Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többemberes babák szülei,...

Többemberes babák szülei, nektek hogy alakult a kisgyerekkor? Van valami bevált tipp?

Figyelt kérdés
Már a kórházban is a lányom visított a leghangosabban a szobában, akármit csináltam, mindig volt valami baja. Utána sem lett jobb a helyzet. Nem volt hasfájós, viszont állandó foglalkozást igényelt, különben visított. Mindig vártam, hogy majd ha mászik, majd ha jár, majd ha elkezd játszani ezzel/azzal. De úgy érzem sosem lesz jobb. Hiába vonom be a feladatokba, töltök vele sok minőségi időt, viszem ki sétálni/játszóra, amint akár csak kaját akarok neki csinálni, azonnal úgy sikít, mintha nyúznák. Az apja segít munka után, de akkor is visít, csak van, aki segít ellátni. Nem gyakran, de volt, hogy kicsit kijutottam a házból sétálni, de hosszútávon az sem segít. Annyira gyűlölöm ezt az állandó visítást, hogy úgy érzem megbolondulok. Tényleg, mint valami mentális kínzás. Este lefekszem és amikor alszik, akkor is egy csomószor úgy hallom, mintha visítana. Éjjel is amúgy kel még 1-2x, és akkor is torka szakadtából üvölt. Lehet ezen javítani? Vagy meddig kell még kibírni? Én ezt nem bírom, kezdek komolyan depressziós lenni.
dec. 17. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Hány hónapos a babád?Hát ebbe énis beleőrülnék.Biztos hogy nincs más baja? Nem lett ölbe/kézbe szoktatva a legelejétől?
dec. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Másfél éves, nincs kézbe szoktatva, csak azt akarja, hogy játszak vele, szórakoztassam, nem vinni kell. Mindenre mászni akar, áll a konyhapult alatt és sikít, hogy tegyem fel. Pedig sosem teszem, nem azért sír, de emiatt is hisztizik már vagy 3 hónapja minden nap többször. Van mászóka amúgy a házban is, azt is használja, de a konyhapult is kell. Nem tudok róla, hogy lenne valami baja.
dec. 17. 11:04
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Enyém addig volt ilyen amíg ki nem derült hogy allergiás, a diéta óta nyugodtabb. Amúgy szerezz be neki egy fellépőt hogy segíthessen a konyhaban( pl el kell keverni a lisztet😆). Enyém sem tud egyedül lenni,nincs ezzel gond ez egy ilyen korszak. Bölcsivel jobb lett.
dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem ugyanez, szintén 1.5 éves.

7 hónapos kora óta diétázunk. Egy fokkal jobb, de csodát nem tett. Túlélek. Nem lesz kistesó.

Nàlunk este minimum 3szor kel.

dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Nekem szeptemberbe múlt 2, még mindig tart.

Van egy 4 évesem, őt iszonyúan sajnálom emiatt. Iszonyúan elhanyagolom a pici miatt sokszor. Hiába szeretnék, nem tudok annyi időt tölteni vele, mint kellene.


A kicsi 2 éves. Születése ota ilyen. Ő a mai napig 3-4x kel. 0-24ben visít. Ki lett vizsgáltatva, semmi oka.


Én is mibdig vártam, majd ha mászik, sétál, beszél... de sosem javult a helyzet.


Most beütött a dackorszak is. Hát sokszor én már az öngyilkosságon gondolkodok, mert már olyan szinten ki vagyok idegileg, hogy elmondani nem tudom.


És mielött jön a kérdés. Apa mindenből kiveszi a részét. De a lányunk vele nem hajlandó elmaradni. Az apjának mégjobban visít, tutul, vonyít.

dec. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk a járással javult a helyzet, még így sem enged semmit csinálni kb., csak ha bevonom, de már nincs az állandó sírás. Ha nekiállok valamit nélküle csinálni, akkor van.

Van fellépőnk, az segít, ha adok neki pakolásznivalót, amíg összedobom a kaját, vagy összeborogatjuk együtt, meg ilyenek. Rengeteg energia mindig kitalálni hogyan kössem le addig, amíg valamit meg akarok csinálni. Egyébként én úgy bírom ép elmével, hogy két hetente becsukom az ajtót 3-4 órára és elmegyek valahova itthonról. Ilyenkor csak azzal foglalkozom, amivel én szeretnék. Az apja teljes mértékben képes ellátni, vele is ugyanezt csinálja, tök mindegy hogy itthon vagyok-e. Illetve van egy fizetett segítségünk, pótnagyi, aki valami suttogó, vagy nem tudom. :D Egy éves korától van az életünkben, a lányunk rajong érte, így legyek lusta anyának kikiáltva egy héten két alkalommal néhány órára igénybe vesszük, amíg mi tesszük a dolgunkat. Hát így igyekszünk mindent megcsinálni és szellemileg is épek maradni.

dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#3, #4 Nektek mire allergiás? Volt más tünete, mint hogy sírt folyton?

