Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan ismerhet régi, ma már...

Honnan ismerhet régi, ma már ritkán használt tárgyakat egy kisgyerek, ha még soha nem látta?

Figyelt kérdés
2 éves öcsém ma először találkozott a dédivel. (Nagyon messze lakik, meg nem nagyon szereti már a látogatókat). Van a dédinél dísznek egy nagyon antik telefon, öcsém meg rögtön felvette, pörgette, hallózott bele, mondta hogy hívja a mamát. Még játékban sincs hasonlónk otthon, tv-t meg nem néz. Akkor a gyufa, nálunk semmi nincs, amit azzal gyújtanánk meg, egy szem öngyuszi van otthon, az sem nagyon van elővéve. Mondta hogy ezt "tüzezzem meg" neki, "vijágítson". Meg a zenekazi. Dédinél van egy csomó, egyből tudta, hogy zene van rajta, aztán mondtam neki, hogy nem tudom lejátszani, akkor hisztizve mutatta hogy "igyetedd" és basszus eltalálta hova kell 🫣 1000% hogy ilyet nem mutatott neki senki. Ja tudom most hülye vagyok meg gondolkozzak logikusan, de anyánk is meglepődött rajta rendesen 😅
jan. 3. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Azért egy tárcsázós telefonra rájönni, hogy telefon nem nagy dolog. Az öcséd gyerek, nem hülye, ezt sokszor elfelejtik az emberek. A többivel meg egész biztos találkozott valamilyen formában már. De gondolom te azt szeretnéd hallani, hogy emlékszik az előző életéből, vagy hogy a másik dédi szelleme mutatta neki. Válaszd azt amelyik szimpatikusabb neked.
jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam is két éves,ismeri az állatokat,de valamiért a ló az kimaradt mindig a felsorolásból.

Ma mégis rámutatott a lóra és azt mondta:ló.

Tuti,hogy látta már valahol,vagy valaki mutatta neki a lovat képen,csak én nem tudok róla.

Ocsednel is ez lesz a megoldás.

Valaki a családból mutatta neki ezeket a dolgokat,de nem tudtok róla,vagy nem emlékeztek rá.

jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom képes könyveket látott már... Vannak ezek a direkt szavakat tanuló kisgyerekeknek valók, amiben tematikusan csak képek vannak, simán láthatott már benne telefont, magnót, kazettát.


Másik megoldás. Bölcsibe jár? Ha igen akkor ott aztán bármit mutathatnak neki.

jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Lehet előző életből is, ovis barátaitól, könyvekből amik oviban vannak pl, vagy kis barátja bevitte oviba,
jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem jár sehová, otthon van anyuval. Gyakran én vigyázok rá és nem igen emlékszem ilyen képekre a könyveiből. Más nem nagyon van vele, csak méf apa, de ő nem nagyon foglalkozik vele igazából. Anyu sem sokat mozdul ki vele amúgy.

Kedves 1-es, nem kell bunkónak lenni azonnal, köszi.

jan. 4. 00:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami a telefont illeti, az én fiam mindennel is telefonál. Legutóbb a halacska alakú vízhőmérő volt a telefon.
jan. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol láthatta. Orvosnál, védönőnél, hogy a füléheu teszi 🤷🏼‍♀️. Pörgetni meg mindent szoktak, ami forog azt bizony forgatják. Meg ahogy a 6-os írta, lehet épp telefonosat játszott és tökmindegy mi akad a kezébe, az telefon. De csak kicsi, nem buta. Pikk pakk rájönnek mindenre, az agyuk még mint a szivacs.
jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyufás dobozon szokott lenni tűz kép, azt felismerhette. És nálunk is mindennel telefonál, távirányítóval is eljátssza, és engem szokott utánozni. Az elején én is csodálkoztam, honnan tud egy csomó mindent, de miután elkezdett beszélni, rájöttem, hogy sok dolgot az utcán ellesett valakiről, vagy boltban, ilyesmi. Durván jó a memóriája, egyszer hall vagy lát valamit, ami tetszik neki, és egyből megjegyzi.
jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!