Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha folyton az...

Mit csináljak, ha folyton az asztalra mászik?

Figyelt kérdés
Másfél éves a lányom, egy hónapja szenvedünk azzal, hogy folyton felmászik az étkezőasztalra, meg odatolja a székeket a konyhapultra, és oda is felmászik. Nem esik le szerencsére, nagyon ügyes, viszont nyilván folyamatosan készenlétben tart és rendetlenséget csinál. Eleinte úgy voltam vele, hogy majd jó szigorú leszek és határozott, egy-két hétig mindig nemet mondok neki, és akkor majd megtanulja, de egy hónapja erről szól minden egyes napunk és már nagyon elegem van. Ha haladni akarok kicsit a dolgommal, felteszem az asztalra a székeket, de úgy sem maradhat évekig, vagy ki tudja meddig. Járunk játszótérre, játszom vele itthon is, de amint egy másodpercre odébbmegyek, már mászik felfelé. Ha bevonom pl a mosásba, akkor segít 1 percig, aztán lelép konyhapultozni. Mit lehet ezzel csinálni? Várjam ki és majd elmúlik (ha igen, mikor?), vagy én csinálok valamit rosszul?
jan. 1. 15:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%
Ne hagyd felügyelet nélkül, zárd be az ajtót kulcsra, hogy ne tudjon oda bemenni ha lehetséges, vagy legutolsó esetben üss rá a fenekére egy kicsit és magyarázd el, hogy nem szabad.
jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ez volt 1,5-2 éves kora közt. Aztán magától leszokott. Néha még felmegy, ha valamit el akar érni, de már nem állandóan csinálja, mint korábban.

Semmi különös dolgot nem csináltam, ő unta meg magától, miután én már minden trükkbe belefáradtam.

jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Lefektetem a székeket a földre. Felügyelettel engedem felmászni. De így is hosszú idő alatt unta meg.
jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Amerikai konyhás nappalink van, úgyhogy nem tudom bezárni, legfeljebb a gyereket. De azt meg nyilván nem fogom. Az a baj, hogy nagyon kreatív. Ha nincs konyhaszék, akkor az etetőszéket tolja a kanapé mellé, arról az etetőszékbe, és arról az asztalra. Vagy eltolja a cipőtároló padot. Vagy a dohányzó asztalt. Üresre meg csak nem pakolhatom ki a házat. Fél évet kibírok, azt hittem, hogy 6 éves koráig ezt fogja csinálni, ha hagyom.
jan. 1. 16:33
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyelni kell,felügyelni. Nálunk bevált,hogy többször figyelek és szólok,hogy nem,de néha azért megcsinálja most is,de ott vagyok nyilván. De egy másfél évest azért nyilván szemmel tartasz,tehát baj nem történhet. Ha mosdóba mentem felpakoltam elérhetetlen helyre az adott tárgyat,utána vissza.
jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Felügyelj rá!
jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Persze, vigyázok rá, pont azért nehéz, mert állandóan figyelni kell. De 1-1 perc van alkalomszerűen, amikor hagyom menni. Pl. befejezem a mosás berakását, miután lelépett. De az az elejétől a végéig 2 perc.
jan. 1. 18:05
 8/22 anonim ***** válasza:
24%

Határozottan mond neki többször hogy nem szabad

Hozd el őt onnan,ha megindul oda akkor azonnal vedd el őt onnan .

Érdekes módon az én gyerekeim.ezt nem csináltak,mert már az elején megtanítottam,hogy nem szabad.

jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
8# Te akkor egy zseni vagy! Gratulálok.:)
jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell az irónia.

Nem tehetek róla,hogy a gyerekem megérti mi az hogy nem szabad.

jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!