Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 11 évesnek engednétek, hogy...

11 évesnek engednétek, hogy vasalja a haját?

Figyelt kérdés
Göndör fürtjei vannak, amit gyűlöl már elég pici kora óta. Szárazon nem fésüljük neki, ezért ha elfekszi vagy valami, akkor elég hülyén áll szegénynek, ráadásul zavarja, hogy nem tudja napközben kifésülni. Vettünk rá hajegyenesítő sprayt, amit egy fodrász ajánlott, de az se nagyon használ. Mindenáron vasalni akarja a haját.
jan. 5. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is vasaltam. Aztán anyu 13 évesen elvitt keratinos hajegyenesitesre. Nem kell vasalni hónapokig, és gyönyörű lesz tőle a haj. Inkább azt valasszatok.
jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem, én 20 éve vasalom és teljesen tönkre van menve a hajam, hővédő ide vagy oda... tartós hajegyenesítésre akarok menni
jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Igen. A mostani hajvasalók közt már van olyan, ami kevésbé roncsolja a hajat, és mi jó minőségű hővédőt is használunk rá. 8.szülinapjára kapta az első hajsimítót, erősen göndör haja van.
jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Napi szinten biztos nem. Heti 1-2 alkalommal igen. De napi szinten tönkreteszi a hajat, akármilyen hiperszuper cucc is.
jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Profi fodrász segítségét kérném, aki jártas göndör hajban, hogy lássa el tanácsokkal a kislányom. Mutasson neki formázási lehetőségeket, hajviseleteket.

Ha így sem tudja elfogadni, szintén fodrászt kérdezném a tartós hajegyenesítésről, hátha az kevésbé káros, mint mindennap újra kihúzni.

jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
nem . akkor mår vågasåtok rövidre a hajåt azt kėsz .
jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

A göndör hajat csak egyszer szabad fésülni, mosás után vizesen(nem érdekel, mit mondanak, nem lesz tőle baja a hajának, az enyém is göndör, 30 évesen tanultam meg kezelni), utána pedig reggel jópárszor vizezett kézzel áthúzni a fürtökön az ujjaidat, víz, húzás, víz, húzás, és hagyni természetesen megszáradni. Hajszárítót meg azt a hülye göndör alulróllevegőt felejtsd el.


Én így csinálom és gyönyörűen göndörödik, napközben ha csúnya, bemegyek a mosdóba és vizes kezet áthúzom rajta széttárt ujjakkal, mint egy fésűt, és mire megszárad beáll. Minden fura lötyi meg kence meg spray csak tönkrevágta, lelapította, szárazzá tette, így magától tök normálisan néz ki. Ja és érdemes nem fokozatosra vágatni, mert könnyebben tincsesedik, ha egyforma hossza van. Mondjuk az enyém most fokozatos, de jó hülye döntés volt, alig várom, hogy a hátam közepéig érjen, hogy vágathassam. Hosszabban szebb a göndör haj egyébként, könnyebb kezelni mert a súlya lehúzza.


Ezek után én 15 éve vasalom a hajam alkalmanként, ha épp olyan kedvem van, van, hogy heti 3x, máskor havi 1x, szintén semmi baja nem lett.


Ami még "trükk", hogy balzsamozás után fésüld át, amikor rajta van a hajmosás utáni balzsam a hajadon, szinte magától szétcsúsznak a szálak. Ja és balzsamból a legjobbak a hajfestés utáni dobozban lévő balzsamok, kb mindent próbáltam az elmúlt években, de abban minden extra van, sosem nehezül el, nem lesz zsíros és egyből érzed a hatást.. A balzsamot ne a fejbőrre kend, hanem a hajszálakat borítsa be. Semmi baja nem lesz, ha vasalja, max megégeti magát, de a göndör hajnál nincs szebb, csak hogy értékelje, meg kell tanulnia kezelni. Én is utáltam éveken át, mert anyám kifésültette velem reggelente, hogy normálisan nézzek ki, de sosem jött rá, miért olyan, mint az oroszlánsörény, és nagyon rondának tartottam sokáig..szegény lány.. illetve ha felül lelapul majdnem biztos, hogy bénán mos hajat, az én gyerekem is megkíméli a fejbőrét, ha én mosom neki erősen, akkor utána mindig szebb és egészségesebb és dúsabb a haja, mert hiába korban tudnia kellene, de nem jól csinálja.

jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7, ezek tök jó tippek, de nem tudom minek erőltetni ezt a göndör témát, ha nem akarja, hát nem akarja.

keressetek egy jó fodrászt, kérdező, mert nekem pl úgy van levágva ilyen tépettre, hogy egyrészt bele is ritkítottak rendesen, tehát kevesebbel kell bajlódni, másrészt pont valahol úgy vannak a vágások, hogy a nagyon nagy göndöröket levágták belőle. másrészt meg vasalja nyugodtan, bár ennyi idősen én még megcsinálnám neki, nem tudom hogy elég hosszú-e a karja egy ekkora gyereknek, eléri e a haját.

keratin is bejöhet, ártani nem fog, legrosszabb esetben ledobja magáról a haja, de kipróbálni megéri.

jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Azért utálja, mert nem szépen van kezelve, olyankor meg torzonborz, le is van írva, amikor megcsinálod/csináljátok, akkor jó lesz és imádni fogja. Tényleg látványos a különbség, és egyébként több archoz áll jól a göndör, mint az egyenes.
jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andi80018 ***** válasza:
57%
Profi fodrász kell, aki normális frizurát képes vágni neki, és a hajára való ápolók kellenek. Ha vasalja rendszeresen, rommá fog neki törni, és kiszárad. Gondolom amúgy is szárazabb, mert nekem is hullámos, és elég sprőd tud lenni. Valahogy meg kell barátkoztatni a szituval, mert azért állandóan a keratinos egyenesítés sem lehet, és nem is olcsó.
jan. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!