Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt újonnan?

Miért csinálja ezt újonnan?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, az utóbbi időben elkezdte hogy nem akar sétálni az utcán. Eddig azért ügyesen szépen jött, motorral is. Pont hogy babakocsiba ültetni volt nehéz. És pár hete fordult és sétálni nem akar, megy kb 100-200 métert és ülne be a babakocsiba. Én most akartam elhagyni a babakocsit mert már gáznak érzem 2 éves gyerekkel. :( de így nem tudom hogy legyen. Miért csinálhatja?


A cipelesre végképp nem akarom raszoktatni, akkor inkább a babakocsi marad. Valami ötlet esetleg?


dec. 14. 14:11
 1/7 anonim válasza:
95%

Rájött, hogy kényelmesebb babakocsiban utazni. Miért lenne gáz? A babakocsinak az a lényege, hogy kényelmesen tudj közlekedni a kisgyermekkel, amikor ő még nem tud, vagy nem akar sétálni.

Ha ez megnyugtat, barátaim 6-7 éves kisfia annyira utál sétálni, hogy a kistesója babakocsijába ül bele néha, és úgy tolják.

dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gáz a babakocsi 2 évessel...
dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3 évig használtunk sportbabakocsit. Nyugodtan használd.
dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én 4 évesem is utál sétálni, úgy nagyjából 200-300 méter után már minden baja van. Nyafog, hogy ő mennyire fáradt, mászna bele a húga babakocsijába, még sírni is hajlandó, hátha elkezdem cipelni. Aztán odaérünk a játszótérre, ott elszaladozik kilométereket, majd visszafelé kezdi elölről a cirkuszt.
dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem használj nyugodtan kocsit, ha még igényli, még nem olyan nagy ő hozzá egyáltalán.

Lehet egy hét múlva megint megunja...

Viszont pár hete volt hasonló sétálós kérdés, és ott írt valaki olyat, hogy kiderült, hogy kinőtte a cipőt a gyerkőc, tehát azért első körben ellenőrizd, hogy nem kényelmetlen-e neki :)

dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Szülőkaros triciklit nézek jelenleg. :)


Érdekes ismerős gyerekek 2 évessel már csak ritkán babakocsiznak, vagy egyáltalán nem már. Emiatt jutott eszembe ez.


A cipőn én is agyaltam egybekent, most 23ast hord de nem éri végig a lába és szelteben is jól elfér a lába benne szóval nem hiszem hogy az a baj. :/


Igazából azt játszuk hogy kimegyünk, jon 5-10 percet max utána beül. Utána 10 perc múlva megint kiszáll és így tovább. Bezzeg ma a játszón 45 percet szaladgált. Ezért se hiszem hogy a cipő lenne a baj. :)

dec. 14. 22:19
 7/7 anonim válasza:
100%
Amúgy szerintem az is okozza ezt, hogy a mai gyerekek tök más környezetbe születnek bele, mint anno mi. Sokkal több inger éri őket, több a játékuk, sok szülő kötelességének érzi amúgy is, hogy a gyerek mindig el legyen foglalva, emiatt aztán baromi hamar meg is unnak mindent. Akkor tudatosult ez bennem igazán, amikor szánkózás közben közölte a szánkón ülő kis 5 éves haverom, hogy ő unatkozik. Hát persze, hiszen már vagy 10-15 perce szánkóztunk. Vagy elmegyünk sétálni, ő biciklivel akar jönni, de az utca végén már nem biciklizni akar, hanem rollerezni... Ez csak egy gyerek példája, de én ezek után teljesen természetesnek érzem ezt a viselkedést, hogy nincs türelmük ilyenekhez, mint a séta.
dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!