Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha folyton az...

Mit csináljak, ha folyton az asztalra mászik?

Figyelt kérdés
Másfél éves a lányom, egy hónapja szenvedünk azzal, hogy folyton felmászik az étkezőasztalra, meg odatolja a székeket a konyhapultra, és oda is felmászik. Nem esik le szerencsére, nagyon ügyes, viszont nyilván folyamatosan készenlétben tart és rendetlenséget csinál. Eleinte úgy voltam vele, hogy majd jó szigorú leszek és határozott, egy-két hétig mindig nemet mondok neki, és akkor majd megtanulja, de egy hónapja erről szól minden egyes napunk és már nagyon elegem van. Ha haladni akarok kicsit a dolgommal, felteszem az asztalra a székeket, de úgy sem maradhat évekig, vagy ki tudja meddig. Járunk játszótérre, játszom vele itthon is, de amint egy másodpercre odébbmegyek, már mászik felfelé. Ha bevonom pl a mosásba, akkor segít 1 percig, aztán lelép konyhapultozni. Mit lehet ezzel csinálni? Várjam ki és majd elmúlik (ha igen, mikor?), vagy én csinálok valamit rosszul?
jan. 1. 15:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó. Ne viccelj, szerinted, akinek felmászik a gyereke az nem mondta el neki, és hozta el? Feltaláltad a spanyol viaszt! Tedd össze a két kezed, hogy alapból könnyen irányítható a gyereked. Nem mindenkié az, van, aki hetekig, hónapokig naponta 30x mondja el, és hozza el, de erősebb akaratú a gyereke, aki nehezebben hunyászkodik meg a szabályoknak.


Kedves Kérdező!

Csak azt tudod tenni, hogy elbarikádozod, nem engeded oda, elhozod, igen, hónapokig, igen napi 50x. Találni fog majd idővel mást, és akkor majd azt kell megakadályozni. Semmi baj nincs se vele, se veled, vannak mozgékonyabb, határozottabb, kevésbé hajlékony jellemű gyerekek, hozzájuk sokkal több türelem és megértés kell.

jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
*megértette
jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
8# vagyok. 11-es erre céloztam én is,nem tudom értette-e. :D Sok újat nem írt,csak éppen a gyerek más habitusú. Ezért írtam,hogy zseni,mert valami nagyon különlegeset feltalált,ami nála működik,akkor más a hülye,ha náluk nem.:D
jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Főleg,hogy a kérdező leírta,hogy rászól és társai.
jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Egy hónapja minden nap mondom neki ezerszer és ezeregyedszerre is, hogy nem szabad. Akármilyen határozott voltam és következetes, fizikailag nem engedtem, hogy felmásszon, próbáltam elterelni a figyelmét, vettem neki mászókát, amire szabad mászni, egy icipici változást sem hozott. Ezzel én nem tudok többet csinálni, csak hogy nem hagyom. Vagy legalábbis nem jut eszembe más, azért írtam ki kérdést. Az átlagnál hisztisebb amúgy sokkal, valószínűleg azért szenvedünk ezzel ennyire. De akkor kitartok még pár hónapig, köszönöm!
jan. 1. 19:28
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Kedves #8, az első két tanácsod teljesen jó, bár a kérdező is valamennyire írta, hogy ezt teszi. Az utolsó mondatod ("Érdekes módon az én gyerekeim.ezt nem csináltak,mert már az elején megtanítottam,hogy nem szabad.") viszont bántó ebben a kontextusban. Azt a benyomást kelti, hogy a kérdező hibája, hogy ő nem tanította meg ezt a gyerekének "már az elején". Holott te is, ő is ugyanazt csináltátok, csak az ő gyerekével ez lassabban megy.
jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
8%
Bocs ha megsertettem a lelki világát valakinek...el ne kezdjetek sírni.
jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Van itt most nagyon valaki(15-ös),aki olyan szinten kiégett és mocskos szája van,hogy hihetetlen. El nem tudom képzelni otthon mit él át,hogy ezt adja itt ki. Nagy gáz lehet ott. Picit sajnálom is.

Kérdező,ennél többet sajnos nem tudsz,jól csinálod. 13# voltam.

jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, hogy mindig feltűnik egy nevelő zseni. Azért mert a te gyereked olyan amilyen, a másé még lehet teljesen eltérő habitusú. Nem kell egyből leírni a másikat, hogy biztos nem neveli meg rendesen. Két gyerekem van. A fiam párszor próbálkozott felmászni az asztalra. Minden alkalommal elmondtam, hogy nem szabad, arrébb vittem és ennyi....többször nem próbalkozott. Na de a lányom az teljesen más. Ha 100x elmondom neki és elviszem onnan akkor is tovább próbálkozik kitartóan. Semmi nem működik nála. Most az a módi, hogy az asztal köré elborítom a székeket, így ha oda is akar tolni valami mást már nem olyan egyszerű a történet és inkább feladja.

Mind két gyerek ugyan azt a nevelés kapja mégis teljesen mások.

jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján el tudom képzelni, hogy hogyan tanulta meg az a szegény gyerek, hogy ne másszon az asztalra.
jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!