Van fellépője, de ha elég magasan van a gyerek, akkor felérjen a pultra, akkor fel is tud mászni rá és borogatni akarja rajta a cuccokat, meg feláll és nyitogatja a konyha felsőszekrényt, szedi ki a poharakat... Úgyhogy eltettük. Már a konyhaszékek is az asztal tetején vannak állandó jelleggel, mert odatoltja. Nem tudtam megtanítani neki hetek alatt sem, hogy ne akarjon felmászni a pultra, amint feláll a fellépőre, üvölt, ha nem hagyom. De ha pl beteszem az etetőszékbe, és adok neki saját kis játék csepegtetőt műanyag tányérokkal meg szivacsot, hogy akkor "együtt mosogatunk", akkor is földhöz vágja az egészet és áll fel, hogy ő az igazi mosogatóba akar bemászni. Nem lehet vele nyerni.

Aki esetleg már túl van rajta, meddig volt ilyen vacak?

dec. 17. 14:09
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Hát, nekem a hugom volt ilyen idegbajos kicsinek. 4. gyerek, uh volt anyunak tapasztalata megse működött semmi, uh mikor vinnyogni kezdett hideg vízzel megmosta az arcát. Ha szepen nem megy majd megy csúnyán, akkor idomítani kell mint a kutyákat...

Par mosdás után abbahagyta amúgy, eleg volt csak említeni hogy elhallgat vagy arcmosás. Ma már 25 éves es tök normális, nem a zartosztályon van lekötözve a lelki traumától.

Úgyis le fog mindenki pontozni, itt az a szokás hogy bolinduljon csak meg az egész család és kerüljön idegosztályra az elviselhetetlen utód miatt.

dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

A legkisebb öcsém 2.0 - őt egy idő után ignoráltuk.

Mikor NÉGY másik ember áll 0-24 készenétben, és ő visít, visít, visít, sír, üvölt, hisztizik mint egy idióta, na azt nem.


Kivizsgáltatták a szüleink, semmi eltérés, pszichés baj, ő ilyen.


Oké, mi meg nem vagyunk hajlandóak nettó idegbajt kapni egy 0-24 hisziző gyerektől, úgyhogy amikor rákezdte, akkor ment a szobájába, és ott maradt.

Igen, mindent próbáltunk, semmi nem használt (beszélgetés, ének, játszótér, terelés, fogócska, építőkocka, stb.) úgyhogy akkor szoba, míg le nem higgad.


Ez van, volt saját életünk, szüleimnek öcsém meg én, nem dobhattunk mindent sutba, csak mert a legkisebb állandóan visított valamiért.


Idővel kinőtte, olyan 5-6 éves korára.

Most már 20, teljesen normális, okos (tényleg okos) nyugodt srác, rá sem ismerni.


De persze a mostani nevelési elvek szerint mi voltunk a sz.metek, amiért nem engedtük, hogy teljesen tönkrevágja a családunkat, hanem ha hisztizett, akkor egy idő után elküldtük.

dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

#8 Pontosan így. Egy kétévessel már simán megcsinálnám én is, HA semmi más nem segítene, és HA ki lenne vizsgálva, hogy semmi baja, mint ahogy az 5. írta. Hideg víz, vagy mehet be a szobájába, ajtó becsuk, aztán akkor jöhet ki, ha befejezte, vagy ráhúznék a fenekére egyet, csak hogy legyen miért visítani. Lehet lepontozni.

Két gyerekem van, mindketten egészségesek hála az égnek, és nem voltak ilyenek, de el nem tudom képzelni, hogy bármelyiktől is eltűrtem volna, hogy még 2 évesen is terrorban meg idegbajban tartsa a család többi részét. Milyen jó is lett volna, ha pl a nagyobbiknak úgy kell tanulnia délután, hogy a kicsi közben fejhangon visít, mert csak. Hát nem, azért a lófsznak is van vége.

Csak hát most az van, hogy az eleven gyerek rögtön ADHD-s, az érzékenyebb gyerek szenzoros, a hisztis gyerek meg többemberes. Aki véletlenül nevelné őket, az meg szemétláda.

dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!