Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az ,hogy egy 6 éves...

Miért van az ,hogy egy 6 éves kisgyereknek teljesen nem lehet parancsolni?

Figyelt kérdés
Mondjuk neki, fordítsa ki a ruháit, mikor le vetkőzik és csak úgy kifordítatlanul ledobja a ruháit. Szólunk neki, kerékpárral ne menjen nagyon gyorsan, erre már teljesen ott is hagy. Hiába mond az ember bármit nem fogad szót.
dec. 16. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem parancsolni kéne, hanem együttműködèsre bìrni.

Èrti, hogy pontosan mit vàrsz tőle, mikor azt kèred, fordìtsa ki a ruhàt? Kèpes megcsinàlni?

A bringàzàs lènyege, hogy èlvezze az ember. Veszèlyes helyen muszàj betartania a biztonsàgi ,,előìràsokat", cserèbe vidd olyan helyre is, ahol szabadon szàguldozhat. Akkor könnyebb lesz neki megvàrni tèged, mikor muszàj.

dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Erre én nem mondanám, hogy nem lehet neki parancsolni. Kicsi, szeleburdi, siet, mert ebben a korban mindig sietnek, és nem bírja megjegyezni, mi mindenre kellene figyelni.

Nem kell ezt túlreagálni, majd ha ő pakol be a mosógépbe, akkor szétszedi őket. Ezt a feladatot egyébként már nyugodtan rájuk lehet bízni, az én hat évesemet rengeteg olyan házimunkába be tudom vonni, amiből megérti, miért kérek dolgokat.

dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem parancsolgatni kell, hanem nevelni.
dec. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az jutott eszembe, mint 3asnak.

Nem parancsolgatni, utasítgatni kell, hanem megnevelni. Érvekkel, elbeszélgetesekkel.

Pl elmondod neki, hogy szeretnéd, ha a ruháit kiforditaná, mert neked a mosásnál könnyebb dolgod lenne.

Minden egyes alkalommal, mikor ugy dobja le, odahívod, elmondod...

Nevelés

dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!