömlesztesz rájuk egyszerre.Inkább azt venném meg,amire nagyon vágyik,mint 100 apróságot.És vágyakozni is kell valami után,kivárni hogy megkaphassa.
2022. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem túl sok.

Legalábbis én mindig rengeteg ajándékát kaptam anyukámtól, és csodás dolgokat. Egyedül nevelt, minden ünnepre úgy vett nekem, hogy apám és a családja "helyett" is, amit más gyerek megkap, én meg nem.

Mégse lettem követelőző, nagyon is tisztában voltam vele, hogy a dolgainkat értékeljük, megbecsüljük. Szerintem ha egy szülő neveli is a gyerekét, nem probléma, ha bőkezűen ajándékoz, inkább ott van a probléma, ahol az ajándék és a pénz a törődés helyett van.

Nálunk is előfordul, hogy sok ajándékot kapnak a gyerekeim, bár mi főleg csak ünnepekkor ajándékozunk. Nem mondhatom, hogy el vannak kényeztetve, se azt, hogy nem becsülik meg, amit kapnak. Örülnek a kicsinek is, értékelik.

2022. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
6-os,pont ezért nem arra kell szoktatni a gyereket,hogy a karácsony a töménytelen ajándékról,a pénzszórásról szól.Szerinted ha 3-4 évig kap minden karácsonyra 30 csomagot,majd az 5.évben közlod,hogy örülj,hogy vacsora van, akkor mit fog érezni? Ezért lenne fontos,hogy a közös időtöltésnek örüljön,a családi pihenésnek,ne a millió ajándéknak.És ezzel nem azt mondom,hogy ne kapjon ajándékot,de komolyan egész évben karácsonyra vásárolni minden xart?Lehet,hogy 1 hónapja tetszett az a kisautó,azóta meg el is felejtette,de ott lesz 1000-nek a polcon.Teljesen felesleges pazarlás,és arra neveli a gyerekét,hogy minden nem fontos dolgot is össze kell vásárolni.
2022. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

"Élvezzék csak a gyerekek, úgyis olyan világ jön sajnos, hogy jövőre már lehet hogy a száraz krumplinak is örülni fognak :("


Mondjuk ez az érvelés elég rossz, mert akkor főleg egy szülőnek gondolnia kéne a jövőre, nem a mának élni. Ezzel a címszóval szórni a pénzt, ha közben attól tart, mit hoz a jövő év.

Persze, legyen méltó karácsony, de ha nincs megfelelő megtakarítás, akkor igenis inkább meghúzom egy reális összegnél az ajándékkeretet, a többit pedig elrakom a rosszabb időkre.

Attól még nem kell a gyerek szemét kiszúrni egy 1500 ft-os plüssfigurával, de ha a jövőtől félek, akkor nem is 100 ezerért vásárolok.

2022. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!