Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti egy 12 évesnek *engednétek*...

Ti egy 12 évesnek *engednétek* a lábszőrtelenítést?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, és borotválom a lábam. Nem azért, mert aki borotválja, az menő stb(mert igen, mostanában már ezt is mondják), hanem mert úgy érzem, kell.. De volt még tavaly nyáron, hogy ugye szintén leborotváltam, és a nővérem elkapott. Ő kozmetikus szakot végzett, és elvileg "mindemt tud ezekről a dolgokról".. ami, lehet igaz is, én nem azt mondom, nehogy félreértse még itt valaki.. Szóval, elkezdte nekem mondani, hogy ne tegyem, mert később sokk rosszabb lesz, meg erősödik meg minden... És nem értette meg hogy nekem azért cseszett kínos az, mikor kiröhögnek, mert szőrös a lábam... De más kozmetikus meg, akivel nincs ilyesfajta viszonyom, elvileg azt mondaná, hogyha szőrös, akkor szőrös, de ne borotváljam, hanem inkább gyantázzam epiláljam stb.. Lehet-e, hogy a nővérem csak elfogult velem szemben? Megint itt a nyár, félek..:( Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat, a bunkóknak nem muszáj reagálniuk a kérdésemre, a humorheroldok meg örülök, ha jól szórakoznak, de ne vigyék túlzásba légyszi..:D

2013. ápr. 23. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem erősödik meg tőle, én meg úgy tudom...


Amúgy nekem is mondta a 11 éves lányom, hogy ciki, mert neki is erős a szőrzete, fél hogy kicsúfolják miatta.

Segítettem neki és én ebben az esetben simán megengedem a borotválást, pedig alapból szigorú anyuka vagyok ilyen téren, mert semmi körömfestést, magasabb sarkú cipőt (van olyan kislány, aki már abban tipegett egy külön foglalkozásra), túl kihívó ruhát stb. nem engedek.

2013. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na hát ez elég értelmesre sikeredett... Szóval a nővérem nem engedi, hogy csináljak a lábammal bármit is... mert hogy az árthat meg minden.. de más kozmetikus meg azt mondaná hogy nincs semmi baj azzal, ha bororválom, csak akkor már inkább gyanta/epilátor...és ezért gondolom, hogy kissé elfofult lehet velem szemben..
2013. ápr. 23. 23:37
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

A nővérednek pedig:


[link]


Bár a legtöbben a mai napig úgy tartják, hogy a borotválás erősíti a hajat és a szőrszálakat, a tudományos vizsgálatok nem ezt igazolják.


A mai napig van olyan hely, ahol szokás, hogy a gyerekek fejét az erősebb és egészségesebb haj reményében időnként teljesen kopaszra borotválják, és a köztudatban a mai napig tartja magát az a nézet, hogy a borotválás erősíti a szőrszálakat. Ezért például ha szőrtelenítésre kerül sor, sokan a borotva helyett más megoldáshoz folyamodnak.


A borotválás esetleges haj- és szőrszálerősítő hatását a kutatók már régóta vizsgálják, de tudományos bizonyítékot nem találtak ennek alátámasztására: már egy 1928-ban közzétett tanulmány is arról számolt be, hogy a borotválás semmilyen hatással nincs a szőrszálak textúrájára, növekedési sebességére vagy színére. Évtizedekkel később, sokkal modernebb vizsgálati módszerek alkalmazásával sem sikerült összefüggést találni a borotva és a szőrszálak erősödése között: egy 1970-es tanulmány is azt állapította meg, hogy nem nő az adott területen lévő szőrszálak vastagsága és össztömege, illetve nem gyorsul a növekedés üteme a borotválás hatására.


Joggal merül fel a kérdés, hogy ha a tudományos bizonyítékok nem támasztják alá a borotva szőrszálerősítő hatását, miért hisznek mégis sokan ebben? Egy magyarázat lehet, hogy mivel a szőr- és hajszálak a végük felé közeledve fokozatosan elvékonyodnak, a borotválkozáskor az elvágott szőrszálak középső, a végeinél vastagabb része kerül felszínre, és emiatt úgy tűnhet, hogy minden egyes szál erőteljesebb, nagyobb átmérőjű.


