Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ciki esőben-hóban-fagyban...

Ciki esőben-hóban-fagyban gyalog vinni a gyerekeket az oviba?

Figyelt kérdés

Talán hülye kérdés. Nincs jogsim (90+ óra vezetés és 4 sikertelen vizsga után feladtam), de ezzel kb. én vagyok az egyetlen anyuka a környezetemben.


Csókos kertvárosi övezetben lakunk, gyerek-gyerek hátán, mindenki autóval viszi őket a helyi oviba, pl. munka előtt. De ha esetleg gyalog, mert otthon van kistesóval, rossz időben akkor is beteszi a gyereket a kocsiba..


Lassan ovis a gyerekem, és azért eszembe jutott, hogy szegény gyerekem pl. egy ilyen szakadó esős napon is gyalog megy az oviba... Jó, pár perc az ovi gyalog az ő tempójában is, inkább a suli lesz gáz, ami már fél óra gyalog..



dec. 13. 23:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

Nagyobb ciki a budira is autóval menni.

10 percre se lakunk az ovitól. Több idő lenne kiállni a garázsból, beindítani, helyben parkolót keresni. Nyilván ha az ovitól menne autóval tovább valamelyikünk a munkahelyére, akkor vinnénk 10 perc távra is, de nem megyünk. Férjem home officeban dolgozik, hazasétál én meg biciklizek az ellenkező irányba. Munkahelyem környékén tilos parkolni, ugyanúgy gyalogolhatnék, ha kocsival mennék.

dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a ciki az, amikor valaki esernyőnek használja az autóját. Az ilyen szülő gyerekeiből lesznek azok a gimisek, akiknek már csak ahhoz van erejük, hogy az autóból kiessenek, és gilisztaként elcsússzanak az iskola bejáratához. Szánalmas látvány.


Viszont elgondolkodtató, hogy felnőtt emberként egy gyerekkel téged még érdekel, vad idegenek mit gondolnak az autóhasználati szokásaidról. Ha valamit, ezt a hozzáállást nem szabad átadni a gyereknek.

dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Ciki úgy gyereket vállalni, hogy valaki még a ciki-nem ciki korszakát éli.
dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Az a ciki, aki nem képes 500 métert megtenni gyalog, inkább telefüstöli a környéket, és dugót okoz. Vízálló overál + gumicsizma a megoldás. A gyerek még élvezni is fogja, hogy beleléphet a pocsolyákba.
dec. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a helyzet jogsi, vezetés terén. Én elfogadtam. Megoldom busszal, vonattal, biciklivel. Távol meg annyira nincsen, hogy kocsival kelljen menni. Az eső még nem árt, nem cukorból vagyunk..
dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy ciki, ha zavar valakit meg kell nézni az milyen ember lehet. Én ma szakadó esőben vittem a gyereket orvoshoz esernyővel. 400m séta. Ennyi kell.
dec. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbségi érzésed van, mert nem tudtál megtanulni vezetni. Fel kéne nőni.
dec. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb negyed órányira laktunk gyalog az ovitól, mindig sétáltunk, esőben is. Mi lenne ezzel a probléma amúgy? Felöltözik szépen a gyerek, nem fázik meg, nem lesz semmi baja tőle.
dec. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nosztalgia: amikor ovis voltam, kézen fogva mentünk oviba hóban-fagyban is, néha apu oldalkocsis motorral vitt, de olyankor csak azért, mert a kisbolt arra esett és a helyemre utólag bepakolta a kaját. Hat évesen olykor már egyedül sétáltam el az oviba, nekem talán 20 perc lehetett. Aztán a suli jóval messzebb volt, fél óra gyalog nekem, de mindig gyalog jártam, hol egyedül, hol meg a szomszéd fiúval együtt.


Nem beszélve -ha már hó és fagy-, hogy a kisgyerekek imádnak pacsázni, pocsolyában tapicskolni. :) Megfelelő lábbeliben persze. Sőt, ha esett a hó, útközben akár egyedül is hógolyóztam! Meggyúrtam, és nekidobtam, pl egy betonfalnak, emeletes ház aljának, járdaszegélynek.


Mindez autóból kivitelezhetetlen lett volna...


A gimibe már busszal jártam, mert nagyon messze volt a városon belül, mégis volt egy osztálytársam, aki mellett rendre elhúztunk a busszal, úgy magyarázta, direkt nem ül buszra, mert ő sétálni akar és friss levegőn lenni suli előtt, jó sokáig. Kb 30-40 percet gyalogolt a gimibe (nekem egy óra lett volna gyalog, jóval messzebb laktunk).


A közbiztonság már nem valami jó a mai világban, ez igaz, de nem is az egyedül gyaloglást hangsúlyozom, hanem a gyaloglást!

dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sokkal kényelmesebb volt autóval vinni a gyerekemet bárhová is menjünk. Egyszerűbb. Szoktunk biciklizni is, mamához, de oviba mindig kocsival mentünk, most a suliba is, de oda amúgy is muszáj mert másik városban van. A gyaloglással sincs baj, nálunk sokan gyalog vagy biciklivel viszik, időjárástól függetlenül. Nem tudom, nekem egyszerűbb az autó.
dec. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!