Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetnék újból egyszerű...

Hogyan lehetnék újból egyszerűen csak "anya"?!

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam. 3 hete elvittem magammal hivatalos ügyet intézni. Bemutatkoztam, és neki ez annyira megtetszett, hogy azóta így hív. Ha szól, vagy ébredés után kiabál, akkor nem azt mondja hogy "anya gyere", hanem "Horváth Ágnes gyere". Mindig és mindenhol. Már szóltam neki szépen, csúnyán, könyörögtem, kinevetett. Próbáltam azt, hogy ilyenkor nem figyelek oda, de odajön és elkezdi rángatni a ruhámat és úgy kiabálja a nevemet.

Engem már nagyon idegesít. Mit tegyek, hogy ezt a hóbortját elhagyja?

(apát is elnevezte, Ő a Laciból és apából lett apaci)


2010. okt. 21. 15:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez most egy játék neki, megtetszett neki és azért csinálja, idő után majd ráun, főleg ha meg tudod állni hogy erre ne figyelj oda. Magyarázd el neki hogy azok szólítanak téged így akik nem ismernek, és akikkel nem szeretitek egymást hiszen csak idegenek. De ha ő szeret téged, mert te vagy az ő anyukája akkor legyen olyan aranyos és szólítson továbbra is anyának, mert H.Á.-ként bárki hívhatja, de anyának csakis egyedül ő :))
2010. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
mármint "bárki hívhat"
2010. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
MAjd ráun, aztán kitalál valami újat! Az én kisfiam kezdettől nem mondta nekem, hogy anya, hanem mindíg a keresztnevemen szólított, ahogy a családban hallotta. Eleinte engem is bosszantott, de muszály túllépni rajta. Most ancucunak hív. :)
2010. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ez tetszik. Elmondom neki, hogy csak azok hívnak így, akik nem szeretnek, nem ismernek. Remélem megérti!
2010. okt. 21. 15:21
 5/25 A kérdező kommentje:
Voltam Ági is, az annyira nem volt zavaró. De a Horváth Ágnes, főleg az Ő verziójában (hóóóvátááánes) már nem vicces.
2010. okt. 21. 15:23
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
:) majd írd meg mit reagált, sikerült-e :)
2010. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,neked nem vicces, de én olyan jót röhögtem:)))) több gyereket is ismerek, akik a keresztnevükön hivtàk az anyjukat, de inkább 3-4 évesen, heccből:) abba fogja hagyni, ne aggódj! Az előbb leirt duma jó, próbáld ki!
2010. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne ugorj ennyire erre a dologra, mert kisfiad dackorszakban van és ezzel csak jobban behergeled, hogy így hívjon. ne is törődj vele, ha magadról beszélsz neki, ugyanúgy az anyát használd ("anya elmosogat"). El fogja hagyni
2010. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is a keresztnevemen szólít (apját is), de azért tudja hogy apa meg anya vagyunk:))

Viccelődésből engem még Obolya néninek is szokott hívni ( az óvónénije aki Ibolya egyébként)..

ez egy játék szerintem náluk most tárul ki nekik a világ, most jön el az hogy milyen érdekes h mindenkit másképp hívnak stb. Szerintem ne vegyél róla tudomást mikor így hív (ahogy írod hogy egyben) és leszokik róla.

Én is egy időben ha szólított a keresztnevemen, nem figyeltem, akkor persze egyből átváltott anyááára.

2010. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Most még alszik, de amint felébred jön a hóóóvátááánes gyere be.

Elbeszélgetek vele, és este megírom mit reagált.

Köszi a válaszokat!

2010. okt. 21. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!