Szintén az erősebb szőrszálak érzetét kelti az is, hogy a szőr újranövekedésekor a "borosta" sűrűbbnek hat, a keresztben elvágott szálak durva tapintásúak. A leborotvált haj vagy szőr ráadásul sötétebb színűnek, dúsabbnak is tűnik, de ez is csak érzéki csalódás, amelyet a normál bőrszínhez történő viszonyítás eredményez.

2013. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hmm. Köszi, örülök, hogy így gondolod..:) Csak hát az a baj, hogy a nővérem nem így áll hozzá a dologhoz..:S
2013. ápr. 23. 23:39
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Igaza van abban, hogy erősödni fog a szőr. Szerintem is inkább epilálj vagy gyantázz. Ezeket kb. hetente kell csak, és akkor is csak ilyen kis pihe szőrök jönnek ki, legalábbis nekem. A borotva macerás, és ha megerősödik a szőr, akkor jobban fog látszani és naponta kell csinálnod, hogy ne nézz ki idiótán. De 12 évesen még van időd bőven kipróbálgatni mindenféle módszert.
2013. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Huu, ez a második nagyon jó.. Megmutatom neki valószínűleg.:) Köszi :)
2013. ápr. 23. 23:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Szívesen. :-)

És most futás aludni! :-)))

2013. ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én abban az időben voltam tinédzser amikor még nem volt divat szőrteleníteni. 80-as években amikor 12-14 éves voltam már borotváltuk a lábunkat mert az már akkor sem volt szép látvány (de az hogy az intim szőrzet kilátszik a fürdőruhából az nem volt gond, csak a lábad ne legyen szőrős..:) Sajnos engem a jó isten sötét szőrzettel áldott meg, így elmondhatom hogy 13 éves korom óta borotválom a lábamat. Hosszú ideje már hiszen ma 41 éves vagyok. Még ma is borotválom. Én vagyok az élő példa, hogy nem sűrűsödik, és nem erősödik a szőrzet a borotválás miatt. Ha sűrűsödne vagy erősödne akkor a lábamat össze lehet ne keverni egy orangután lábával annyira szőrős lenne. De nem olyan. Szőrős mint mindig. Elég hetente kétszer borotválni.. Évek alatt az ember teljesen hozzászokik, és már rutinosan borotválja a lábát zuhanyozás közben..

Szóval kislány. Ha szőrős a lábad, és zavar, nyugodtan borotváld. Ha elfogadsz egy tanácsot tőlem, akkor annyit megtehetsz hogy minden borotválás után bekened a lábad valami testápolókrémmel, hogy a bőröd nem legyen piros, és száraz a borotválás miatt..

41/N

2013. ápr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SzilKa ***** válasza:

20 éve borotválom a lábam, mégsem erősödött és sűrűsödött meg a szőr, ez egy tévhit, ahogy fentebb hosszan leírták.

Viszont van, akinek kipattog tőle a bőre, nekem a gyantától gyulladna be minden szőrtüszőm. Kinek mi válik be ilyen téren.

Én engedném egyébként a 12 éves lányomnak, ez szerintem belefér.

2013. ápr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. és 3. válaszoló vagyok, csatlakozom az előzőkhöz, 40 éves vagyok, tizenéves korom óta borotválom a lábam (tehát kb 25 éve). Az átlag fehérbőrű-barnahajú nőkhöz képet egyáltalán nincs erősebb vagy több lábszőröm, teljesen átlagos. Sosem gyantáztattam, csak borotváltam.

Amúgy nekem a lábam sosem pattogott ki, az intim fazonnál igen, ott nagyon kell figyelni, de a lábamnál és a hónaljamnál soha. De tényleg érdemes jó borotvát és utána testápolót használni.

2013. ápr. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!